سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۰۰ - پنج شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴

انتقاد به عزاداری اهل بیت به بهانه نشاط اجتماعی؛

عزاداری‌های دو سه ماهه کاهش نشاط اجتماعی را در پی دارد

رئیس آموزش و پرورش شهرضا گفت: گروهی که صاحب بلندگوها هستند برخی احادیث را بزرگ کرده‌اند. چرا در محرم و صفر مراسم ازدواج برگزار نمی شود.

به گزارش شهرضانیوز، احمد ملکیان در کارگروه اجتماعی-فرهنگی شهرستان شهرضا با اشاره به لزوم افزایش نشاط اجتماعی گفت: در جامعه متاسفانه شاهد بزرگ‌نمایی برخی احادیث و کنار گذاشتن برخی احادیث شده‌ایم.

وی با بیان این‌که گروهی که صاحب بلندگوها هستند این احادیث را بزرگ کرده‌اند، اظهار کرد: امام حسین (ع) ۶۰ سال سن داشته‌اند اما متاسفانه ما به بخش کوچکی از زندگی ایشان یعنی قیام عاشورا پرداخته‌ایم.

وی با اشاره به پرهیز از افراط و تفریط، ادامه داد:چرا دامنه عزاداری امام حسین(ع) را تا چندین ماه گسترش می‌دهیم و موجب خمودگی و کاهش نشاط اجتماعی می شویم و حتی کسی اجازه برگزاری مراسم ازدواج در این دو ماه به خود نمی دهد.

رئیس آموزش و پرورش شهرضا ادامه داد: لازم است در همایش بزرگ امام حسین(ع) به تمام ابعاد زندگی ایشان و ائمه اطهار(ع) توجه کنیم.

ملکیان با بیان این که ما به زندگی پیامبر توجه کمی کرده‌ایم، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) صراحتا در عروسی‌ها دستور به دف زدن و شادی کردن می‌دادند اما آیا در جامعه چنین توصیه‌هایی وجود دارد.

شور و شعف عزاداری‌ها باید در محرم و فاطمیه حفظ شود

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به جمله امام خمینی (ره) مبنی بر این‌که محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته‌است، گفت: پیامبر اکرم(ص) و امیرالمونین(ع) بارها با مشاهده امام حسین (ع) به گریه می‌افتادند.

وی با بیان این‌که مصیبت و گریه بر امام حسین(ع) ارزش زیادی دارد، تصریح کرد: باید در کنار برگزاری پرشور عزاداری امام حسین(ع) به ابعاد زندگی ایشان نیز پرداخته‌شود.

رئیس اداره اوقاف با بیان این‌که شور و شعف عزاداری‌ها باید در محرم و فاطمیه حفظ شود، اظهار کرد: مقالاتی که به همایش امام حسین (ع) ارسال می شود باید با عنوان همایش مرتبط باشد.

وی ادامه داد: فلسفه قیام امام حسین (ع) باید در جامعه تبیین شود و در کنار عرفان حسین به تبیین علت قیام ایشان نیز پرداخته شود.

همچنین بخوانید:

42 دیدگاه برای “عزاداری‌های دو سه ماهه کاهش نشاط اجتماعی را در پی دارد”

  1. mohsen گفت:

    ای کاش کسانیکه تخصصی در این موضوعات ندارد و فقط تیپ روشنفکری به خود میگیرند،ـ مانند (…………………) نظریه پردازی نمیکردند….

  2. همشهری گفت:

    حالا که توصیه به دف نمی شود در مجالس مطرب های انچنانی می اورند اگر توصیه شود که واویلا می شود. بهتر ان بود که جناب ملکیان مسائل تخصصی شرعی را قبل از اظهار فضل در جلسه انهم با حضور چندین روحانی قبلا به طور دقیق بررسی می کردند. توصیه به دف فقط برای زن ها سفارش شده است.

  3. محمدرضا گفت:

    درود بر اقای ملکیان که حرف دل ما رو زدند. احسنت

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.