سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۰۳ - چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴

مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرضا:

همایش ملی کتاب‌خوانان دی ماه امسال در شهرضا برگزار می‌شود

مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا با اشاره به نخستین نشست کتابخوانان در سطح شهرستان، گفت: این نشست سبب شد بتوانیم سهمیه ملی برای برگزاری نشست کتابخوانان را دریافت کرده و در دی‌ماه همایش ملی کتاب‌خوانان در شهرضا برگزار می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، فاطمه پورخاقان عصر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا، اظهار داشت: با توجه به ثبت انجمن خیران کتابخانه‌ساز در شهرستان، جلساتی در این راستا برگزار و مساعدت‌هایی از سوی خیران برای رنگ‌آمیزی سالن‌های مطالعه و سالن آموزشی کتابخانه انجام شد.
وی افزود: پیگیری انجمن خیران برای الحاق زمین شرکت نفت به کتابخانه علامه طباطبایی انجام شده که درصورت الحاق این زمین، کتابخانه مرکزی را می‌توانیم در کتابخانه علامه طباطبایی راه‌اندازی کنیم.
مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا گفت: در راستای تجهیز اداره کتابخانه‌ها ۳۰ میلیون تومان از سوی فرمانداری در نظر گرفته شد که تاکنون ۱۶درصد از آن جذب شده است.
وی با بیان اینکه کتابخانه المهدی اسلام‌آباد به نهاد کتابخانه‌ها واگذار می‌شود، گفت: ۳۵۰۰ نسخه کتاب در شش ماهه نخست سال به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا شده است.
پورخاقان بیان کرد: برگزاری همایش نقد شهرستانی با همکاری آموزش‌وپرورش، برگزاری همایش کتابت خطبه غدیر، برگزاری نشست کتابخوان در آغاز هفته دفاع مقدس که با توجه به استقبال کتاب‌خوانان از سوی نهاد کتابخانه‌های ملی نشست کتاب‌خوانان ملی در دی‌ماه در شهرضا برگزار می‌شود از جمله فعالیت‌های این نهاد بوده است.
وی با بیان اینکه در روستاهای فاقد کتابخانه با جمعیت ۱۵۰۰ نفر کتابخانه راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: پیگیری راه‌اندازی کتابخانه در سروستان هستیم.
مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا با بیان اینکه برای ساخت کتابخانه منظریه باید خیران اقدام کنند، گفت: ۳۰ میلیون از محل اعتبارات تملک دارایی برای کتابخانه شهر منظریه اختصاص یافته است.
وی گفت: از ابتدای سال ۹۴ که تاکنون ۷ میلیون از سوی شهرداری در راستای نیم درصد واریز شده درصورتی که هزینه‌های جاری این نهاد ۱۱ میلیون تومان بوده است.
پورخاقان با بیان اینکه نخستین ایستگاه مطالعه در ادارات شهرستان در فرمانداری ایجاد می‌شود، اظهار کرد: تاکنون نیم درصدی از سوی کتابخانه شهر منظریه دریافت نشده است.
وی با اشاره به اینکه باید برای کیفی‌سازی کتابخانه‌ها اقدام کنیم، افزود: باید خلاصه‌گویی و معرفی کتاب را در مدارس شهرستان اجرا کنیم.
مدیر اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا بیان کرد: برگزاری همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب، تجلیل از نویسندگان برتر شهرستان و روستا، انجام مسابقات کتابخوانی، برگزاری نشست کتاب‌خوانی در مدارس، تکمیل کتابخانه شهر منظریه، برگزاری دومین نشست کتاب‌خوان که ملی است از برنامه‌های این نهاد در آینده است.
وی با اشاره به ساخت کتابخانه ریحانه النبی در سروستان، افزود: مسجد ریحانه‌النبی از سال ۹۲ کلنگ آن به زمین زده شد که نیاز به فضای مطالعه در بین ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر احساس می‌شد و۸۰۰ متر از فضای مسجد به سالن مطالعه اختصاص داده شده است.
پورخاقان گفت: از ۱۸۰ میلیون تومان نیم درصد شهرداری در سال گذشته ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان آن محقق شده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.