سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۱ - جمعه ۰۳ مهر ۱۳۹۴

امام جمعه موقت شهرضا:

بی‌تفاوتی دولت‌های اسلامی زمینه‌ساز حوادث اخیر مکه شده است/ جمهوری اسلامی ایران برای آزادی حرمین شریفین تدبیری بیاندیشد

امام جمعه موقت شهرضا گفت: بی‌تفاوتی دولت‌های اسلامی در گذشته زمینه ساز این حوادث بوده و حوادث این روزها مسئولیت‌های دولت های اسلامی و مخصوصا دولت جمهوری اسلامی ایران را بیشتر می‌کند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام نعمت‌الله صالح ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س)با دعوت به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: براساس آیات قرآن، سرنوشت و نتیجه زندگی دنیا و آخرت ما مرهون اعمال ما است، اگر اعمال ما خوب بود سعادت دنیا و آخرت نتیجه کار ما است و اگر اعمال ما گناه و معصیت بود عذاب خدا در دنیا و آخرت دامن‌گیر ما خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعمال ما ماندنی است و چیزی نیست که از بین برود، گفت: چه خوب است آنچه از ما می‌ماند اعمال خوب باشد که سعادت ما را در آخرت تأمین کند.

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به عوامل حسن عاقبت انسان براساس حدیث امام صادق(ع) افزود: انسان اگر می‌خواهد عاقبت به خیر شود باید حق خدا را بزرگ بشمارد و ضایع نکند و در مقابل خدا و حقوق الهی متواضع باشد.

وی افزود: عظمت و قدردانی از حقوق الهی این است که نعمت‌های خدا را در راه معصیت استفاده نکنیم، مواظب باشیم حلم و صبر خدا موجب غرور بر انجام گناه نشود.

احترام به اهل‌بیت سبب حسن عاقبت به خیری انسان می‌شود

حجت‌الاسلام صالح با بیان اینکه احترام به اهل‌بیت سبب حسن عاقبت به خیری انسان می‌شود، تصریح کرد: مغرور بودن انسان زمینه‌ساز ایجاد گناه در زندگی می‌شود، خدا نسبت به بندگانش بردبار است.

وی با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: شهیدان با نثار جان خودشان، استقلال، امنیت و عظمت این کشور را حفظ کردند.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان اینکه دوران دفاع مقدس دوران طلایی و دوران استثنایی تاریخ ملت ایران بوده است، گفت: از نظر وضعیت ظاهری، سیاسی و اجتماعی در دوران ۸ سال دفاع مقدس آن روح حماسی و بزرگ‌منشی و آزادی‌خواهی ملت شیعه و ملت ایران به دنیا ثابت شد.

وی افزود: در تاریخ گذشته ملت ایران برای نخستین بار بعد از گذشت ۳۰۰ سال برای اولین بار یک وجب از خاک ایران به دشمن داده نشد، در هر جنگی که اتفاق افتاد قسمتی از خاک کشور به دشمن واگذار شد.

حجت‌الاسلام صالح اظهار کرد: با هدایت و رهبری حضرت امام(ره) و جانفشانی نیروهای مسلح ما و نیروهای مردمی با افتخار در تاریخ این مسئله ثبت شد که یک وجب از خاک به دشمن واگذار نشد.

دوران دفاع مقدس دوران شکوفایی معنویت بود

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس دوران شکوفایی معنویت بود، افزود: زمزمه های دعا در سنگرها، ایثار، صداقت و اخلاص و فداکاری و همه خوبی‌ها در زمان ۸ سال دفاع مقدس در بین ملت ما حاضر شد و امروز نیازمند یادآوری این جریان‌ها هستیم.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان اینکه هرچه بعدی معنوی جامعه زیاد شود پیروزی در برابر دشمن بیشتر است، گفت: آن چیزی که رزمندگان‌مان را در ۸ سال دفاع مقدس پیروز کرد، اسلحه نبود، دشمن هم اسلحه داشت شرق و غرب به عراق کمک می‌کرد، اما رزمندگان ما یک سرمایه داشتند که دشمن نداشت ایمان به خدا و محبت اهل بیت رمز یا زهرا، یاحسین و یامهدی در شب عملیات، سبب پیروزی رزمندگان اسلام شد.

وی با بیان اینکه رمز عملیات که گفته می‌شد، رزمندگان به قلب دشمن هجوم می‌بردند، افزود: دشمن فهمید رمز موفقیت این ملت کجاست و بعد از جنگ تلاش کرد این معنویت را از جامعه کم کند و تا اندازه‌ای هم در نقشه خودش موفق بود.

حجت‌الاسلام صالح بیان کرد: آن چیزی که امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم اثرات تبلیغی دشمن برای کم رنگ کردن معنویت در جامعه است و امیدواریم میراث‌های گرانبهای ۸ سال دفاع مقدس را از دست ندهیم.

هفته ولایت و عید غدیر با عظمت برگزار شود

وی با اشاره به آغاز هفته ولایت و فرارسیدن عید غدیر، تصریح کرد: هفته ولایت و عید غدیر را با عظمت برگزار کنید، بزرگداشت این ایام یعنی بزرگ‌داشت بالاترین نعمتی که خدا به ما داده است.

امام جمعه موقت شهرضا اظهار کرد: بعضی از نعمت‌های خدا عمومی است و به همه می‌دهد مانند رزق و روزی، امام بعضی از نعمت‌های خدا نعمت خاص است و آن نعمت ولایت و محبت و پیشوایی امامان معصوم است که خداوند به ما داده است.

وی با بیان اینکه ولایت روح زندگی انسان است و زندگی با نشاط و باروح در پرتو اعتقاد به اهل بیت است، اظهار کرد: نیمه ماه ذی‌الحجه میلاد امام هادی(ع) است، ایشان میراث گران‌بهایی در باب امامت برای ما به یادگار گذشتند آن هم زیارت جامعه کبیره است.

زیارت جامعه کبیره سند امام شناسی است

حجت‌الاسلام صالح با اشاره به اینکه  زیارت جامعه کبیره سند امام شناسی است، افزود: زیارت امام هادی را در روز عید غدیر مطالعه کنید، در قران حدود ۷۰ آیه در فضیلت حضرت علی است و علمای شیعه و سنی آن را قبول دارند که در زیارت جامعه کبیره آورده شده است.

وی با تسلیت حادثه تسلیت حادثه غم‌بار سرزمین منا که و منجر به جان باختن تعداد زیادی از میهمانان خدا شد، گفت: حاثه غمبار سرزمین منا قلب همه مسلمانان و مخصوصا ملت ایران و مقام معظم رهبری و قلب امام زمان(عج) را داغدار کرد.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان اینکه سرپرست واقعی حجاج حضرت امام زمان(عج) است، خاطرنشان کرد: این حوادث یک نکته را برای هر انسانی که اهل انصاف باشد مشخص می‌کند و آن دشمنی آل سعود با مسلمانان و بی‌لیقاتی و بی‌کفایتی رژیم صعودی برای اداره حرمین شرفین است.

کشته شدن بیش از ۷ هزار زائر در ۳۰ سال گذشته در مکه

وی با بیان اینکه این حوادث برای اولین بار نیست که اتفاق می‌افتد، گفت: در ۳۰ سال گذشته حدود ۷ هزار نفر از زائران بیت‌الله در حوادث گوناگون در ایام حج کشته شدند که قابل پیشگیری بود اما عربستان سهل‌انگاری کرده است.

حجت‌الاسلام صالح با بیان اینکه این آخرین بار هم نخواهد بود، افزود: رژیم سعودی ماهیتش امروز مشخص شده است، رژیمی که انسان کشتن برای او عادت و افتخار شده است.

وی با بیان اینکه عربستان هر روز ملت مظلوم یمن را بمباران و به خاک وخون می‌کشد، گفت: چرا رژیم وهابی آل سعود جرأت می‌کند آدم بکشد و به آن افتخار می‌کند.

امام جمعه موقت شهرضا تصریح کرد: رژیم آل سعود اینقدر خباثت دارد که حتی یک عذرخواهی هم نکرد و می‌گوید زائران مقصر بودند.

وی بیان کرد: رژیم آل‌سعود امروز به عنوان یک رژیم ظالم و ستمگر و به عنوان یک غده سرطانی برای کشورهای اسلامی شده و باید فکری برای آن کرد.

دولت جمهوری اسلامی باید در سیاست خودش نسبت به رژیم سعودی تجدیدنظر کند

حجت‌الاسلام صالح افزود: بی‌تفاوتی دولت‌های اسلامی در گذشته زمینه ساز این حوادث بوده و حوادث این روزها مسئولیت های دولت های اسلامی و مخصوصا دولت جمهوری اسلامی ایران را بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی باید در سیاست خودش نسبت به رژیم سعودی تجدیدنظر کند، گفت: حج یک اعمال واجب برای همه مسلمانان است و نمی‌شود اداره حرمین دست جمعیتی باشد که اعتقادی به دین و اسلام ندارند و با رژیم صهیونبستی هم پیمان و متعهد هستند.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان اینکه محکوم کردن جنایات عربستان توسط دولتمردان جمهوری اسلامی یاران به تنهایی دردی را از مردم دوا نمی‌کند، گفت: چه ضمانتی است که روزها و سال‌های آینده این حوادث تکرار نشود.

وی با بیان اینکه ای کاش به جای آنکه به دنبال اتحادیه اروپا و آمریکا بودیم به دنبال کشورهای اسلامی بودیم، اظهار کرد: بیش از ۵۰ کشور اسلامی داریم چرا باید در یوغ عربستان باشد، ایران باید سیاستی اتخاذ کند که این کشورهای اسلامی را به خود جذب کند.

حجت‌الاسلام صالح گفت: اگر از بین ۵۰ کشور اسلامی ۲۰ کشور را در این چند سال جذب کرده بودیم که به دنبال عربستان نروند، امروز خود آنها مانعی برای عربستان بودند.

از کشور عربستان که دشمنت اصلی ما است غافل شدیم

وی با تأکید بر اینکه از کشور عربستان که دشمنت اصلی ما است غافل شدیم، اظهار کرد: اسرائیل به طور علنی می‌گوید با اسلام مخالف است اما عربستان با نفاق به اسلام ضربه می‌زند.

امام جمعه موقت شهرضا گفت: ای کاش اینقدر که برای آزاد کردن پول‌های ایران جلسه گرفتیم برای آزادی حرمین شریفین از دست آل سعود که خواست امام(ره) بود برای آن فکر می‌کردیم.

وی با بیان اینکه بحث هسته‌ای ما را از پیشرفت عربستان غافل کرد، بیان کرد: ما ملتی هستیم که حرمین شریفین از ما است.

حجت‌الاسلام صالح تصریح کرد: مطمئنا دولت‌مردان ما و وزارت خارجه نباید به این اکتفا کنند که فقط مجروحان را منتقل کنند این ملت ما یک ملت مقتدر و باعظمت است که ۸ سال در مقابل دنیا ایستاد.

خباثت و ماهیت کثیف آل سعود به سران کشورهای اسلامی باید تفهیم شود

وی با انتقاد از اینکه چرا باید امروز رژیم آل سعود مسلط بر سرنوشت کشورهای اسلامی در ایام حج باشد، افزود: دولت مردان ما باید دولت عربستان را از این قلدری پایین بکشانند و با کشورهای اسلامی رابطه برقرار کنند و خباثت و ماهیت کثیف آل سعود را به سران کشورهای اسلامی تفهیم کنند.

امام جمعه موقت شهرضا گفت: ایران و کشورهای اسلامی باید خودشان مجموعه ای از کشورهای اسلامی را تشکیل دهند و در مقابل قدرت کاذب و پوشالی آل سعود بایستند و از حرمین شریفین حمایت و حفاظت کنند.

وی بیان کرد: دولت‌مردان باید فکری کنند که ایام حج و اعمال حج توسط کشورهای اسلامی اداره شود و منحصر به کشور سعودین باشد تااین همه جنایت به بارآورد.

حجت‌الاسلام صالح با اشاره به اینکه باید در مقابل ظلم بایستیم، اظهار کرد: چند سال مذاکره کردید که نتیجه آن در آینده معلوم می‌شود، ای کاش درصدی از این مذاکرات برای دفع شر وهابیت از سر کشورهای اسلامی بود.

وی تصریح کرد: هر کجا آشوبی است کمک‌های سعودی آنجا است، باید دولت جمهوری اسلامی به طور جدی وارد قضیه شود و برای آزادی حرمین شریفین و سرکوب کردن آل سعود فکری کند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.