سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۰ - دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

مسئول امور اجتماعی فرمانداری شهرضا:

نبود دفتر طلاق در شهرستان شهرضا یک معضل است

مسئول دفتر امور اجتماعی فرمانداری شهرضا گفت: در شهرستان شهرضا متأسفانه دفتر طلاق نداریم و لازم است برای داشتن آمار طلاق و کاهش آن، این دفتر تأسیس شود.

به گزارش شهرضانیوز، آرزو قوامی صبح امروز در کارگروه تخصصی فرهنگی، اجتماعی شهرستان در فرمانداری، اظهار داشت: براساس نامه استان مجازات‌‌هایی جایگزین حبس و زندان رفتن آمده تا حبس تعدیل شود و اقدامات تربیتی و تعزیری جایگزین آن شود.

وی با بیان اینکه با نرفتن فرد به زندان تبعات اجتماعی آن کمتر می‌شود، افزود: مجازات‌‌های جایگزین حبس به این دلیل است تا کمتر افراد در زندان حضور پیدا کند و از جمعیت کیفری زندان کاسته شود.

مسئول دفتر امور اجتماعی فرمانداری شهرضا گفت: این سیاسیت‌گذاری قوه قضائیه است و همکاری قضات را در طرح جایگزینی حبس می‌خواهد که بسیار تأثیرگذار است.

وی بیان کرد: معضل اجتماعی طلاق در کشور افزایش داشته است، در تهران در مناطق شمالی آن طلاق بیش از ۶۰ درصد و در منطقه شهر ری که بافت مذهبی دارد ۲۳ درصد افزایش داشته است و باید در این راستا برنامه ریزی کرد.

قوامی با اشاره به تأکید فرماندار مبنی بر تأسیس دفتر طلاق در شهرضا، افزود: در شهرستان شهرضا متأسفانه دفتر طلاق نداریم و لازم است برای داشتن آمار طلاق و کاهش آن، این دفتر تأسیس شود.

وی با تأکید بر اینکه داشتن دفتر طلاق افتخار نیست نداشتن طلاق در جامعه افتخار است، تصریح کرد:  زمانی که آمار طلاق را داشته باشیم بهتر می‌توانیم برای معضلات اجتماعی برنامه‌ریزی کنیم.

مسئول دفتر امور اجتماعی فرمانداری شهرضا بیان کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی در راستای اعتلای یک جامعه بسیار مهم است با یک کار فرهنگی فرهنگ جامعه تغییر پیدا نمی کند، کار فرهنگی زمان بر است.

مجازات‌های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان است
رئیس زندان شهرضا در ادامه جلسه با اشاره به قانون مجازات‌های جایگزین حبس، افزود: مجازات‌های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان است.

سیدرضا موسوی گفت:  مجلس قانون مجازات اسلامی جدید را پیشنهاد داده است و ماده ۷۹ درباره مجازات‌های جایگزین حبس است.

وی بیان کرد: اداراتی برای مجازات‌های جایگزین حبس مشخص شدند تا افرادی که مرتکب جرم ‌شدند و آسیب‌هایی به جامعه وارد کردند، در قبال آن باید آن را ترمیم کنند و آن کار رایگان در جامعه است.

رئیس زندان شهرضا با بیان اینکع باید خدمات اجتماعی رایگان به مردم ارائه دهند، اظهار کرد: ادارات در قسمت‌هایی که نیاز دارند خدمات را به مراجع قضایی اعلام می‌کنند و فرد محکوم به کار اجرایی در آن دستگاه محکوم می شود.

وی با اشاره کمپین سلامت و روان ، گفت: کمپین سلامت و روان می توانند در روزهای دوشنبه زمان ملاقات زندانیان در سالن ملاقات برای خانواده‌های‌ آنها مباحث سلامت روان را اجرا کنند.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “نبود دفتر طلاق در شهرستان شهرضا یک معضل است”

 1. یک طلبه گفت:

  با سلام
  روی سخنم با مسئول دفتر امور اجتماعی فرمانداری شهرضا است
  مسؤل محترم کمی هم اگر به تاریخ و سوابق مذهبی و حفظ شؤونات اجتماعی و مقید بودن مردم محترم این شهر به مقدسات و توجه ویژه ایشان به کانون مقدس و الهی خانواده متوجه آن میشددید که نبود دفتر طلاق در این شهر به خاطر تقید مردان و زنان این شهر به کانون خانواده بوده و امر طلاق گرچه از حلال های خداوند است ولی مردم در گذشته و حال آن را امری ناشایست و ناپسند می دانند و وجود داشتن چنین دفاتری را در شهرشان موجب بی برکتی می دانند و این عقیده ی پدران و مادران ما در گذشته و حال باعث شد تا جوانان دیروز و امروز نظر مثبتی به امر طلاق نداشته باشند و همیشه در حفظ و صیانت از حریم الهی خانواده پایدار و مستدام باشند .
  لذا مسؤل محترم نبود این دفاتر نه تنها معضل بلکه امری مثبت و امتیاز ویژه برای شهرضا بوده و یکی از آوازه ها و افتخارات مردم این شهر در بین دیگر شهر ها نبود همین معضل به گفته شما می باشد و این ویژگی را هم مرهون زحمات علمای دیروز و امروز که پدران معنوی این شهر بودند می باشد.
  پس کمی با دید وسیع تری خوهشا به موضوعات شهر نگاه کنید.!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.