سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۴۵ - دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

رئیس بهزیستی شهرضا:

ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی عدم سلامت معنوی است

رئیس بهزیستی شهرضا گفت: متاسفانه سلامت معنوی در جامعه ضعیف شده و ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در سلامت معنوی است و همه آنها به عدم شناخت بازمی‌گردد.

به گزارش شهرضانیوز، محمدعلی صادقی صبح امروز در کارگروه اجتماعی، فرهنگی شهرستان، اظهار کرد: گروه همیاران سلامت روان با هدف بهبود وضعیت بهداشتی روانی جامعه شکل گرفتند و تکمیل کننده کار اداره بهداشت است.

وی با بیان اینکه وضعیت بهداشت روانی در جامعه مناسب نیست، گفت: در بحث بیماران اعصاب و روان مراکز نگهداری در شهرستان اشباع شده است و افراد در نوبت نگهداری در این مراکز هستند.

رئیس بهزیستی شهرضا گفت: سیستم‌های دولتی نمی‌توانند به تنهایی در بحث بهداشت روانی به این امر کمک کنند و از بخش خصوصی و خیریه‌ها در این زمینه کمک خواسته‌ایم.

وی بیان کرد: سلامت طیف آن بسیار وسیع و گسترده است، سلامت، اجتماعی، معنوی، روانی و زیستی چهار بعد سلامت است که با یکدیگر در ارتباط هستند.

صادقی با اشاره به اینکه به سلامت زیستی تا مریض نشویم اهمیت نمی‌دهیم، افزود: بین سلامت روانی و اجتماعی رابطه است بعضی مواقع متخصصان تشخیص‌های‌شان در بعد روانی بسیار سخت می‌شود.

وی اظهار کرد: پیامدهای بیماری‌های جسمی، روانی و اجتماعی می‌تواند تا پایان عمر به دنبال ما باشد اما نتایج سلامت معنوی تا ابد همراه ما است.

رئیس بهزیستی شهرضا تصریح کرد: یک انسان سالم در یک محیط سالم است که می‌تواند رفتار سالمی داشته باشد، رفتار سالم در یک جامعه سالم همان سلامت اجتماعی است که تحت تأثیر روح انسان و در نتیجه تحت تأثیر سلامت معنوی اوست.

وی خاطرنشان کرد: انسانی که سلامت معنوی نداشته باشد نمی‌تواند جسم سالمی داشته باشد گرچه سلامت جسم مقدم بر دیگر ابعاد سلامت بوده، ولی خود تحت اشراف سلامت معنوی است.

صادقی افزود: متاسفانه سلامت معنوی در جامعه ضعیف شده و ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه در سلامت معنوی است و همه آنها به عدم شناخت بازمی‌گردد که باید کارفرهنگی و آموزشی انجام شود.

همیار سلامت روان بهزیستی در ادامه جلسه با بیان اینکه گروه همیاران سلامت کار خود را از سال ۱۳۸۷  تحت نظر بهزیستی آغاز کرد، گفت: گروه همیاران سلامت دوره‌های مهارت‌های زندگی از پیش دبستانی تا بزرگسالان و دوره‌های آموزش پیش از ازدواج را ارائه می‌دهند.

نرجس سعیدی با بیان اینکه به عنوان ngo فعالیت می‌ِکنیم، گفت: دوره آموزش پیش از ازدواج در دوره دبیرستان برای دختران آموزش داده می‌شود.

وی بیان کرد: با هدف پیشگیری از نابینایی سالانه بیش از ۸ هزار کودک ۶ تا ۱۰ سال بینایی سنجی می‌شوند و کودکان دارای اختلال بینایی را به پزشک معرفی می‌کنیم.

همیار سلامت روان بهزیستی با اشاره به طرح اجتماع محور، تصریح کرد: در طرح اجتماع محور دانش‌اموزان، اولیا، دانشجویان گروه هدف هستند که به آنها مهارت‌های زندگی آموزش داده می‌شود.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.