سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۰ - چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴

مسئول سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرضا مطرح کرد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت خیران در راستای مبارزه با اعتیاد در شهرضا

مسئول دفتر امور سیاسی امنیتی فرمانداری شهرضا گفت: این طرح باید در سطح شهرستان مطرح شود تا بتوانیم با تشکیل جلسات از ظرفیت خیران در شهرستان نیز استفاده کنیم.

به گزارش شهرضانیوز، محمدرضا انصاریپور در شورای مبارزه با مواد مخدر شهرضا با اشاره به دیدار  قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با آیت الله مظاهری، اظهار کرد: در این دیدار آیت‌الله مظاهری بر استفاده از ظرفیت روحانیون برای آگاه کردن جامعه از خطرات مواد مخدر تأکید کرده بود.

وی با بیان اینکه همه باید برای از بین بردن این مصیبت عظیم و جلوگیری از گسترش آن تلاش کنیم، گفت: خسارت یک فرد معتاد بیش از صد تصادف باشد،

مسئول دفتر امور سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرضا با بیان اینکه مواد مخدر معضلات بسیاری بدنبال دارد و اعتیاد خسارات جبران ناپذیری به جامعه تحمیل می کند، افزود: مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از آن عزم جدی مسئولان و مردم را طلب می کند.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم، می توانیم، و با آگاه کردن جامعه از تبعات این مواد و خساراتی که این مواد در پی دارد، ریشه کن کردن مواد مخدر شدنی است.

آگاهی از تبعات موادمخدر امر به معروف است

انصاریپور با بیان اینکه نقش روحانیون و منبری‌ها برای آگاه کردن جامعه از خطرات مواد مخدر موثر است، تصریح کرد: آگاه کردن مردم از پیامدهای مواد مخدر، امر به معروف و نهی از منکر است و طلاب و روحانیون در حد توان باید در این خصوص فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه فضلا و طلاب، ائمه جمعه و جماعت باید جامعه را نسبت به تبعات شوم مواد مخدر آگاه کنند، خاطرنشان کرد:صدا و سیما باید اطلاع رسانی درخصوص مخاطرات مواد مخدر و آگاه سازی جوانان و جامعه از خسارت های ناشی از استعمال این مواد را در برنامه های خود قرار دهد.

مسئول دفتر امور سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرضا با بیان اینکه متاسفانه برخی از اختلافات و سیاست بازی ها، موضوع اصلی را به حاشیه می برد، تصریح کرد: اگر اینقدر که برای برخی از موضوعات حاشیه‌ای وقت می گذازند، برای چاره اندیشی جهت پیشگیری از اعتیاد وقت می گذاشتند، الان موفقیت در خصوص مبارزه با مواد مخدر بیشتر بود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال همدلی و همزبانی، دولت و ملت نامگذاری کردند، افزود: مردم، مجلس و دولت باید به این امر اهتمام داشته باشند.

استان اصفهان رتبه نخست درنهقاطع مردمی به مواد مخدر را دارد

انصاریپور افزود: ستان اصفهان در خصوص کشفیات مواد مخدر در سال جاری رتبه  چهارم را در بین استان های برتر کشور به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به میزان کشفیات در کشور اشاره کرد و افزود: ۵۱.۶ درصد از مواد مخدر در لایه اول و استان های شرق و جنوب شرق کشور کشف شده اند و ۲۴.۴ درصد نیز در استان های لایه دوم صورت پذیرفته و براساس آمار میزان کشفیات در لایه اول۲۴ درصد افزایش و در لایه دوم حدود ۱۸ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است که نشان از توفیق نیروی انتظامی در مقابله با مواد مخدر و عدم نفوذ این مواد به لایه های بالاتر است.

افزایش ۳۰ درصدی کمپ‌های ترک اعتیاد

مسئول دفتر امور سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرضا با اشاره به تصویب میزان تعرفه مراکز اقامتی میان مدت، گفت: در سال جاری میزان این تعرفه با ۳۰ درصد افزایش و به ۴۷۷ هزار تومان برای ۲۸ روز خواهد رسید.

وی با اشاره به پژوهش صورت گرفته در خصوص بررسی نگرش مردم استان اصفهان به مواد مخدر و روان گردان‌ها، گفت: طبق این گزارش استان اصفهان رتبه  اول را در میزان عکس العمل قاطع مردم در مقابل نه به مواد مخدر به خود اختصاص داده است و در ارتباط با میانگین تمایل افراد به مصرف مواد مخدر رتبه ۲۴ را در بین استان های کشور به خود دارد که می تواند رتبه خوبی قلمداد شود.

انصاریپور با اشاره به بهره مندی از ظرفیت خیران در راستای صیانت اجتماعی از آسیب دیدگان اعتیاد در شهرستان، گفت: این طرح باید در سطح شهرستان مطرح شود تا بتوانیم با تشکیل جلسات از ظرفیت خیران در شهرستان نیز استفاده کنیم.

وی گفت: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه بامواد مخدر، با اشاره به بند یک تا سه سیاست‌های کلان ابلاغی رهبری در حوزه مبارزه با مواد  مخدر، گفت، مقابله و برخورد قضائی، نقش جدی در امر مبارزه با مواد مخدر دارند.

مسئول دفتر امور سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرضا افزود: در برنامه پنجم توسعه ۳۴۶ فعالیت در امر مبارزه با مواد مخدر تنظیم شد که غالب آن در حوزه‌های انتظامی و ‏قضائی بود، در برنامه ششم توسعه نیز مقرر است تا پایان برنامه، اعتیاد به میزان۲۵ درصد کاهش یابد.‏

وی با تاکید بر اینکه در امر مبارزه باید استراتژی متوازن مورد توجه قرار گیرد، گفت: در این استراتژی باید ‏همه ابعاد مبارزه اعم از مقابله، کاهش تقاضا، صیانت و توانمندسازی و درمان لحاظ شوند.‏

انصاریپور تصریح کرد: دو سند پیشگیری اولیه از اعتیاد و درمان و حمایت‌های اجتماعی از اسناد مصوب در عرصه مبارزه با مواد ‏مخدر و دو سند دیگر مقابله با عرضه و تحقیقات نیز در کشور در دست تدوین است که در آینده مصوب می‌شوند.‏

وی گفت: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه بامواد مخدر گفت، ۹ سال از زمان ابلاغ سیاست‌های کلان حوزه مبارزه با موادمخدر می‌گذرد و با توجه به اینکه هر ۱۰ سال ‏یکبار سیاست‌های کلان حوزه‌های مختلف کشور مورد بازنگری قرار می‌گیرند با مجمع تشخیص مصلحت صحبت کردیم ‏که مقرر شده سیاست‌های کلان حوزه مبارزه با موادمخدر نیز مورد بازنگری قرار گیرد.‏

مسئول دفتر امور سیاسی، امنیتی فرمانداری شهرضا افزود: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه بامواد مخدر همچنین برخورد با خرده فروشان، دستیابی به بانک اطلاعاتی و سوابق مجرمین، شناسایی محلات آلوده، ‏ساماندهی ایستگاه های بازرسی، سازماندهی فرآیند پولشویی، موضوع عبور مواد از دریا و کویر را از اهم موضوعات مورد بحث ‏ برای بازنگری عنوان کرد و گفت: امیدواریم با همفکری دستگاه های دی ربط در امر مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر به نتیجه مطلوب برسیم.

وی اظهار کرد: با همکاری سپاه شهرضا همایش روحانیون، طلاب، ائمه جمعه و جماعت در ماه مهر برگزار می‌شود و روحانیون در این زمینه آگاه می‌شوند تا در ماه‌های محرم و صفر در منابر و مجالس خود مردم را از مضرات اعتیاد آگاهی دهند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.