سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۰۲ - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

معاون حقوقی ثبت احوال اصفهان:

شهرضا رتبه یازدهم را در نرخ ولادت در استان دارد

معاون حقوقی اداره کل ثبت احوال اصفهان گفت: رتبه شهرضا در نرخ ولادت رتبه ۱۱ استانی است و پایین‌ترین ولادت در بوئین میان دشت و بالاترین در تیران و کرون است.

به گزارش شهرضانیوز، محمد ناظمی‌پور در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان اظهار کرد: تسهیل در دسترسی مردم به خدمات ثبت احوال و کاهش بوروکراسی اداری، کاهش سفرهای درون و برون شهری و افزایش رضایت‌مندی شهروندان از مهمترین اهداف ثبت احوال برای ارائه خدمات است
وی با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور یک سازمان حاکمیتی است، افزود: عدالت اجتماعی بدون دولت‌الکترونیک محقق نمی‌شود و راهبرد دولت الکترونیک از سوی مدیران عالی تدوین می‌شود.
معاون حقوقی اداره کل ثبت احوال اصفهان با تأکید بر اینکه به‌روز شدن اطلاعات و آمار ثبت وقایع حیاتی در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور تعیین‌کننده است، گفت: ثبت به موقع وقایع حیاتی و به‌روز بودن ثبت‌احوال ضروری است چراکه این مهم مسیر برنامه‌ریزی درست را تسهیل می‌کند.
وی با بیان اینکه ثبت احوال اصفهان در سه بیمارستان اصفهان و آرامستان باغ رضوان در لحظه آنلاین وقایع را ثبت می‌کنند، بیان کرد: آمارهای منتشر شده در امور حیاتی انسان‌ها که توسط اداره ثبت‌احوال صورت می‌گیرد یک منبع اصلی و اساسی برای برنامه‌‌ریزی‌های آینده است.
ناظمی‌پور افزود: ۱۵ هزار درگاه ثبت واقعه داریم که آمار را به پایگاه‌های اطلاعاتی جمعیتی کشور می‌فرستند و ۱۰۰ دستگاه اجرایی از اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور آنلاین اسفاده می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه سازمان ثبت احوال کشور از سازمان‌های پیشتاز در دولت الکترونیک بوده است، تصریح کرد: ثبت احوال پیشتاز در ارائه خدمات الکترونیک به مردم است و هر سال شکوفاتر از سال قبل بوده که با توجه به اهمیت و جایگاه ثبت احوال، این مهم باید یک اصل باشد.
معاون حقوقی اداره کل ثبت احوال اصفهان گفت: الکترونیکی شدن انتخابات در ۸ استان کشور مطرح بود که تنها اتکای وزارت کشور به سازمان ثبت احوال کشور بود.
وی با اشاره به کارت ملی هوشمند، گفت: کارت هوشمند ملی به عنوان مقدمه‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می‌تواند موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت داشته باشد.
ناظمی‌پور با اشاره به اینکه ۷۲ درصد جمعیت ایران در فرصت طلایی ۱۵ تا ۶۴ سال هستند، افزود: شهرستان شهرضا در ۵ ماهه نخست سال ۱۱۵۷ ثبت ولادت ثبت کرده که نسبت به سال ۹۳، ۴٫۷ درصد رشد داشته است.
وی بیان کرد: مهلت‌های قانونی ثبت وقایع در ۵ ماهه ولادت در شهرضا ۹۹٫۱ درصد است که نسبت به سال قبل ۰٫۰۹ درصد افزایش داشته است و ۰٫۰۲۰ درصد بالاتر از نرم استان بوده است.
معاون حقوقی اداره کل ثبت احوال اصفهان گفت: در ۵ ماهه نخست سال ۶۸۲ واقعه ازدواج در شهرضا ثبت شده که نسبت به سال گذشته که ۵۴۴ واقعه بوده افزایش داشته است.
ناظمی‌پور با بیان اینکه ۱۱ شهرستان در استان ازدواج شان منفی بوده است و میانگین کل استان در ثبت ازدواج ۶ درصد بوده است، تصریح کرد: رتبه شهرضا در نرخ ولادت رتبه ۱۱ استانی است و پایین ترین ولادت در بوئین میان دشت و بالاترین در تیران و کرون است.
وی اظهار کرد: شهرضا در نرخ وفات در استان رتبه ۱۰ را دارا است که بالاترین مربوط به اردستان و پایین ترین مربوط به بوئین میان دشت است.
معاون حقوقی اداره کل ثبت احوال اصفهان خاطرنشان کرد: میانگین نرخ ازدواج در شهرضا ۹٫۶۳ درصد است و از لحاظ نرخ ازدواج در استان رتبه ۶ را دارد.
وی با بیان اینکه عدم ثبت طلاق در شهرضا یک معضل است که می‌توان با داشتن آمار آسیب‌های اجتماعی را رصد کرد، افزود: در شهرضا زیرساخت‌های صدور کارت ملی هوشمند فراهم است ثبت احوال شهرضا بعد از اصفهان اولین شهرستانی بود که دفتر پیشخوان خدمات دولت را تأسیس کرد.
ناظمی‌پور گفت: به زودی اداره پست شهرضا و دفاتر پیشخوان دولت به صدور کارت ملی هوشمند ورود پیدا می‌کنند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.