سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۳۰ - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

رئیس ثبت احوال شهرضا مطرح کرد؛

ثبت بیش از هزارو ۱۰۰ ولادت در ۵ ماهه نخست سال در شهرضا

رئیس اداره ثبت احوال شهرضا گفت: در ۵ ماهه نخست سال ۱۱۵۷ ولادت در شهرستان شهرضا به ثبت رسیده است.

به گزارش شهرضانیوز، عبدالستار الصاق در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان با بیان اینکه برای ایجاد دومین دستگاه کارت ملی هوشمند با کمبود بودجه مواجه‌ایم، اظهار کرد: طرح صدور کارت ملی هوشمند نیز در شهرستان آغاز شده که البته این کارت‌های ملی هوشمند برای افرادی که تاکنون کارت ملی دریافت نکرده‌اند و یا متقاضی دریافت المثنی کارت ملی هستند، صادر می‌شود.
وی افزود: صدور شناسنامه، تعویض شناسنامه‌های قدیمی، چاپ شناسنامه‌های مکانیزه با امنیت بالا و ارائه خدمات مربوط به کارت ملی هوشمند از اقدامات این نهاد به شمار می‌رود.
رئیس ثبت احوال شهرضا گفت: ثبت وقایع حیاتی یکی از اقدامات مهم است که خوشبختانه ثبت احوال شهرضا در این زمینه عملکرد خوبی داشته است.
وی با اشاره به آمار ازدواج در شهرضا، بیان کرد: در تیرماه ۱۱۸ و در مردادماه ۱۸۶ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است.
الصاق با بیان اینکه در سه ماهه نخست سال ۶۶۱ فقره ولادت توسط اداره ثبت احوال شهرضا ثبت شده است افزود: آمار ولادت در تیرماه ۲۵۰ و در مردادماه ۲۴۶ واقعه و وفات در تیرماه ۶۷ و در مردادماه ۶۸
واقعه به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به صدور شناسنامه مکانیزه در شهرضا، بیان کرد: در تیر ۴۲۰ و در مرداد ۵۲۵ شناسنامه مکانیزه در شهرستان صادر شده است.
رئیس ثبت احوال شهرضا با اشاره به ثدور کارت ملی هوشمند، گفت: ۳۲۸ کارت ملی هوشمند در تیر و ۲۹۲ کارت در مرداد برای متقاضیان صادر شده است.
وی با بیان اینکه هر ماه نسبت به سال گذشته آمار ولادت و ازدواج در شهرضا سیرصعودی داشته است، تصریح کرد: آمار ولادت در تیرماه سال گذشته ۲۵۰ بوده که ۲۶ ولادت امسال افزایش داشته‌ایم.
الصاق با بیان اینکه ازدواج در شهرستان شهرضا نسبت به سال گذشته رشد داشته است، بیان کرد: ر برخی از ماه‌ها مثل ایام محرم و صفر با افت محسوس آمار ازدواج مواجه هستیم و این در حالی است که در زمان هایی مثل ایام ولادت ائمه با افزایش آمار ثبت ازدواج مواجه می شویم.

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “ثبت بیش از هزارو ۱۰۰ ولادت در ۵ ماهه نخست سال در شهرضا”

  1. رها گفت:

    ان شاء الله که خوب تربیت بشن…

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.