سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۰۰ - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

فرماندار شهرضا:

ثبت آمار وقایع حیاتی نقش ویژه‌ای در برنامه‌ریزی‌های شهرستان شهرضا دارد

فرماندار شهرضا گفت: بر اساس آمار و اطلاعاتی که در ثبت احوال به ثبت رسمی می‌رسد می‌توان برای شهرستان برنامه ریزی داشت.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان، اظهار کرد: اگر آمارها را آنالیز کنیم می‌توانیم در راستای پیشرفت شهرستان از آن استفاده بهینه کرد.
وی با اشاره به نقش اطلاعات ثبت شده از وقایع حیاتی، افزود: بر اساس آمار و اطلاعاتی که در ثبت احوال به ثبت رسمی می‌رسد می‌توان برای شهرستان برنامه ریزی داشت.
فرماندار شهرضا گفت: با ثبت احوال و وقایع حیاتی می توان هویت یک جامعه را ترسیم و بر اساس آن برای آینده برنامه ریزی کرد.
وی تصریح کرد: با ثبت احوالات جامعه امکان ترسیم هرم سنی و کسب اطلاعات گروههای سنی فراهم می شود و در نتیجه می توانیم در بخش های مختلفی از جمله آموزش، بهداشت و درمان، اشتغال، امور اجتماعی و فرهنگی و رفع نیازهای روحی و روانی و امور شهری برنامه ریزی کنیم.
گلابی با بیان اینکه آمار ازدواج، طلاق و موالید را باید با سال گذشته مقایسه کرد تا چقدر کاهش یا افزایش داشته است، بیان کرد: ثبت دقیق اطلاعات در ثبت احوال و ارائه آن به پژوهشگران سبب می‌شود جامعه ما سالم‌تر در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی گام بردارد.
وی گفت: می‌توان آمار فوت را در شهرستان آنالیز کرد که چند نفر بر اثر بیماری‌های مختلف، حوادث و سرطان فوت کردند و آمار کدام سرطان در شهرستان بالاتر است.
فرماندار شهرضا اظهار کرد: در شهرستان شهرضا آمار ازدواج را داریم اما به دلیل نبود دفتر طلاق، آمار این پدیده اجتماعی را در شهرستان نداریم.
وی افزود: آمار ورد مهاجران را به شهرستان شهرضا داریم اما متأسفانه آمار خروج را نداریم که آیا متعادل است یا نه.
گلابی بیان کرد: اداره ثبت و احوال می‌تواند کمک‌های شایانی به ترسیم نقشه راه کند و از آمار استفاده‌های علمی داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه نیاز شهرستان شهرضا به یک دفتر طلاق نیاز دارد، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کارت هوشمند صادر کنیم باید اطلاع‌رسانی دقیق در شهرستان انجام شود.
فرماندار شهرضا افزود: مراحل صدور کارت ملی هوشمند باید تسهیل شود تا اگر برای انتخابات نیاز شد با مشکل روبه‌رو نشویم.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.