سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۱۵ - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا مطرح کرد؛

رشد دو برابری میزان خرید گندم نسبت به سال گذشته در شهرضا

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: با خرید بیش از ۴ هزار تن گندم توسط مراکز خرید دولتی در شهرستان میزان خرید نسبت به سال زراعی گذشته به دو برابر افزایش یافت.

عبدالرضا تاکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: با خرید  بیش از ۴ هزار تن گندم توسط مراکز خرید دولتی در شهرستان شهرضا میزان خرید نسبت به سال زراعی گذشته به دو برابر افزایش یافت.
وی افزود: با وجود استمرار شرایط حاد خشکسالی بیش از ۸ هزار تن گندم از ۱۸۰۰ هکتار مزارع شهرستان شهرضا با متوسط عملکرد ۴٫۵ تن در هکتار در سال زراعی جاری ( ۹۴ – ۹۳ ) برداشت شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: حدود ۵۰ در صد آن (۴۰۰۰ تن ) توسط مراکز خرید دولتی مستقر در شهرضا از کشاورزان خریداری شد که این میزان گندم خریداری شده نسبت به سال زراعی گذشته به دو برابر افزایش یافته است .
برداشت بیش از ۴۰ تن آلبالو از سطح باغ‌های شهرستان شهرضا
وی بیان کرد: در سال زراعی امسال بیش از ۴۰ تن آلبالو از باغ‌های دهستان اسفرجان برداشت شد که این میزان محصول از سطح حدود ۹۰ هکتار باغات آلبالو بوده است.
تاکی افزود: برداشت آلبالو نسبت به سال گذشته به دلیل استمرار شرایط خشکسالی و سرمازدگی ۴۰ درصد و نسبت به سال‌های آبسالی حدود ۵۵ درسد کاهش داشته است.
وی گفت: آلبالوی منطقه اسفرجان از کیفیت و بازار پسندی بسیار بالایی برخوردار است و هر ساله این محصول با تقاضای زیادی برای خرید در شهرستان و استان وحتی خارج از استان روبه‌رو است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرضا تصریح کرد: با وجود تقاضاهای بسیار، باغداران منطقه تولید این محصول را به دلیل بالا بودن هزینه‌های داشت و برداشت، اقتصادی نمی‌دانند و تمایلی برای افزایش سطح کشت و یا اصلاح باغات آن ندارند.
وی بیان کرد: به نظر می‌رسد که با حمایت کشاورزان و اعطای تسهیلات کم بهره برای اصلاح واحیاء باغات به روش‌های نوین و ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه بتوان تا حدودی بر این مشکل غلبه کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.