سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۰۰ - سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

رئیس دانشگاه آزاد شهرضا خبر داد؛

بهره‌برداری از بزرگترین پروژه استخر و پارک آبی شهرضا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: تا دو ماه آینده از بزرگترین پروژه استخر و پارک آبی در فلات مرکزی ایران بهره‌برداری می‌شود.

دکتر علی شریف‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز به تشریح فعالیت‌های این دانشگاه در سال تحصیلی مهر ۹۴ پرداخت وی گسترش رشته های مقاطع تحصیلات تکمیلی، بهره برداری از بزرگترین پروژه استخر و پارک آبی در فلات مرکزی ایران، افتتاح یادمان شهدای گمنام را از مهمترین پروژه‌های این دانشگاه در سال تحصیلی جدید دانست. ماحصل این گفتگوی در ذیل از نظر خوانندگان گرامی می‌گذرد.

شهرضانیوز: بفرمایید در سال جاری چه اتفاق مهم و خوبی در واحد متبوع شما روی خواهد داد.آیا پروژه ای در حال تکمیل و یا افتتاح دارید؟
گسترش رشته های مقاطع تحصیلات تکمیلی یکی از اتفاقات مهم در این واحد خواهد بود. در سال جدید پنج رشته دکترای علوم سیاسی در گرایش‌های مختلف و شیمی شامل، رشته های دکترای شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی پلیمر، مهندسی شیمی، آموزش زبان انگلیسی، شیمی مواد غذائی و فیزیک و روابط بین الملل به رشته های واحد اضافه خواهد شد. همچنین مقاطع ارشد شیمی داروئی ، علوم و فناوری نانو(نانو شیمی) ، نانو فناوری گرایش نانو مواد ، مهندسی انرژیهای تجدید پذیر، مهندسی علوم و صنایع غذائی ، تاریخ انقلاب اسلامی ، الکترواپتیک ، مهندسی شناسائی و انتخاب مواد مهندسی ، شیمی گرایش فناوری اسانس ، فیتوشیمی، شناخت اندیشه های امام خمینی(ره) ، جامعه شناسی انقلاب اسلامی ، تاریخ انقلاب اسلامی، حقوق عمومی و خصوصی، بیوشیمی، فرآوری و انتقال گاز، مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی، نانو فیزیک و مهندسی خودرو نیز در سال تحصیلی جاری به رشته های ارشد این واحد اضافه خواهد گردید.
بهره برداری از بزرگترین پروژه استخر و پارک آبی در فلات مرکزی ایران شامل استخر بزرگسالان ، پارک آبی کودکان ؛ سونای خشک و بخار، جکوزی ، اتاق ماساژ ، انواع سرسره های آبی ، تریا و فروشگاه نیز یکی دیگر از پروژه های است که در راستای گسترش فضاهای فرهنگی، رفاهی با هدف سرویس دهی به مجموعه دانشجوئی و مردم شهرستان احداث گردیده است وطی دو ماه آینده افتتاح می گردد همچنین افتتاح یادمان شهدای گمنام واحد شهرضا در مهرماه سال جاری افتتاح می شود.
شهرضانیوز: در ادامه کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان و تامین ۱۶درصد بودجه در سال جدید از محل شرکت های دانش بنیان و فعالیت های اقتصادی چه اقداماتی در دست انجام دارید؟آیا طرحی در این خصوص ارائه شده است.نام طرح و مشخصات آن را توضیح دهید.
تاکنون ۵ شرکت دانش بنیان در این واحد تاسیس گردیده است. زمینه های تولید صنعتی این شرکتها شامل:تولید صنعتی هیدروکربن‌های سبک و سنگین، تولید صنعتی کربن فعال ،تولید صنعتی آنتی فوم‌های خوراکی ، تولید صنعتی روغن سویای اپوکسی شده ، فرآوری گیاهان داروئی،که در کلیه شرکتهای دانش بنیان این واحد ۳۵ درصد دارای سهام بوده و به یاری خداوند همه این ۵ شرکت در سال ۹۴ وارد درآمدزائی خواهد شد.
شهرضانیوز: آیا طرح فرهنگی ماندگاری در راستای فعالیت های فرهنگی واحد شما انجام شده و یا در حال انجام هست؟تشریح فرمائید.
هم اکنون معرفی شخصیت‌های شهرستان شهرضا از جمله حکیم الهی قمشه ای و سردار شهید حاج محمدابراهیم همت بعنوان چهره‌های فرهنگی ماندگار هدف گذاری شده است و این عناوین تحقیقاتی برای دانشجویان ارشد به جهت مطالعه بیشتر معرفی گردیده است تا پس از انجام تحقیقات میدانی در قالب طرح ماندگار ارائه گردد.
شهرضانیوز:  توضیحاتی در خصوص رشته های تحصیلی بخصوص تحصیلات تکمیلی، دانشجویان و اعضای هیئت علمی واحد متبوع خود بفرمائید.
در حال حاضر در این واحد بیش از ۸۰ رشته گرایش در گروههای علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی و علوم پزشکی دایر است و بیش از پنج هزار دانشجو که اکثریت آنان را دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا شامل می شود به تحصیل مشغول می باشند. بالاترین هرم مرتبه هیات علمی در استان اصفهان مربوط به واحد شهرضاست.
۷۲درصد افراد با درجه علمی استادیاری و بقیه استاد، دانشیار و مربی هستند واحد شهرضا در حوزه پژوهش در شاخص نسبت تعداد مقالات علمی-پژوهشی به اعضای هیات علمی از سالهای گذشته تا کنون رشد بسیار خوبی داشته است.همچنین در تعداد کل مقالاتISI در پایگاه SCOPUS رتبه اول را بین واحدهای بسیار بزرگ و بزرگ و در تعداد کل ارجاعات مقالات رتبه اول بین کل واحدهای استان اصفهان را کسب کرده ایم.
از دیگرامتیازات واحد شهرضا برخورداری از تعدادی رشته منحصر به فرد در سطح استان و حتی سطح کشور مانند نظارت بر امور داروئی، سم شناسی، شیمی داروئی در مقطع ارشد و کسب رتبه اول در چهار شاخص بین کل واحدهای کشور بر اساس نظام ارزیابی سایماگو می باشد.      

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.