سرویس: اخبار شهرضا ۰۷:۱۵ - دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا:

۴۵ درصد از کشتار دام در ماه محرم، در کشتارگاه انجام می‌شود

رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا گفت: در عاشورا چند اکیپ فعال برای ذبح در کشتارگاه فعال هستند و در شهرضا ۴۵ درصد از کشتار دام در این ایام در کشتارگاه انجام می‌شود.

به گزارش شهرضانیوز، حمیدرضا امیری در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با اشاره به آمار کشتار دام در محرم سال ۹۲ و ۹۳، اظهار کرد: میزان کشتار دام در محرم سال ۹۲ و ۹۳ در کشتارگاه دام شهرضا به ترتیب۳۸۸ و ۵۷۹ رأس بوده است.
وی با بیان اینکه متاسفانه تعداد مراجعه هیئات به کشتارگاه و ذبح دام کم است، افزود: در تاسوعا و عاشورا  چند اکیپ فعال برای ذبح در کشتارگاه فعال هستند و در شهرضا ۴۵ درصد از کشتار دام در این ایام در کشتارگاه انجام می‌شود.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا با بیان اینکه جزو نخستین شهرستان‌های استان هستیم که استارت کشتارگاه دام زده شد، بیان کرد: با هیئت‌های مذهبی شهرستان باید جلسات آموزشی برگزار کنیم تا قبل از شروع مراسم نکات بهداشتی به آنها آموزش داده شود.
وی بیان کرد: نیاز به یک رابط بهداشتی بین هیئات داریم، تا برای جلسات آموزشی از آنها استفاده کنیم.
امیری تصریح کرد: متاسفانه مشکل اصلی ما در شهرستان عید قربان است، در روز عید کشتارگاه باز است و بازرس شبکه در صورت تماس افراد برای ذبح در محله حاضر می‌شود.
جمع‌آوری زباله‌های عفونی پزشکی در شهرضا یک معضل است
معاون خدماتی شهرداری شهرضا در ادامه جلسه با اشاره به سایت زباله شهرضا، گفت: درصدد هستیم با همکاری شهرداری‌های مبارکه، دهاقان، گلشن و منظریه سایت کارخانه کمپوست را راه‌اندازی کنیم.
حسنعلی انصاری افزود: اداره محیط زیست و شبکه بهداشت تأکید بر راه‌اندازی کارخانه کمپوست دارند که بودجه زیادی می‌خواهد.
وی با بیان اینکه حفاری کانال زباله به صورت بهداشتی است، بیان کرد: در صورت تأمین اعتبار حدود ۱۳۰ میلیون تومان فنس‌کشی کانال زباله هزینه دارد که تا دو ماه آینده انجام می‌شود.
 معاون خدماتی شهرداری شهرضا اظهار کرد: جمع‌آوری زباله‌های عفونی پزشکی در شهرضا یک معضل است، تنها بیمارستان امیرالمومنین دستگاه اتوکلاو دارد و شهرداری چاره‌ای جز سوزاندن زباله‌های عفونی درکانال ندارد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.