سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۲۷ - جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴

امام جمعه موقت شهرضا:

برخی از نامزدهای مجلس، با تغییر گرایش سیاسی به دنبال رأی هستند/ فتنه گران ۸۸ بدنبال راهیابی به مجلس هستند

امام جمعه موقت شهرضا گفت: دسته‌ای عقیده ثابت ندارند و برای کسب یک رأی مانند گل آفتابگردان هستند. یک روز اصولگرا و روز دیگر اصلاح طلب می‌شوند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام اصغر قائمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) با دعوت به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: با توجه به اینکه در یکی از ماه‌های حرام هستیم باید در این ماه توجه به خدا بیشتر باشد.
وی افزود: در ماه‌های حرام باید از گناه دوری کرد چرا که گناه و معصیت در این ماه‌ها عذاب بیشتری نسبت به ماه‌های دیگر دارد.
امام جمعه موقت شهرضا گفت: هر کس در ماه‌های حرام در سه روز پنجشنبه، جمع و شنبه پی در پی روزه بگیرد ثواب ۹۰۰ سال عبادت در نامه اعمالش ثبت می‌شود.
وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نظامی پدافند خاتم الانبیا، بیان کرد: رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان قرارگاه خاتم‌الانبیاء تاکید کردند، باید نقاط آسیب‌پذیر و همه راهکارهای ممکن دشمن را شناسایی کنید و برای مواجهه با تمام آنها راه حل و برنامه مشخص داشته باشید.
حجت‌الاسلام قائمی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند آمادگی‌ها و گزینه‌های خود را برای مقابله با انواع تهدیدات، به طور دائم ارتقا دهید.
وی تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، سیاست‌ها و دغدغه‌های مهم مأموریت‌های پدافندی گویای این واقعیت است که باید نقاط آسیب‌پذیر و همه راهکارهای ممکن دشمن را شناسایی کنید و برای مواجهه با تمام آنها راه حل و برنامه مشخص داشته باشید.
امام جمعه موقت شهرضا افزود: ایشان تأکید کردند، در ارتباط و تبادل با محافل علمی و نظامی، از آگاهی‌ها و امکانات موجود نهایت استفاده را ببرید و گزینه‌های خود را در مقابل انواع تهدیدات افزایش دهید و متنوع سازید.
وی گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اعتماد مردم به مسئولان را امانتی مهم خواندند و افزودند، مسئولان در بخش‌های مختلف و در نیروهای مسلح باید این اعتماد را به درستی قدر بدانند و با عمل به وظایف، به آن پاسخ دهند.
حجت‌الاسلام قائمی با بیان اینکه این دیدار حاوی نکات و پیام‌های مهمی بود، گفت: اهمیت مأموریت و وظایف قرارگاه خاتم الانبیا در دفاع از کشور، لزوم افزایش توانایی و گزینه‌ها در برابر تهدیدات، لزوم شناسایی نقاط آسیب‌پذیر و افزایش ارتباط و تبادل با محافل علمی و نظامی از جمله پیام‌های مهم این دیدار بود.
وی خاطرنشان کرد: اعتماد مردم به مسئولان امانت بزرگی است و باید مسئولان قدردان این اعتماد باشند و به وظایف خود عمل کنند.
امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس خبرگان، گفت: رهبری در سخنانشان تأکید فرمودند که حفظ تحریم‌ها خلاف اصل مذاکره است و همه تحریم‌ها برای اجرای تعهدات دو طرف باید یکجا از میان برداشته شود.
وی گفت: رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار تأکید کردند: نباید و بواسطه لبخند دشمن و یا احیاناً مساعدت کوتاه مدت او در موضوعی خاص، فریب دشمن را خورد بلکه همواره باید متوجه این موضوع باشیم که طراحی و نقشه او چیست؟
حجت‌الاسلام قائمی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب با اشاره به بحث های روزهای اخیر درباره نقش مجلس شورای اسلامی در بررسی برجام ،گفتند: درخصوص ابعاد حقوقی و قانونی این موضوع و اقتضائات آن، باید صاحبنظران و کارشناسان حقوقی نظر دهند اما از نگاه کلی، من معتقدم و به آقای رئیس جمهور هم گفته ام که مصلحت نیست، مجلس شورای اسلامی از موضوع بررسی برجام کنار گذاشته شود.
وی با بیان اینکه با لبخند و مساعدت دشمن نباید فریب بخوریم، افزود: دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری حاوی پیام‌های اساسی برای دولتمردان و طرف‌های غربی بود و ایشان تأکید داشتند که برجام مسئله روز ماست و باید به دقت مورد بررسی و اظهار نظر کارشناسی قرار گیرد.
امام جمعه موقت شهرضا با بیان اینکه باید شکرگزار باشیم که رهبری بابصیرت، آگاه به تمام مسائل روز داریم، گفت: همه ما باید آگاه و هوشیار باشیم که دشمنان ما به دنبال منافع خودشان هستند، آمریکا و انگلیس دشمن بوده و هستند.
وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: دسته‌ای عقیده ثابت ندارند و به دنبال پست و مقام هستند و برای کسب یک رأی مانند گل آفتابگردان هستند یک روز اصولگرا و روز دیگر اصلاح طلب می‌شوند.
حجت‌الاسلام قائمی با بیان اینکه عده‌ای رأی ثابت ندارند، تصریح کرد: در همه مسائل و جریان‌ها باید به مواضع رهبری نگاه کنیم و تا زمانی که ملت گوش به فرمان ایشان باشند دشمنان آرزوهای خود را باید به گور ببرند.
وی افزود: امروز بعضی از فتنه‌گران ۸۸ زنده شدند و حتی پست هم گرفتند و آماده‌اند در انتخابات جدید همان‌ها را برگردانند و ما باید در مقابل آنها آماده باشیم.
امام جمعه موقت شهرضا اظهار کرد: در فتنه ۸۸ اگر مدیریت رهبر معظم انقلاب نبود امروز این امنیت و آرامش و قدرت را در کشور نداشتیم.
وی با تأکید بر اینکه باید قدردان نعمت ولایت باشیم، بیان کرد: اگر رهبری مقام معظم انقلاب در فتنه ۸۸ و حمایت مردم در ۹ دی نبود این امنیت و قدرت و صلابت وجود نداشت.
حجت‌الاسلام قائمی با اشاره به روز دحوالارض، گفت: ۲۵ ذی‌القعده روز دحوالارض است، حضرت علی (ع) فرمودند، نخستین رحمتی که از آسمان به زمین نازل شد، ۲۵ ذی‌القعده بود کسی که در این روز روزه بگیرد و شبش به عبادت باشد ثواب ۱۰۰ سال عبادت دارد.
وی افزود: میلاد حضرت ابراهیم خلیل‌الله، میلاد حضرت عیسی، خروج پیامبر(ص) از مدینه به سوی مکه برای انجام حجه‌الوداع در این روز ذکر شده و بهترین عمل این روز زیارت امام رضا (ع) است.
امام جمعه موقت شهرضا گفت: روزه داری، ذکر و دعا، انجام غسل و نماز مخصوص، تفکر در آیات الهی که زمین منشأ آنهاست از جمله اعمالی است که باید در این روز که یکی از آیات الهی است و زمین در این روز شروع به گستردگی کرده، انجام داد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.