سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۲۳ - سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴

امام جمعه شهرضا:

از برنامه‌های شاد و منطبق بر موازین شرعی در شهرضا حمایت می‌کنیم

امام جمعه شهرضا گفت: ما باید در جامعه نشاط ایجاد کنیم و خنده را برلب مردم آوریم با برنامه‌هایی که سرشار از نشاط و خنده و شرعی هستند مخالفت نکنیم.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف اله یعقوبی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرضا اظهارکرد: نشاط در جامعه بسیار مهم است و آیات و روایات فراوانی برای نشاط و شادی آمده است.
وی افزود: در طول سال روزها و اعیاد متفاوت از جمله تولد‌های ائمه را داریم که می‌توان نشاط را در جامعه فراهم کرد و باید توجه داشته باشیم چه چیزهایی باعث نشاط در جامعه می شود.
امام جمعه شهرضا گفت: درآستانه بازگشایی مدارس هستیم محیط کلاس و محیط آموزشی باید بانشاط باشد، رنگ آمیزی کلاس و تمیزی مدرسه  باعث نشاط محیط آموزشی می‌شود.
وی با بیان اینکه معلمان و مدیران مشکلات خود را به کلاس نیاورند، بیان کرد: استفاده از رنگ‌های نشاط‌آور در جامعه ضرورت دارد فقط استفاده از رنگ‌های مشکی در مواقع خاص ایام شهادت معصومین زیبنده است و در مابقی روزها آن را تغییر دهیم.
 حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه باید شورای فرهنگ عمومی را در جامعه نهادینه کنیم، تصریح کرد:   زنان سهم مهمی در نشاط خانه و جامعه دارند، یکنواخت زندگی کردن انسان را مکدر می‌کند.
وی با اشاره به اینکه آب و طبیعت بسیار نشاط آوراست، بیان کرد: شهرداری با جمع آوری زباله، تمیزی جوی آب، رنگ آمیزی معابر و تعویض تابلوها می‌تواند ایجاد نشاط کند.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه شهرضا ورودی زیبا و شادابی دارد، عکس شهدا در ورودی و خروجی شهر بسیار مهم است، افزود: استفاده از الفاظ محبت آمیز در ادارات و بین مردم عامل رضایت و نشاط می‌شود.
وی با بیان اینکه دوری از نفاق، دروغ، تهمت و افترا و عواملی که سبب برهم زدن جامعه می‌شود نشاط آوراست، خاطرنشان کرد:  باید در جامعه نشاط ایجاد کنیم و خنده را برلب مردم آوریم با برنامه‌هایی که سرشار از نشاط و خنده و شرعی هستند مخالفت نکنیم.
حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه شادی در مسیر قانونی ایرادی ندارد، بیان کرد: دهه ولایت در پیش است، بهترین زمان برای ایجاد نشاط در جامعه است، به برکت امیرالمومنین(ع) خنده و نشاط را در جامعه رواج دهیم.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.