سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۲۵ - جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴

امام جمعه شهرضا:

شهرستان شهرضا، پرجمعیت‌ترین شهر در تشییع پیکر شهدای غواص بود/مساجد و منابر شهرضا خالی است،طلبه ها به شهرضا برگردند

امام جمعه شهرضا گفت: در اصفهان، شهرستان شهرضا پرجمعیت‌ترین شهر در تشییع پیکر شهدای غواص بود و این حضور همیشه در صحنه مردم شهرضا را می‌رساند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) با دعوت به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: امام صادق(ع) می‌فرمایند، انسان سعادتمند تقوا را همیشه آویزه گوش خود قرار می‌دهد و رفتار، کردار و معاشرتش بر اساس تقوا است.

وی با تأکید بر اینکه تقوا ملکه باارزشی استع افزود:اگر در نوجوانی انسان به دنبال تقوا باشد، گناه در زندگی بابش باز نمی‌شود و انسان سعادتمند می‌شود.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه گوش دادن به انسان‌های باتقوا زندگی را موفقیت آمیز می‌کند، گفت: انسان باید هرچه برای خود می‌خواهد برای دیگران نیز بخواهد در این صورت زندگی سالم و بدون غل وغش می‌شود.

 وی با بیان اینکه سعی کنید بدون منت به نیازمندان جامعه کمک کنید، بیان کرد: کسانی که مقام و مسئولیتی در جامعه دارند با یک تلفن می‌توانند مشکلات مردم را برطرف کنند و همین افراد در قیامت شفیع‌شان می‌شوند.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: امروز مردم مشکلات مادی و معنوی بسیاری دارند، امروز جامعه ما نیاز به علم و فرهنگ دارد و همه باید کارهای فرهنگی انجام دهند.

وی تصریح کرد: حوزه‌های علمیه، آموزش‌ و پرورش، دانشگاه‌ها و دست‌اندرکاران علوم تعلیم و تربیت باید نیازهای فرهنگی جامعه را تأمین کنند.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه جامعه ما از نظر فرهنگی و معنویت دچار مشکل است، بیان کرد: علمای شهر ما بسیار زحمت کشیدند و به رحمت خدا رفتند بعضی از آنها فرزندانی اهل علم دارند که باید جای پدران خود را در شهرضا بگیرند.

وی اظهار کرد: اهل علم و دانش باید در شهرضا ماندگار شوند و مسائل فرهنگی شهر را با بیان‌شان و هنرمندی‌شان اداره کنند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با تأکید بر تقویت مدارس علمیه شهر، گفت: شهرستان شهرضا بیش از ۳۰۰ طلبه در قم دارد، مساجد و منابر شهرضا خالی است، باید طلبه‌ها به شهرضا بیایند و به منابر و مساجد رونق دهند.

وی با تقدیر از مردم شهرضا در تشییع پیکر شهدای غواص، گفت: در استان پرجمعیت‌ترین تشییع شهدای غواص از شهرضا بوده است و این دیانت مردم شهرضا را می‌رساند که از همه اقشار برای استقبال از شهدا آمده بودند.

امام جمعه شهرضا با اشاره به ۲۵ مرداد سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز هفته کرامت، افزود: ولایت‌مداری، عفاف و حجاب و رکامت از ویژگی‌های حضرت معصومه(س) است.

وی با اشاره به ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، اظهار کرد: آزادگان سرافراز زیر شکنجه مأموران رژیم صدام حاضر نشدند کوچکترین حرفی علیه امام و نظام جمهوری اسلامی بگویند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، گفت: ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ کوتای از سوی آمریکای جنایت‌کار انجام شد و ۲۵ سال مملکت را به عقب راندند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، ۶۰ سال از کودتای ۲۸ مرداد می‌گذرد و هر زمان که مسئولان به دشمنان اعتماد کردند ضربه خوردند، آن روز مصدق به آمریکا اعتماد کرد و ماجرای کوتای ۲۸ مرداد اتفاق افتاد.

امام جمعه شهرضا با بیان اینکه عدم حضور مردم در صحنه سبب ایجاد کودتای ۲۸ مرداد شد، بیان کرد: اگر آن روز مردم به صحنه آمده بودند ۲۵ سال مملکت به عقب نمی‌افتاد و هنوز هم دشمن چشم طمع دارد.

وی گفت: رئیس جمهور آمریکا در هفته گذشته اعلام کرده، برهم زدن نظام ایران را باید به صورت تدریجی به فکر آن باشیم به یکباره نمی‌شود ایران را از بین برد.

حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: به رئیس جمهور آمریکا باید گفت، بدبخت بیچاره آن زمان مردم در صحنه حضور نداشتند و امروز بعد از گذشت ۳۶ سال، مردم هنوز در صحنه هستند و آمریکا و اذنابش باید این آرزو را به گور ببرند.

وی با تأکید بر اینکه با عقیده، آرمان تولی و تبری زندگی کنید تا خدشه‌ای به زندگی وارد نشود، خاطرنشان کرد: با آنهایی که با شرف، ملت و دین ما دشمن هستند دشمنیم و دست از دشمنی خود برنمی‌داریم.

همچنین بخوانید:

2 دیدگاه برای “شهرستان شهرضا، پرجمعیت‌ترین شهر در تشییع پیکر شهدای غواص بود/مساجد و منابر شهرضا خالی است،طلبه ها به شهرضا برگردند”

  1. حمید گفت:

    شهرضا بیشترین جمعیت استقبال کننده از شهدا را داشت ولی دریغ از یک ثانیه گزارش توی شبکه های سراسری سیما.اما کاشان وشهرهای دیگر سه نوبت فقط از بخش خبری شبکه یک پخش شد.شاید از نظر مسئولان استان اصفهان و به تبع آن مسئولان کشوری ما شهرضایی ها شهروند درجه دو یا سه حساب می شویم،الله اعلم

  2. با سلام .این مراسم بی شک با شکوهترین و عظیم ترین تجمع مردمی در سالهای اخیر در شهرضا بود و هر ناظر بی طرفی می تواند بر این مدعا صحه بگذارد.اما بنده برای درج چند عکس از این مراسم در وبلاگم تمام سایتها را زیر و رو کردم ،باور کنید از مراسم چند روستا عکس وجود داشت اما از مراسم شهرضا نه.تنها شهرضا نیوز بود که اقدام به این کار کرد که جای تقدیر دارد.اینکه چرا اخبار این شهر درج نمی شود را نمی دانم؟آیا مشکل از نگاه مسئولین استان است یا عدم پیگیری مسئولین خودمان؟آیا عیب از خود ماست که اهمیتی به این مسائل نمی دهیم و…دلیلش هر چه باشد یقینا نتیجه خوبی برای شهرمان ندارد.شهرضا سرشار از پتانسیل هایی است که در سایه بی تفاوتی ها و کم کاری ها و حسادتها و…به هدر می رود.بیایید از خودمان شروع کنیم و از همین امروز .فردا شاید دیر باشد…

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.