سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۰۰ - چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

سرپرست آموزشکده فنی و حرفه ای دختران شهرضا:

دانشکده فنی حرفه ای دختران شهرضا فاقد امکانات رفاهی است/ در ساختمان فعلی ، احتمال ریزش سقف بسیار زیاد است/ احتمالا تا آخر مرداد جابه جا می شویم

سرپرست آموزشکده فنی و حرفه ای دختران شهرضا گفت: شرط اصلی عدم انحلال این آموزشکده تامین زیرساخت های مناسب برای اسکان و امور رفاهی دانشجویان مهمان است.

آیت الله حقیقی در گقت و گوی اختصاصی با شهرضانیوز با بیان این که آموزشکده فنی حرفه ای دختران شهرضا تا سال ۹۰ از مجموعه های وابسته به آموزش و پرورش بوده است، گفت: مجموع ۱۷۰ آموزشکده فنی حرفه ای کشور از سال ۹۰،  با توجه به سیاست های وقت از بدنه این وزارت جدا شدند.

وی با اشاره به وضعیت معلق این دانشکده ها در سال های اخیر، افزود: با تلاش اساتید و مدیران این مرکز، دانشگاه فنی حرفه ای با شروع به کار ستاد مرکزی آن در تهران، تاسیس شد.

معاون پژوهشی دانشکده فنی مهاجر ادامه داد: در حال حاضر ۱۱ آموزشگاه فنی حرفه ای در استان اصفهان در حال فعالیت می باشند که سرپرستی این ۱۱مرکز و آموزشگاه های استان های یزد و چهارمحال و بختیاری به عنوان منطقه ۷ کشور برعهده دانشکده فنی مهاجر است.

وی گفت: در حال حاضر، دو مرکز آموزش عالی دولتی فنی و حرفه ای در شهرستان شهرضا در حال فعالیت می باشند که پذیرای دانش آموزان هنرستانی و کارودانش به منظور ادامه تحصیل هستند.

سرپرست آموزشکده فنی حرفه ای دختران شهرضا با بیان این که این مرکز از سال ۸۲ با تلاش مسئولین وقت آموزش و پرورش شهرستان شروع به فعالیت کرده است، گفت: متاسفانه از همان بدو تاسیس این مرکز با مشکل مکان آموزشی مواجه بوده است.

وی ادامه داد: از حدود دو سال پیش، مالکین مکان فعلی این آموزشکده، مدارکی دال بر مالکیت این مکان و تخلیه ی آن ارائه کرده اند.

عدم اقتتاح ساختمان فنی حرفه ای شهرضا، دلیل اصلی تاخیر در تخلیه ساختمان فعلی است
حقیقی با بیان این که به دلیل نبود مکان مناسب جهت جایگزینی این مکان، تخلیه به تعویق افتاده است، گفت: تعویق افتتاح ساختمان جدید آموزشکده فنی حرفه ای پسران در جاده اصفهان و نقل مکان این آموزشکده به مکان فعلی آموزشکده فنی خوارزمی شهرضا، موجب این تاخیر شده است.

وی بیان کرد: در حدود پنج ماه پیش، وکیل صاحب ساختمان فعلی این مجموعه با اشاره به صورتجلسه های گذشته مبنی بر تخلیه این ساختمان در اسفندماه سال گذشته درخواست تخلیه این مکان را کرده است.

حقیقی با اشاره به این که ساختمان فعلی، مکان مناسبی برای یک ساختمان آموزش عالی نیست، گفت: پیش بینی های لازم برای یک فضای آموزش عالی در این مکان دیده نشده است و به دلیل فرسودگی ساختمان، احتمال ریزش سقف بسیار زیاد است.

دانشکده فنی حرفه ای دختران فاقد امکانات رفاهی برای مهمانان است
وی اذعان کرد: به دلیل نبود زیرساخت های مناسب جهت اسکان و تغذیه دانشجوهای غیربومی، اخیرا گزینه ای مبنی بر ادغام این مجموعه در آموزشکده دختران سپاهان شهر که با زیرساخت های مناسب، به تازگی تاسیس شده است، مطرح شده که  مسئولین شهر با این اقدام مخالفت کردند.

معاون پژوهشی دانشکده فنی مهاجر اصفهان با اشاره به لزوم تامین امکانات رفاهی برای دانشجویان غیربومی گفت: در حدود ۴۰۰ دانشجوی غیربومی این دانشکده فاقد خوابگاه مناسب و امکانات رفاهی هستند.

وی نگاه های موجود در فرمانداری شهرضا را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در جلسه اخیر مسئولین فنی حرفه ای منطقه و فرمانداری قول های مساعدی در زمینه تکمیل ساختمان دانشکده فنی حرفه ای داده شده است.

وی با اشاره به این که مسائل مطرح شده در زمینه زمین این آموزشکده زیبنده شهرضا نیست، گفت: با همدلی و همراهی مسئولین شهر، احتمالا تا پایان مردادماه نقل مکان به ساختمان جدید صورت خواهد گرفت.

حقیقی تصریح کرد: درصورت بروز مشکل در انتقال به ساختمان جدید، در شروع ترم جدید وقفه ایجاد خواهد شد.

وی شرط اصلی عدم انحلال این آموزشکده را تامین زیرساخت های مناسب برای اسکان و امور رفاهی دانشجویان مهمان بیان کرد و ادامه داد: تمام تلاش ما بر پابرجایی این مرکز در این شهرستان است.

عزم مسئولین برای انتقال به مکان جدید، کم بوده است
سرپرست آموزشکده فنی حرفه ای دختران شهرضا با بیان این که عزم مسئولین برای انتقال سریع به مکان جدید کم بوده است،  گفت: خوشبختانه در یک ماه اخیر عزم محکمی برای رفع این مشکل ایجاد شده است.

وی با اظهار بی اطلاعی نسبت به مسائل اجاره بهای این ساختمان، اذعان کرد: امیدواریم مالکین این ساختمان که در مباحث خیریه قدم های بزرگی در سطح شهر برداشته اند، نسبت به این ساختمان نیز گذشت بیشتری انجام بدهند.

حقیقی بیان کرد: این مرکز در مباحث اشتغال و پرورش نیروی انسانی اقدامات بزرگی در سطح شهر انجام داده است.

وی با بیان این که مالکین این مکان نگاه خیراندیشانه ای نسبت به ترویج فرهنگ و علم در سطح شهرستان دارند، گفت: امیدواریم مسائل مطرح شده درباره ساختمان این مرکز هرچه سریع تر مرتفع شود.

وی با اشاره این که قانون اجازه تصرف اموال شخصی افراد به سایرین را نمی دهد، گفت: مباحث مربوط به بررسی زمین و تصرف آن باید توسط قانون پیگیری بشود و بنده در جایگاهی نیستم که نسبت به آن نظر بدهم.

معاون پژوهشی دانشکده فنی مهاجر با اشاره به این که ریاست وی در این آموزشکده هیچ ارتباطی با مباحث مطرح شده در زمینه انحلال این آموزشکده نداشته است، گفت: با وجود شرایط و عوامل موجود برای انحلال این آموزشکده، هیچگاه مبحث انحلال این دانشکده مطرح نشده است.

مسئولان نسبت به مسائل فرهنگی دانشکده فنی حرفه ای چاره اندیشی کنند
وی ادامه داد: این آموزشکده علاوه بر فضای فیزیکی در زمینه نیروی انسانی و مسائل فرهنگی نیز مشکلاتی دارد.

وی با اشاره به این که نیروی انسانی این آموزشکده جوابگوی یک چهارم فضای موجود هم نیست، اذعان کرد: به ازای هر صد نفر دانشجو تنها یک کارمند در این دانشکده حضور دارد.

حقیقی با بیان این که متاسفانه مسیر رفت و آمد دانشجویان دختر و پسر از اصفهان به  شهرضا با یکدیگر تداخل دارد، تصریح کرد: نهادهای فرهنگی و نیز حمل و نقل باید در این زمینه چاره ای بیندیشند.

 

یک دیدگاه برای “دانشکده فنی حرفه ای دختران شهرضا فاقد امکانات رفاهی است/ در ساختمان فعلی ، احتمال ریزش سقف بسیار زیاد است/ احتمالا تا آخر مرداد جابه جا می شویم”

  1. پریسا گفت:

    سلام ببخشید،اکنون مکان فعلی دانشگاه خوارزمی دختران شهرضا،کجا و در چه خیابانی هست..؟؟
    و در چه زمانی به یک مکان بهتر منتقل میشود..

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.