سرویس: اقتصادی ۱۶:۰۹ - جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۲

معافیت درآمد ۱۰ میلیون تومانی به شرط نصب صندوق مکانیزه فروش است

معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: فعالان اقتصادی به شرط نصب صندوق مکانیزه فروش از معافیت درآمد سالانه تا ۱۰ میلیون تومان برخوردار می‌شوند. علیرضا طاری‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: تعداد صندوق مکانیزه فروش براساس اطلاعات دو سه ماه قبل وزارت صنعت معدن که حدود ۸۰۰ هزار صندوق در کشور رسیده […]

13911002000039_PhotoAمعاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: فعالان اقتصادی به شرط نصب صندوق مکانیزه فروش از معافیت درآمد سالانه تا ۱۰ میلیون تومان برخوردار می‌شوند.

علیرضا طاری‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: تعداد صندوق مکانیزه فروش براساس اطلاعات دو سه ماه قبل وزارت صنعت معدن که حدود ۸۰۰ هزار صندوق در کشور رسیده است.

وی افزود: مشمولانی که از ابتدای امسال براساس قانون ملزم به نصب، راه‌اندازی و استفاده از صندوق مکانیزه فروش شده‌اند، باید آن را نصب کنند و تا پایان خرداد ۹۲ به سازمان امور مالیاتی اعلام نمایند که از تسهیلات قانونی برخوردار شوند.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور در مورد تسهیلات قانونی نصب و راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش گفت: اولا معافیت پایه معافیت مالیاتی که سال قبل درآمد تا ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در سال بود و امسال درآمد تا ۱۰ میلیون تومان در صورت نصب صندوق مکانیزه فروش از مالیات معاف می‌شود و اگر کسی آن را نصب نکند از این معافیت قانونی محروم می‌شود.

طاری بخش تاکید کرد: همچنین هزینه نصب و راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به عنوان هزینه قابل قبول درآمد مشمول مالیات قابل کسر خواهد بود.

طاری‌بخش در مورد اینکه آیا صندوق فروش همان پایانه فروش(P.O.S)  فروشگاهی است، گفت: صندوق فروش یا همان پوز معمولی و یا صندوق مکانیزه است که آنهایی که کامپیوتر متصل به نرم‌افزار صندوق فروش دارند، نیازی به نصب پوز فروشگاهی ندارند.

طاری‌بخش در مورد اینکه آیا نصب صندوق مکانیزه فروش مقدمه‌ای برای اجرای قانون مالیات برارزش افزوده خرده‌فروشان است، گفت: صندوق مکانیزه فروش ربطی به شمول مالیات ندارد و گروه‌هایی که فراخوان شده‌اند و مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده هستند، باید مالیات بدهند.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور افزود: ۱۰ گروه از فعالان اقتصادی که از سال قبل فراخوان شده‌اند، امسال مشمول نصب صندوق مکانیزه فروش می‌شوند، البته مدیریت نصب این کار با وزارت صنعت، معدن و تجارت است و سازمان مالیاتی طبق قانون با آنها همکاری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.