سرویس: اقتصادی ۰۸:۰۰ - یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴

تاثیرات منفی مذاکرات بر بازار مصالح ساختمانی؛

مذاکراتی که افزایش قیمت ها را پی داشت+ جدول قیمت ها

برخی به توافقات ومذاکرات خوش بین و چشم انتظار هستند که شاهد کاهش قابل توجهی در بازار باشند و برخی دیگر نیز بدبین و می گویند آمریکا دشمن قسم خورده ایران است.

مدتی است که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید موضوع مذاکرات و توافقات هسته ای نقل مجالس و محور اصلی صحبت ها در شب نشینی های استان بوشهر شده است و هر کدام از اقشار جامعه تحلیل هایی به همراه مثال های زمانه های گذشته می زنند.

برخی از بزرگترها به توافقات و روند مذاکرات خوش بین و چشم انتظار هستند که شاهد کاهش قابل توجهی در بازار باشند و برخی دیگر نیز بدبین و می گویند آمریکا دشمن قسم خورده ایران است و هیچ گاه نمی توان به آمریکا و رژیم صهیونیستی اعتماد کرد.

از همین رو پایگاه خبری سپاس تصمیم گرفت تا به سمت بازارها و مراکز خرید و فروش عمده و خرده فروشی برود و گزارشی از قیمت های قبل و بعد مذاکرات تهیه کند.

یکی از باسابقه ترین فروشندگان مصالح ساختمانی در شهر بوشهر اظهار داشت: نزدیک به ۲۰سال است به خرید و فروش مصالح ساختمانی مشغول هستم که در طول این مدت فراز و نشیب هایی وجود داشت اما هیچ دوره ای به اندازه این دو سال اخیر سخت و طاقت فرسا نبوده است.

این فروشنده مصالح ساختمانی با توجه به اینکه دولت نرخ تورم دولت های گذشته اعلام می کند، افزود: تورم در مرکز استان بوشهر روزانه با رشد بسیار بالایی در حال افزایش است که باید برای توقف و کاهش آن توسط دولتی ها اقدام جدی صورت گیرد.

این پیمانکار ساختمانی ضمن اشاره به اینکه از ابتدای مذاکرات تا کنون شاهد افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی مصالح ساختمانی بوده ایم، بیان کرد: در ابتدای کار دولت جدید قیمت تمام شده هر پاکت سیمان ۶هزار تومان بود که با هر بار مذاکره و برگزاری جشن های پوچ و پایکوبی نااهلان قیمت ها افزایش پیدا کرد و امروز قیمت هر پاکت ۷هزارو ۵۰۰ تومان در مراکز خرید و فروش مصالح ساختمانی عرضه می شود.

این شهروند بوشهری با بیان اینکه مصالح ساختمان از کارخانه گران می شود، عنوان کرد: ساخت و ساز در استان بوشهر نسبت به سال های قبل از مذاکرات بسیار کاهش یافته است اما افزایش قیمت ها روز به روز تغیر و نرخ تورم را بالا می برد.

وی با توجه به دلیل اینکه مردم متوجه گرانی نیستند، تصریح کرد: امروزه با توجه به تکنولوژی های روز اغلب مشتریان از دستگاه کارتخوان استفاده می کنند و هیچ توجهی به نرخ های قبل و فعلی مصالح نمی کنند.

نام م

صالح ساختمانی

قیمت قبل از مذاکرات

قیمت بعد از مذاکرات

سیمان

۶هزار تومان

۷هزار و پانصد تومان

ماسه شسته

تنی ۱۳هزار تومان

تنی ۱۸ هزار تومان

شن

تنی ۶هزارو پانصد تومان

تنی ۱۱هزارو پانصد تومان

کچ

کیسه ای ۲هزار تومان

کیسه ای ۲هزار و پانصد تومان

بلوک

۵۵۰ تومان

۷۵۰ تومان

آجر

۳۷۰تومان

۷۰۰تومان

پوکه معدنی

متری ۶۵هزار تومان

متری ۷۰هزار تومان

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.