سرویس: اجتماعی ۱۸:۰۰ - جمعه ۰۹ مرداد ۱۳۹۴

برخورد شهاب‌ سنگ با زمین در برخی نقاط کشور

پنجشنبه شب خبر سقوط شهاب سنگ در شهرستان های آوج، بوئین زهرا و تاکستان در برخی رسانه ها و فضاهای مجازی خبرساز شد که توسط مقامات مسوول تکذیب شد.

در ساعات پایانی پنجشنبه شب ، خبر برخورد چند شهاب‌ سنگ به زمین در مناطقی در مرزهای سه استان قزوین، زنجان و همدان هموطنان را نگران کرد.

برخورد شهاب سنگ به مناطقی از قزوین تکذیب شد
 فرماندار شهرستان بویین زهرا گفت: خبر برخورد شهاب سنگ پنجشنبه شب در این شهرستان قوت گرفت ولی با اعزام چند گروه به مناطق مختلف، هیچ اثر و گزارشی از آن دریافت نشد.

ارسلان قاسمی بامداد جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هیچگونه شهاب سنگی در محدوده جغرافیایی بویین زهرا سقوط نکرده ولی برخی منابع برخورد یک شیی نورانی در مناطق بیابانی بین اشتهارد و نظرآباد که خارج از محدوده استان قزوین است را تایید می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در خصوص احتمال سقوط شهاب سنگ گفت: با وجود بررسی های میدانی تاکنون هیچ گزارشی از سقوط شهاب سنگ واصل نشده است.

حمید ره انجام افزود: برخی از اهالی روستاهای مناطق غربی قزوین که هم مرز با استان زنجان و شهرستان قیدار و هیدج می باشند، شهاب سنگی در آسمان مشاهده کرده اند ولی این دلیل بر سقوط آن در استان قزوین نمی باشد.

ایرج حیدری فرماندار شهرستان تاکستان نیز گفت: تاکنون هیچگونه گزارشی از سقوط شهاب سنگ دریافت نشده است و با وجود تماس با دهیاریها می توان به یقین این شایعه را تکذیب کرد.

فرماندار شهرستان آوج نیز گفت: اهالی روستاهای دیدار و لجام گیر شهاب سنگی را در حال سقوط در آسمان مشاهده کرده اند ولی با وجود بررسی های بعمل آمده هیچ گزارش و مستندی در این خصوص بدست نیامده است.

سید عبدالله موسوی افزود: با وجود اعزام چند گروه به مناطق مختلف شهرستان، نیروهای فرمانداری با اکثر روستاها و دهیاریها تماس برقرار کرده اند ولی مورد نگران کننده ای گزارش نشده است.

برخورد شهاب سنگ به زنجان شایعه است

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: برخورد شهاب سنگ با برخی شهرستان های این استان در حد شایعه است.

صفی الله کرامتی روز جمعه  افزود: شامگاه گذشته شایعه ای در فضای مجازی و رسانه مبنی بر برخورد شهاب سنگ با مناطقی از این استان منتشر شد.

وی یادآورشد: تا کنون هیچ اثری از برخورد شهاب سنگ در سطح استان زنجان مشاهده نشده است

کرامتی افزود: در صورتی که چنین اتفاقی نیز رخ داده باشد، تا کنون محل اصابت این شهاب سنگ مشخص نشده است.

باقری فرماندار شهرستان طارم  افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر سقوط شهاب سنگ به این فرمانداری نرسیده است.

ایمانی فرماندار شهرستان ابهر نیز ضمن رد خبر برخورد شهاب سنگ به مناطقی در این شهرستان گفت: گزارشی در این خصوص و حتی وجود آتش سوزی در روز پنجشنبه به این فرمانداری ارایه نشده است.

سقوط شهاب‌سنگ در نظرآباد تایید نشده است
حجت‌الله صادقی فرماندار شهرستان نظرآباد، در کرج، با تاکید بر اینکه وقوع حادثه برخورد شهاب‌سنگ در استان البرز هنوز تایید نشده است، اظهار داشت: شهاب‌سنگ یا هر حادثه این‌چنینی در صورتی‌ که در منطقه‌ای مسکونی یا روستا اتفاق بیفتد، بهتر قابل مشاهده و شناسایی است.

وی افزود: ممکن است در زمان سقوط این اشیاء تصور شود در نزدیکی ما سقوط کرده، در حالی که این‌گونه نیست و از دیشب نیز تماس‌هایی در این خصوص گرفته شده است.

فرماندار شهرستان نظرآباد با بیان اینکه بررسی‌های زیادی از تاکنون در این زمینه انجام شده است، گفت:‌ سکونتگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفته که مشخص شد چنین امری در این مناطق اتفاق نیفتاده است.

وی با تاکید بر اینکه صدها کیلومتر بیابان در استان البرز وجود دارد و این امر سبب می‌شود محل دقیق سقوط شهاب‌سنگ مشخص نشود، تصریح کرد: اگر به فرض چنین امری در استان اتفاق افتاده باشد، در غرب استان البرز مشاهده شده که مکان دقیق آن هنوز مشخص نیست.

صادقی خاطرنشان کرد: گفته شد ممکن است در شهرستان اشتهارد این برخورد اتفاق افتاده باشد که در مباحث انجام شده با فرماندار اشتهارد نیز مشخص شد که چنین موضوعی نیست و بر این اساس گفته می‌شود ممکن است در بیابان‌های بوئین‌زهرا و کویر آبیک باشد.

وی اظهار داشت: چنینی حادثه‌ای مورد تایید بنده نیست و این درحالی است که نیروی انتظامی نیز اذعان داشته چنین موضوعی در شهرستان نظرآباد اتفاق نیفتاده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.