سرویس: اقتصادی ۰۸:۰۰ - جمعه ۰۹ مرداد ۱۳۹۴

بازخوانی درسی از امیر کبیر برای وزیر صنعت توسط خسرو معتضد؛

وزیر به جای تخریب روحیه مردم و حرف از روی شکم سیری به توان داخلی تکیه کند

خسرو معتضد گفت: وزیر صنعت اندکی از امیر کبیر بیاموزد و به جای سخنانی غیر منطقی و به جای حرفهایی از روی شکم سیری نماد اتکا به توان داخلی باشد.

خسرو معتضد اظهار داشت: من واقعا تعجب می کنم که وزیر صنعت از اظهارات خود چه فهمی دارد.

وی افزود: از صبح تا شب با عنوان اینکه مثلا ما فلان کالا یا به عنوان مثال اتومبیل را گران نگه می داریم فقط روحیه مردم را خراب می کند آقای وزیر. قبلا هم شنیدیم که اعلام کرده است با یک تکنولوژی در آلمان گوشم را عمل کردم که ۸۰ سال دیگر به ایران نمی رسد.

این تاریخ دان اظهار داشت: وزیر صنعت به جای اینکه از این همه توانمندی مانند نفت و صنعت و معادن فلز ایران و … سخن بگوید چه لزومی دارد با حرفهای نسنجیده اعلام کند که فلان تکنولوژی تا ۸۰ سال دیگر به ایران نمی رسد؟ این چه منطقی دارد و از کجا ریشه گرفته است؟

معتضد تصریح کرد: امیر کبیر برایش شالی از لباسهای مازندرانی آوردند. بوسید و روی چشمش گذاشت. گفت این چوخ ها از ماهوت انگلیسی برتر است ما چرا باید ماهوت انگلیسی بخریم و طلا جایش بدهیم؟

وی ادامه داد: امروز آقای وزیر صنعت به جای اظهارات منطقی و روحیه دادن به مردم می گوید فلان تکنولوژی ۸۰ سال دیگر به ایران نمی رسد. این چه منطقی دارد؟ کی گفته ما به پای آلمان نمی رسیم؟ این حرف ها از روی شکم سیری است. وزیر صنعت باید نماد اتکا به توان داخلی باشد.

منبع: مرصاد

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.