سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۲۰ - پنج شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۴

مدیرعامل شرکت ایوان نقش جهان:

جلوگیری از ایجاد سکونت گاه های غیررسمی در اولویت باشد/شهرستان شهرضا در ساختمان سازی ارزش‌های خود را فراموش کرده است

مدیر عامل شرکت مهندسین مشاور ایوان نقش جهان گفت: جلوگیری از ایجاد سکونت گاه‌های غیررسمی باید در اولویت باشد.

به گزارش شهرضانیوز، ناصر مشهدی‌زاده در جلسه توانمندسازی سکونت‌گاه‌های نابسامان شهرستان شهرضا اظهار داشت: در سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان باید پروژه‌های اجتماعی اجرا کرد که اجرای سبب ایجاد امنیت بیشتر در این مناطق می‌شود.
وی گفت: رویکرد این ستاد این است که به ساکنان این سکونت‌گاه‌ها احترام گذاشته و با انجام اقداماتی این سکونت‌گاه‌ها را توانمند کنیم.
مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور ایوان نقش جهان افزود: رفع مشکلات مناطق حاشیه‌نشین و مناطق محروم که خارج از حوزه خدمات شهری تشکیل شده‌اند از اهداف این ستاد است که در زمینه‌های مختلف فعالیت دارد.
وی با اشاره به مشکل های متعدد در سکونت گاه‌های غیررسمی در شهرها گفت: جلوگیری از ایجاد چنین سکونت گاه‌هایی باید در اولویت باشد.
مشهدی‌زاده گفت: رفع تبعیض، خدمات رسانی برای گروه‌های کم درآمد و آسیب پذیر اهداف اجرای طرح توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی است.
وی با بیان اینکه اجرایی شدن طرح توانمندسازی مطالعات سکونتگاه‌های غیررسمی، سبب ارتقای زندگی افراد می شود، بیان کرد: از بین رفتن گسیختگی و ترکیب نامناسب اجتماعی از دیگر اهداف اجرای طرح توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی است.
مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور ایوان نقش جهان افزود: سعی دولت‌ها بعد از انقلاب این بوده که تصدی‌گری را کاهش دهند و به سمت تولی‌گری بروند و امور را به دست مردم بسپارند.
وی با بیان اینکه ۹۹ درصد از ساختمان‌ها اصول ارزشی ساختمان را رعایت نمی‌کنند، بیان کرد: شهرستان شهرضا در ساختمان سازی ارزش‌های خود را فراموش کرده است.
مشهدی‌زاده تصریح کرد: یکی از مزیت‌های سند توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرضا این است که همزمان با تهیه طرح تفصیلی اجرا می‌شود.
وی اظهار کرد: ساخت و سازهای بی رویه و غیراصولی به واسطه افزایش جمعیت و مهاجرت به شهرها از علل ایجاد سکونت گاه های غیررسمی است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.