سرویس: بین الملل ۱۶:۰۰ - یکشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۴

کلینتون:

به ایرانی‌ها اعتماد ندارم؛ توافق برنامه هسته‌ای ایران را محدود کرد

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی آمریکا گفت: من به ایرانی‌ها اعتماد ندارم و هیچ کسی هم نباید به ایرانی‌ها اعتماد داشته باشد.

هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا و نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، در سخنانی در یک کمپین انتخاباتی ضمن اعلام حمایت خود از توافق هسته‌ای ایران، گفت: به ایرانی‌ها اعتماد ندارم ولی این توافقنامه محدودیتی را بر برنامه هسته‌ای ایران ایجاد  خواهد کرد.

کلینتون در ادامه افزود: من از توافقنامه رئیس جمهور با ایران حمایت می کنم. من به مذاکراتی که منجر به اعمال تحریم های اولیه علیه ایران شد، کمک کردم. ولی من به ایرانی‌ها اعتماد ندارم،کسی هم نباید به ایرانی ها اعتماد کند. شما می دانید که ما چنین تحولی را از سوی ایرانی ها انتظار نداریم. این یک توافقنامه است که به سختی حاصل شده و درپوشی را بر برنامه تسلیحات اتمی ایران خواهد گذاشت.

نامزد احتمالی دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی، اظهار داشت: ما هنوز باید به اقدام ایرانی ها در صدور تروریسم، توجه کنیم، به حمایت آنها از تروریست‌ها در سراسر منطقه و فراتر از آن، به بی ثبات کردن دولت ها از سوی آنها، به تهدید آنها علیه اسرائیل و تهدید علیه غرب. ما هنوز باید به این مساله توجه کنیم و من نیز زمانی که رئیس جمهور شوم به این مسائل توجه خواهم کرد. ولی این خیلی بهتر خواهد بود که به این مساله توجه کنیم که آیا توانسته ایم درپوشی را بر برنامه اتمی ایران قرار دهیم، و چرا این توافقنامه تا این حد حساس است.

ایران و قدرت های جهانی سه شنبه ۲۳ تیرماه رسما دستیابی به برنامه جامع اقدام مشترک را اعلام کردند. کنگره آمریکا اکنون ۶۰ روز فرصت دارد تا نظر نهایی خود را در خصوص توافق هسته‌ای ایران و قدرت های جهانی اعلام کند.

منبع: تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.