سرویس: سیاسی ۱۱:۰۰ - یکشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۴

روحانی در بیستمین سفر استانی هیئت دولت؛

رئیس‌جمهور وارد سنندج شد/ پایه‌های میزی که مسئولان آمریکا از آن سخن می‌گویند، درهم شکسته است

رئیس جمهوری دقایقی قبل وارد فرودگاه سنندج شد و مورد استقبال مسئولان استان از جمله نماینده ولی فقیه در کردستان و استاندار قرار گرفت.

رئیس جمهوری دقایقی قبل وارد فرودگاه سنندج شد و مورد استقبال مسئولان استان از جمله نماینده ولی فقیه در کردستان و استاندار قرار گرفت.

حجت‌الاسلام حسن روحانی پس از مصاحبه‌ای کوتاه با خبرنگاران، به شهدای استان در بهشت محمدی سنندج ادای احترام خواهد کرد و بعد از آن در ورزشگاه سنندج با مردم دیدار عمومی خواهد داشت.

دیدار با علما و روحانیون، برگزیدگان علمی و فرهنگی و هنری و ایثارگران استان، دیدار با فعالان بخش اقتصادی با حضور مدیران عامل بانک‌ها و مدیران موسسات قوی سرمایه‌گذاری کشور، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه استان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه آقای روحانی به استان کردستان است.

گفتنی است، معاونین، مشاورین و تعدادی از وزرا به عنوان نمایندگان آقای روحانی، پس از سخنرانی رئیس جمهوری در ورزشگاه آزادی سنندج، به شهرستان‌های ۱۰‌گانه استان می‌روند تا مطالبات و خواسته‌های مردمی را بررسی کنند.

حجت‌الاسلام روحانی در اجتماع مردم استان کردستان، در بخش ابتدایی سخنانش با بیان اینکه کردستان سرزمینی دلاورخیز و نمونه‌ای ماندگار از میهن دوستی ایرانیان است، اظهار داشت: کردستان، سرزمین پیروان رسول خدا(ص) و قرآن مجید، سرزمین پیروان امام صادق(ع) و سرزمین پیروان امام شافعی است. کردستان سرزمین مقاومت و ایستادگی و نمونه‌ای ماندگار از میهن‌دوستی ایران عزیز است.

وی افزود: به آن‌ همه دلاوران بزرگی که در طول هشت سال دفاع مقدس، در این سرزمین ایستادگی کرده‌اند و در کنار مردم عزیز کردستان، پیشمرگان کُرد مسلمان و همه دلاوران عزیز این سرزمین آباد و سرسبز و بیشه شیران کُردی که همواره از سرزمین ایران دفاع کرده‌اند، درود و سپاس می‌فرستیم. شما دیده‌بان دقیق ایران زمین بودید.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه کردستان سرزمینی بوده که همواره رأی به مردم‌سالاری و اعتدال داده است، خاطرنشان کرد: کردستان سرزمینی است که در ۲۴ خرداد ماه ۹۲، با ۷۲ درصد رای مردم به مسیر اعتدال و تعامل حماسه‌ آفرید، مردم سرزمین کردستان به امید و مسیر تدبیر رای دادند.

وی تاکید کرد: دولت همه توان خود را برای توسعه کردستان به کار خواهد گرفت و رئیس‌جمهور ایران خود با تمام جدیت مسائل کردستان را دنبال خواهد کرد.

حجت‌الاسلام روحانی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ اظهار داشت: امروز، روز پیروزی ملت ایران در برابر فشار و تهدید جهانی است؛ مردم ما، بعد از ۱۲ سال مقاومت و ایستادگی، در میدان منطق و مذاکره، توانستند عظمت ملت ایران را به رخ جهانیان بکشند.

وی با بیان اینکه دیپلمات‌ها، فرزندان رشید و قهرمان شما، در برابر ۶ کشور بزرگ و قدرتمند جهانی، به پیروزی تاریخی دست یافتند، ادامه داد: چه کسی فکر می‌کرد، که همه قدرت‌ها بگویند: “ایران باید انرژی هسته‌ای نداشته باشد” اما شما ملت با مقاومت و ایستادگی‌تان جهان را در برابر ایران تسلیم بسازید، از انرژی هسته‌ای مهمتر، انرژی ملت بزرگ ایران است؛ شما ملت با قهرمانی‌تان، با انرژی بی‌پایان‌تان و ایستادگی‌تان توانستید، کاری کنید که امروز قدرت بزرگ جهانی یعنی آمریکا اعتراف می‌کند که ایران تسلیم ناپذیر خواهد بود.

رئیس‌جمهور در ادامه به سخنان جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در مجلس سنا اشاره کرد و گفت: اینکه وزیر خارجه آمریکا، در مجلس سنای آمریکا به صراحت می‌گوید ایرانیان را تهدید نکنید، این به‌معنای آن است که ملت شجاع و قهرمان ایران، در تمام مصاف‌ها از روز اول تاکنون همواره با اتکای خداوند در برابر دشمنان و رقیبان پیروز بوده است.

منبع: دانا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.