سرویس: سیاسی ۰۸:۰۰ - جمعه ۰۲ مرداد ۱۳۹۴

شجاع پوریان:

اصلاح‌طلبان با تدابیر مناسب با موضوع تأیید صلاحیت‌ها کنار می‌آیند

عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران گفت: در رد صلاحیت ها فقط به انسان های ناشناخته اکتفا نشده است و این دایره حتی دامن آقای هاشمی رفسنجانی را هم گرفته است.

ولی الله شجاع پوریان عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران درخصوص دیدگاه اصلاح طلبان به موضع گیری های شورای نگهبان به عنوان یک نهاد نظارتی در انتخابات آتی مجلس اظهار داشت: انتخابات در جمهوری اسلامی به تعدد برگزار شده است و سابقه ای که نهادهای نظارتی داشته اند نیز در مقابل چشم مان ماست. آن چیزی که اصلاح طلبان انتظار دارند این است که براساس مُرِّ قانون در خصوص صلاحیت ها عمل شود و ما چیزی فراتر از قانون انتظار نداریم و امیدواریم که خلاف قانون تصمیمی گرفته نشود.

وی در مورد بی اعتمادی اصلاح طلبان به تصمیمات شورای نگهبان و امکان عدم تمکین آنها از قانون بیان داشت: اصلاح طلبان این واقعیت را پذیرفتند که همیشه در انتخابات مختلف با مشکل تأیید صلاحیت ها مواجه هستند و در یک فضای خاکستری و بلاتکلیفی قرار دارند که بر چه اساس و ملاکی صلاحیت‌های شان بررسی می شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: اصلاح طلبان در این زمینه هزینه هایی را نیز پرداخت کرده اند. در رد صلاحیت ها فقط به انسان های ناشناخته اکتفا نشده است و این دایره در نظام ما آنقدر گسترده شده است که دامن شخصی مثل آقای هاشمی رفسنجانی را هم گرفته است. بنابراین اصلاح طلبان با توجه به این واقعیت که این مشکل را پیش رو دارند در انتخابات حضور پیدا می کنند و تلاش می کنند با تدابیر مناسب با این موضوع کنار بیایند.

شجاع پوریان در مورد واکنش کاندیداهای اصلاح طلب در مقابل رد صلاحیت ها از سوی شورای نکهبان تصریح کرد: واکنشی که تا کنون مجموعه های ما داشتند عکس العمل حقوقی بوده است. برخی از دوستان ما در چنین مواقعی نامه می نویسند به شورای نگهبان و استدلال های حقوقی به کار می گیرند؛ گاهی نیز این نامه ها را به صورت سرگشاده ارسال می کنند؛ همچنین برخی دیگر از دوستان موضع گیری های رسانه ای می کنند و برخی دیگر نیز در این مواقع با بی تفاوتی از کنار ماجرا عبور می کنند و حتی یک اعتراض ساده هم نمی کنند. بیش از این نیز از کسی کاری برنمی آید. 

منبع: دانا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.