سرویس: سیاسی ۰۸:۰۰ - دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴

رجزخوانی‌های آمریکا پس از مذاکرات وین بیهوده و خواب آشفته است

عضو مجلس خبرگان گفت: تهدیداتی که از سوی آمریکایی‌ها مطرح می‌شود به جز رجزخوانی‌های بیهوده و خواب‌های آشفته هیچ چیز دیگری نیست و نمی‌توان رجزخوانی نامید.

آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به رجزخوانی‌های آمریکایی‌ بعد از مذاکرات وین، اظهار داشت: توان دفاعی نیروی‌های مسلح به هیچ دولت مستکبری که در حد و اندازه آمریکا هم  باشد، اجازه هیچ تعرض و تهدیدی را نمی‌دهد.

وی افزود: تهدیداتی که از سوی آمریکایی‌ها مطرح می‌شود به‌ جز رجزخوانی‌های بیهوده و خواب‌های آشفته هیچ‌ چیز دیگری نیست و نمی‌توان اصلا نامش را رجزخوانی گذاشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه محدودیتی را درباره کاهش توان نظامی و قدرت موشک‌های بالستیکی در هیچ توافق و تعهدی نخواهد پذیرفت و جمع‌بندی که اخیراً با ۵+۱ شد در چارچوب استیفای حقوق هسته‌ای ملت ایران بود.

آیت‌الله کعبی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ما نیز ضمن قدردانی از تیم هسته‌ای اعلام می‌کنیم که در جمع‌بندی مذاکرات و اسناد پیوستی باید دقت شود و مراحل بررسی قانونی برجام نیز باید به تصویب شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی برسد.

وی ادامه داد: مسئولان ذیربط باید جلوی مکر و  فریب دشمن و سوءاستفاده از مذاکره را بگیرند و در نهایت باید این موضوع در چارچوب مصلحت و عزت مورد تصویب قرار گیرد.

عضو مجلس خبرگان گفت: آنچه که باید مورد دقت قرار گیرد این است که اجرای توافق از خود توافق سخت‌تر است و نباید این نکته را فراموش کنیم که اگر مقاومت دوازده ساله ملت ایران و هدایت‌های مقام معظم رهبری نبود امروز به این جایگاه نمی‌رسیدیم.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.