سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۰۰ - دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴

رئیس شبکه بهداشت شرضا:

شهرضا نیازمند آزمایشگاه کنترل مواد غذایی است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: در کل استان اصفهان تنها یک آزمایشگاه کنترل مواد غذایی است و برای بررسی نمونه باید مدت زیادی منتظر بود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الله تنهایی در جلسه کمیته امنیت و سلامت غذایی شهرستان با اشاره به تدوین سند امنیت غذایی در کشور، اظهار کرد: این سند در ۱۱۹ شاخص و در چهار حیطه کشاورزی اقلیمی، جمعیتی بهداشتی، اقتصادی اجتماعی و امنیتی غذایی تهیه شده است.
وی گفت: هدف از تدوین این سند ملی تقویت هماهنگی بین بخشی، تقویت نظام مدون پایش و ارزشیابی، ارتقای ظرفیت های محیطی و برقراری امنیت غذا و تغذیه است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا گفت: تامین پایدار غذا، سلامت و ایمنی غذا و بهبود تغذیه را از دیگر اهداف تدوین سند تغذیه و امنیت غذایی برشمرد.
وی افزود: بهبود کیفیت نان، ساماندهی مصرف شیر خام و فله، ممنوعیت مصرف روغن جامد و تهیه بانک اطلاعاتی از کارخانه های موجود از جمله دستاوردهای استقرار سند ملی تغذیه و امنیت غذایی در استان‌های مختلف کشور است.
تنهایی با بیان اینکه به حفظ و نگاهداری غذا از هر گونه آلودگی، ایمنی غذا گفته می شود، بیان کرد: برچسب گذاری بر روی محصولات غذایی، درجه بندی مراکز تولید و عرضه خوراکی‌ها و آشامیدنی ها و نیز کاهش عوامل خطر زا در مواد غذایی از مواردی است که بهبود و ایمنی غذا را تامین می کنند.
وی تصریح کرد: در رابطه با اجرای یاد شده، دستگاه‌هایی همچون شبکه بهداشت، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، آموزش‌وپرورش و اداره ارشاد مشارکت دارند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا افزود: براساس تعریف سازمان ملل متحد، دسترسی فیزیکی، اجتماعی و اقتصادی افراد در تمام اوقات به غذای کافی، ایمن و مغذی به منظور یک زندگی سالم و فعال، امنیت غذایی گفته می شود .
وی بیان کرد: تغذیه مناسب برای سلامتی آحاد جامعه و ارتقاء آن از جمله ضروریات محسوب شده و سیاست ها و برنامه های دولت که با هدف توسعه سلامت تدوین می شوند الزاماً بایستی در برگیرنده تدارک غذای سالم و مناسب بوده و به لحاظ اقتصادی قابلیتدسترسی و تامین را داشته باشد.
تنهایی گفت: بهبود تغذیه آحاد جامعه نیازمند رویکردی یکپارچه و همه جانبه است که از طریق همکاری های درون و برون بخشی و مشارکت مردم میسر می‌شود.
وی افزود: باید در راستای تدوین سند غذایی برنامه ارائه دهیم و بر اساس آن حرکت کنیم تا به یک امنیت غذایی مطلوب برسیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا تصریح کرد: استان‌های قم، سمنان، تهران، یزد و اصفهان در منطقه امنیت غذایی مطلوب قرار دارند.
وی بیان کرد: نیاز است به مناسبت‌های مختلف نمایشگاه‌های مواد غذایی داشته باشیم، در شهرضا فرهنگ استفاده از گوشت سفید و ماهی مطلوب نیست و باید فرهنگ‌سازی شود.
تنهایی اظهار کرد: در کل استان اصفهان یک آزمایشگاه کنترل مواد غذایی است و برای بررسی نمونه باید مدت زیادی منتظر بود.
وی افزود: بعضی از مواد غذایی که توان آن در شهرضا است می‌توانیم از آزمایشگاه مواد غذایی دانشگاه آزاد شهرضا استفاده کرد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.