سرویس: دین و اندیشه ۲۱:۰۰ - پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴

از سوی مسئول عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام شد

جزئیات ثبت نام و اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات

مسئول عمره و عتبات دانشگاهیان با بیان اینکه ثبت نام دانشگاهیان برای عتبات تا روز ۲ مرداد ادامه دارد، گفت: ۷ هزار نفر از دانشگاهیان به عتبات اعزام می‌شوند.

سید محمدرضا فقیهی، با اشاره به آغاز ثبت نام اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات گفت: این ثبت نام از ۲۳ تیرماه آغاز شده و تا ۲ مرداد ادامه دارد.

مسئول عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: در روز ۳ مرداد قرعه‌کشی انجام می‌شود و از ۲۰ مرداد تا ۲۰ آان طی ۳ ماه اعزام‌ها صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت اعزام دانشگاهیان به عتبات ۷ هزار نفر است، اظهارداشت: در روز اول ثبت نام ۳ هزار نفر متقاضی سفر به عتبات در سامانه ثبت نام کردند.

فقیهی ادامه داد: روزانه یک کاروان زمینی و یک کاروان هوایی اعزام می‌شوند. همچنین قیمت اعزام‌های هوایی یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار تومان و اعزام زمینی ۹۶۰ هزار تومان است.

مسئول عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: در این سفر برنامه هایی از قبیل بازدیدهای ویژه از بیت حضرت امام (ره) در نجف، کتابخانه علامه امینی و برخی از مراکز علمی نجف و کربلا، نشست‌های فرهنگی، مسابقات گوناگون و ارائه بسته‌های فرهنگی برای دانشگاهیان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه به متقاضیان یک میلیون تومان وام قرض الحسنه داده می‌شود، گفت: دانشجویانی که نامشان برای سفر به عمره درامده بود، ضمن اینکه حقشان محفوظ است، برای سفر به عتبات نیز اولویت دارند.

فقیهی با اشاره به اینکه کاروان‌ها عمدتاً یک روحانی همراه دارند و مداح و راوی در نجف و کربلا مستقر است، گفت: ۵ گروه اعزامی شامل دانشجویانی پسر، دانشجویان دختر با یک همراه محرم، اساتید، کارمندان دانشگاهی و دانشجویان متأهل به عتبات اعزام می‌شوند.

منبع: فارس

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.