سرویس: سیاسی ۲۰:۰۰ - پنج شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۴

رونمایی از سامانه‌های موشکی جدید در دهم شهریور امسال

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاءگفت: سامانه‌های موشکی با فناوری رویارویی با جنگ الکترونیک در ۱۰ شهریور به شبکه یکپارچه پدافند هوایی اضافه می‌شود.

امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) در حاشیه محفل انس با قرآن کریم در جمع خبرنگاران، گفت: سامانه‌های راداری و موشکی پدافند بخش مهمی از مناطق جنوب و جنوب شرق کشور را پوشش خواهند داد و آنچه در این سامانه‌ها به‌خصوص در سامانه‌های راداری دوربرد دیده شده عمق پدافندی است.

وی افزود: طرح بومی‌سازی و بهینه‌سازی هر دو در پدافند وجود دارد. بهینه‌سازی شامل سامانه‌هایی است که از قبل در پدافند موجود بوده و طبیعتاً برای اینکه دیگران از فناوری آن آگاهی نداشته باشد ما آن را بهینه‌سازی کردیم و در بخش بومی‌سازی از سامانه‌ها و تجهیزاتی استفاده شده که از صفر تا صد در بخش‌های طراحی، ساخت، آموزش و استقرار آن بومی و ایرانی است و تاکتیک و تکنیک آن توسط هیچ کشوری قابل رو برداری و کشف نیست و در سامانه‌های راداری از تمام طیف‌های راداری استفاده می‌کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: سامانه‌های موشکی با فناوری رویارویی با جنگ الکترونیک و رادارهای جدید میان‌برد و دوربرد در دهم شهریور امسال به شبکه یکپارچه پدافند هوایی اضافه می‌شود.

امیر اسماعیلی در پایان با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن در قرارگاه پدافند هوایی و تأثیر مثبت آن در حفظ و ارتقای روحیه معنوی کارکنان، تأکید کرد: قرارگاه پدافند هوایی کنار مباحث علمی و فناوری به بحث مسائل معنوی کارکنان هم پرداخته است.

منبع: تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.