سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۲۹ - دوشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۲

عضو سازمان نظام مهندسی استان اصفهان:

احتمال وقوع زلزله در شهرضا زیاد است!

به گزارش نسل بیدار از شهرضا ، امید حیدری، با اعلام این خبر اظهار داشت: از آنجا که شهرضا نزدیک رشته کوه زاگرس و روی لبه گسل قرار دارد، بر اساس این تقسیم بندی در گروه سوم یعنی مناطق با خطر زلزله خیزی زیاد قرار دارد. وی تصریح کرد: این سخن بدان معنا نیست که بتوانیم […]

به گزارش نسل بیدار از شهرضا ، امید حیدری، با اعلام این خبر اظهار داشت: از آنجا که شهرضا نزدیک رشته کوه زاگرس و روی لبه گسل قرار دارد، بر اساس این تقسیم بندی در گروه سوم یعنی مناطق با خطر زلزله خیزی زیاد قرار دارد.
وی تصریح کرد: این سخن بدان معنا نیست که بتوانیم زمان زلزله را معین کنیم و یا شایعه پراکنی کنیم بلکه تنها به معنای معرفی یک ویژگی شهرضا از لحاظ اقلیم شناسی طبیعی است.
این عضو سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در مورد مقاوم سازی ابنیه و ساختمان‌های شهرضا نیز گفت: با تلاش و نظارت همکارانم در سازمان نظام مهندسی حدود ۷۰ درصد از ساختمان‌های شهرضا در برابر خطر زلزله مقاوم سازی شده است.
وی در ادامه بیان داشت: در صورت وقوع این پدیده طبیعی خطر آسیب پذیری بیشتر بافت سنتی و قدیمی را در شهرضا تهدید می‌کند.
حیدری تصریح کرد: صاحبان ابنیه بافت فرسوده می توانند جهت به سازی و مقاوم سازی ساختمان‌های خود از تسهیلات بافت فرسوده با معرفی مالکان توسط شهرداری‌ها به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استفاده کنند.
عضو سازمان نظام مهندسی استان اصفهان خواستار همکاری و مساعدت بیش از پیش شهروندان با سازمان نوسازی، بهسازی، شهرداری و سازمان نظام مهندسی جهت احیای بافت‌های فرسوده و همچنین رعایت اصول و ضوابط مقاوم سازی و ساخت و ساز طبق طرح جامع شهری در شهرضا شد.

منبع : ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.