سرویس: فرهنگی ۱۶:۰۰ - شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴

رئیس سابقه دارها در ماه عسل

احسان علیخانی در بیست‌و‌سومین شب از ماه رمضان اجرای سال آینده ماه عسل را واگذار کرد.

شب گذشته در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان، «ماه عسل» پنجره ی جدیدی را به روی مخاطبان خود گشود.

علیخانی پس از سلام و احوالپرسی با مخاطبان ضمن تشکر از استقبال مردم از طرح محسنین افزود:من زمانی که جواب دندان شکن می شنوم و قانع می شوم حال می کنم ،تصور این حجم استقبال را نمی کردیم این مطلب را نه برای پز دادن، بلکه برای شادی بچه های این سرزمین  می گویم، خداروشکرتاکنون ١۵٠هزار نفر برای حمایت از این کودکان اعلام آمادگی کردند.

علیخانی در ادامه بیان کرد:با رفیق ها و همسن و سال های خودم کار دارم با کسانی که ۵٠هزار تومان پول قلیانشان است و یا در حال دور دور کردن هستند،باید آنها هم آستینهایشان را بالا بزنند و به این طرح بپیوندند.

علیخانی اظهار داشت:تاکنون چهره هایی چون مازیار فلاحی، پرستو صالحی، حمیدگودرزی، پژمان بازغی، ماه چهره خلیلی، فریبا متخصص و حدیث میرامینی هم برای حمایت از این کودکان اعلام آمادگی کردند.

دکتر نبی مهمان بیست وسومین روز «ماه عسل» بود، کارآفرینی که شرط استخدام در شرکتش داشتن سوء پیشینه است.

مهمان برنامه با بیان بسیار شیوایی از عشق خود به این کار گفت و از همان ابتدای برنامه مدام رو به دوربین خطاب به مخاطبان نکته های قابل تاملی را بیان می کرد علیخانی  که محو صحبتهای او شده بود با خنده گفت: این جمله هایتان را برای من پیامک کنید.

دکتر نبی در ادامه رو به مخاطبان برنامه افزود: با بخشیدن به خودمان کمک می کنیم نه دیگران ،مردم شما اتفاقی این برنامه را برای دیدن انتخاب نکردید پس کانال تلویزیون را تغییر ندهید.

علیخانی که از صحبتهای کلیدی و پرمغز مهمان هاج واج مانده بود، گفت: دکتر عالی بود جان من سال بعد شما به جای من این برنامه را اجرا کنید.

قصه ی دکتر نبی بدین گونه بود که او پس از اتمام تحصیلاتش به استاد خود می  گوید به من یک نکته ای بیاموز که تاکنون به کسی نیاموختی؟

استادش به او می گوید: طوری زندگی کن که اسمت با جسمت زیر خاک نرود بعد از شنیدن این جمله به فکر فرو می رود و سوار تاکسی می شودکه از رادیو تاکسی این جمله را می شنود :چه سکوتی دنیا را فرا می گرفت اگر هرکس به اندازه عملش صحبت می کرد بعد از شنیدن این جمله حال او متحول می شود و تصمیم می گیرد یک کار متفاوت انجام دهد بنابراین  با کمک یک سری افراد همفکر کارخانه ای تاسیس می کند و شرط استخدامش را هم داشتن سوء پیشینه می گذارد یعنی افراد متهم ،زندان رفته  و در کل مسئله دار را استخدام می کند.

علیخانی از مهمان پرسید: اگر من بخواهم در کارخانه شما  استخدام شوم  باید سوء پیشینه داشته باشم؟ مهمان گفت: نه شما استثناء هستید، چون معروفید.

علیخانی گفت: همه ی ما مجرم هستیم اما جرم هایم پنهان است ولی جرم این افراد آشکاراست.

سپس آیتم تشیع پیکر شهید سید جلیل ورکی غواص خط شکن پخش شد.

علیخانی در ادامه از مهمان پرسید: از اعتماد به این آدم ها، بی معرفتی هم دیدید؟دکتر در پاسخ عنوان کرد: هرگز، معشوق و عاشق زیر پای همدیگر را خالی نمی کنند من عاشق آنها هستم.

دو تن از افراد سوء پیشینه دار به همراه همسرانشان در برنامه حضور داشتند که یکی از آنها در کارخانه دکتر نبی مشغول فعالیت بود.

علیخانی در پایان خاطرنشان کرد:بیایید به یکدیگر اعتماد کنیم.

منبع: فرهنگ نیوز

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.