سرویس: اجتماعی ۲۱:۰۰ - پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴

بازی سازان داخلی در گرمای سوزان بازی های رایانه ای قاچاق می سوزند

مسئول کارگروه بازی های رایانه ای سازمان نظام صنفی، گفت: تولیدکنندگان بازی های رایانه ای علیرغم تلاش زیاد همگی دلسرد و سرخورده شده اند.

هادی جعفری اظهار کرد: وضعیت ساخت بازی های رایانه ای به نسبت سایر هنرها گویی در شرایطی است که آن را مانند طفیلی دیده اند و فقط بودن آن مهم بوده و کیفیت و رسیدگی به آن مورد توجه نیست .بازی سازان داخلی در گرمای سوزان بازی های رایانه ای قاچاق می سوزند.

مسئول کارگروه بازی های رایانه ای سازمان نظام صنفی همچنین گفت: ما متاسفیم که اعلام کنیم اگر بخش دولتی با حوزه بازی های رایانه ای تعیین تکلیف نکند اکثر بازی سازان یا از این صنف خارج می شوند یا به شرکت های بزرگ بازی سازی در دنیا می پیوندند این شرایطی است که با هدف ما یعنی مقابله با بازی های ضد ارزش و ضد فرهنگ ما مغایرت دارد.

وی افزود: ما از مسئولانی که در این زمینه اهمال می‌کنند گلایه داریم به طور مثال چرا شهرداری حاضر نیست چند بیلبورد را در سطح شهر به تبلیغ بازی های رایانه ای ساخت داخل اختصاص دهد و یا تبلیغ این بازی ها اصلا در صدا و سیما وجود ندارد، همچنین از وزارت ارشاد گلایه داریم که چرا تا به حال ردیف بودجه ای برای این حوزه کسب نکرده است.

جعفری با اشاره به اینکه بازی سازان داخلی در گرمای سوزان بازی های قاچاق می سوزند، گفت: در حال حاضر در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه هستیم و اگر واقعا هدفی برای سامان دادن این حوزه وجود داشته باشد بهترین زمان است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.