سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۳۶ - چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴

همنوا با عزاداران مولای متقیان علیه السلام:

مراسم شب شهادت حضرت علی در زورخانه پوریای ولی شهرضا برگزار شد + تصاویر

همزمان با دومین شب قدر، مراسم شب شهادت حضرت علی علیه السلام در زورخانه پوریای ولی شهرضا برگزار شد.

زورخانه جای نیکان ، پاکان و مکتب فتوت و جوانمردی است. سقف اصلی زورخانه که گود در زیر آن واقع شده ، بلندتر از سقف های دیگر بناهاست و در بالای این سقف پنجره ای برای روشنایی نصب گردیده و درب ورودی به مقداری کوتاه است که باید با قامت خم شده از آن عبور کرد و این اولین نشانه فروتنی و تواضع جبری کسی است که وارد زورخانه می شود.

ورزش کار باستانی مرادش علی است و تمام تلاشش رسیدن به مرام علی است، لذا شب شهادت و روز ولادت مرداش امیرالمونین را به ورزش باستانی مهم ترین جلوه جوانمردی حضرت علی در ورزش می پردازد.

محمد تیموریان در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: ورزش باستانی را ورزش مردانگی، پهلوانی و جوانمردی نامیده اند و چون حضرت علی اول مرد عالم هستند، لذا این ورزش با نام و یاد امیرالمومنین گره خورده است

رئیس هیئت ورزش های پهلوانی و زورخانه ای شهرضا ضمن اشاره به این که وزرشکاران، زورخانه را خانه حضرت علی می دانند، گفت: باستانی کاران شب های قدر و روز سیزدهم رجب که منسوب به حضرت علی است را با اهمیت بیشتری به ورزش می پردازند.

وی ادامه داد: قدمت این کار به دوران صفوی برگشته و شهرضا با قدمت دویست ساله این ویژه برنامه را برگزار می کند.

به گفته وی، با توجه به این که عمده شرکت کنندگان در مراسم را جوانان ورزشکار تشکیل می دهند برگزاری این مراسم از شور و حرارت ویژه ای برخوردار است.

تیموریان ضمن اشاره به پیشینه مذهبی این ورزش گفت: این ورزش نیازمند توجه بیشتر و بهتر مسئولین مربوطه است.

مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (7) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (6) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (3) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (2) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (4) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (1) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (5) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (11) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (10) مراسم شب دوم قدر در زورخانه پوریای ولی شهرضا (9)

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.