سرویس: اقتصادی ۰۹:۰۰ - جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴

درآمد گوگل از جستجوهای ایرانی‌ها

معاون سازمان فناوری اطلاعات بابیان اینکه “درآمد موتور جستجوگر گوگل از سرچ ایرانی‌ها ۱۵۰ میلیارد تومان است، گفت:متاسفانه چنین درآمدی را داریم از دست می‌دهیم.

دسترسی موتورجستجوگرهای خارجی به اطلاعات و ذائقه شخصی شهروندان سبب شد تا مسئولان کشور به فکر راه‌اندازی موتور جستجوگر ایرانی و بومی یوز بیفتند. چنین اقدامی با وجود اینکه بسیار دیر بود اما می‌توان آن را به فال نیک گرفت زیرا بومی کردن جستجوی شهروندان سبب افزایش امنیت و جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی می‌شود.

علی انصاری معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران در گفت‌وگویی در شبکه خبر، گفت: در حال حاضر ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد گوگل از سرچ ایرانی است بنابراین چنین درآمدی را داریم از دست می‌دهیم.

وی ادامه داد: اساسا کاربران ایرانی موتورهای جستجوگرها را با نمونه خارجی مقایسه می‌کنند و تمایلی به استفاده از موتور جستجوی داخلی ندارند. یک موتور جستجو باید ویژگی‌های کامل بودن، به‌روز بودن و دقیق بودن اطلاعات را داشته باشد. گوگل ۳۵ سرویس جانبی دارد و برای اینکه کاربر ما تمایل به استفاده از موتور جستجوی داخلی داشته باشد باید این زیرساخت‌ها را فراهم کنیم که چنین اقدامی هزینه بسیار زیاد دارد؛ بنابراین دولت همچنان باید حمایت‌کننده باشد.

منبع: میزان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.