سرویس: سیاسی ۱۶:۰۰ - پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴

حمایت مردم از گزاره برگ ملی هسته ای حمایت از تیم مذاکره کننده است

علیلو گفت: توصیه هایی از طرف رهبری برای تیم مذاکره کننده همیشه وجود دارد و مردم نیز گزاره برگ و طومارهایی را به صورت میلیونی امضا کردند.

 علی علیلو با اشاره به جریان مذاکرات هسته ای در وین، بیان کرد: جریان کاملا شفاف و مشخص است و حتی مردم روستاها نیز کاملا از جریان مذاکرات و فرمایشات رهبر آگاه هستند که فرمودند اماکن نظامی ما به هیچ وجه مورد دسترسی اجنبی قرار نخواهد گرفت و مصاحبه و بازجویی از دانشمندان جوان ما امکان ندارد و در پی حساسیت شدید رهبر به این موضوع مردم نیز کاملا حساس شدند که نباید چهره های دانشمند خود را در معرض شناسایی دشمن قرار بدهیم.

وی ابراز کرد: غالب تحریم ها از جمله تحریم ها اساسی نفتی، اقتصادی و غیره یکجا و فی المجلس باید برداشته شود.

حمایت مردم از گزاره برگ ملی هسته ای حمایت از تیم مذاکره کننده است

وی با بیان اینکه باید حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده مدنظر ما باشد، اظهار کرد: انصافا می دانیم که تیم مذاکره کننده ما به چه سختی بحث را پیش می برند، زیرا آنها با پنج غول صنعتی و پنج ابر قدرت و نیمه ابرقدرت دنیا، پنج کشور لجوج با روحیات استعماری و مستکبرانه روبرو هستند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر فضای مذاکره خیلی سنگین است و من هرچند مذاکراتی از این قبیل را تجربه نکرده ام اما خوب می دانم که چگونه فضایی در مذاکرات بین المللی حاکم است. در چنین فضایی با اقتدار مقابل آنها ایستادن و مراقب بودن از اینکه از خطوط قرمز تعدی نشود، کار خیلی سختی است.

وی افزود: در عین حال توصیه هایی نیز از طرف رهبر وجود دارد و مردم نیز گزاره برگ و طومارهایی را به صورت میلیونی امضا می کنند که این کار ضمن حمایت از تیم به معنی تاکید بر چهارچوب و خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، مردم می خواهند به دستاوردهای نظام که در طول سالها و به قیمت خون شهدا به دست آمده است هیچ خدشه ای وارد نشود و قطعا رویکرد تیم مذاکره کننده ایرانی نیز همین است.

نامه اوباما به رهبری یعنی پیروزی ملت ایران

این نماینده مجلس نهم با ابراز امیدواری از کسب پیروزی دیگر در عرصه دیپلماسی، گفت: آمریکایی که تا دیروز با غرور و تکبر و به صورت تحقیر آمیز با ملت ایران برخورد می کرد، امروز رئیس جمهور آمریکا در پی مقاومت های مقتدرانه و عزت مندانه، به رهبر ایران نامه ی فدایت شوم می نویسد. این عین جمله اوباماست که در سه سال پیش در نامه ای به حضرت آقا گفته است: بی هیچ شرطی آماده ی مذاکره ی مستقیم هستیم. این به معنی شکست و کرنش در برابر ملت ایران و قدم اول پیروزی است.

وی بیان کرد: قدم نهایی نیز این است که همچنان آب سنگین را که مساله ی بزرگی در هسته ای است، حفظ خواهیم کرد و هم در توسعه ی تحقیقات هسته ای، پژوهش های خود را حفظ کرده ایم. شاه کلید عمده نیز همین است که تحقیقات دانشمندان هسته ای ما راکد نماند و پیشرفت کند. سانتریفیوژ های ما به فعالیت خود ادامه خواهند داد ولو اینکه تعدادشان کمتر شده باشد.

علیلو گفت: آمریکایی الان اقرار می کنند حق غنی سازی ایران را به رسمیت می شناسیم ولو اینکه هنوز روحیه ی خصمانه دارند و مدام سنگ اندازی می کنند. همه ی اینها پیروزی است و قطعا حواس تیم مذاکره کننده جمع است و می دانیم اجازه نمی دهند عزتی را که به قیمت خون هزاران شهید و به سختی به دست آمده است، مصادره کنند.

دلایل اجرایی نشدن قانون مبارزه با مفاسد اقتصادی

وی در ادامه سخنان خود در پاسخ به این سوال که دلایل اجرایی نشدن قانون در مبارزه با مفاسد اقتصادی چیست، اظهار کرد: یکی از دلایل عدم اجرای قوانین مبارزه با مفاسد اقتصادی این است که فساد برای برخی(در رده های مختلف بالا و پایین مدیریت) نهادینه شده است. از رد و بدل کردن رشوه در رده های پایین و مفسده هایی مثل رانت در رده های میانی تا سکوت مسئولان ارشد در قبال این فسادها، همه به اقتصاد کشور لطمه می زند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: طبیعی است که در هر مملکتی این قبیل مشکلات وجود دارد. تاکید می کنم که در کشور ما شاید ۹۰ درصد افراد درست عمل می کنند اما همان ده درصدی که مبتلا به فساد هستند نمود بیشتری می یابد چرا که این فساد ها بارز است و هجمه های سنگینی دارد. البته در کشور اسلامی ده درصد هم خیلی زیاد است و نباید باشد.

وی بیان کرد: مردم می بینند و می دانند که فساد زیاد شده است و گلایه های رهبر نیز ناشی از همین است. تشدید فساد از بی تعهدی و ضعف ایمان برخی از مسئولان آب می خورد؛ مسئولانی که در هر رده ای وجود دارند.

برای مبارزه به مفاسد اقتصادی باید یک سیلی محکم به مسئولین حراست وزارت خانه ها زد

علیلو با بیان اینکه سیستم دفاعی بدنه ی نظام دستگاه های نظارتی است و هنگامی که دستگاه نظارتی ضعیف می شود مرض فساد بیشتر می شود و هرکجا ضعف بیشتر شود مرض ها و فساد های بدخیم تر وارد می شود، اظهار کرد: سیستم نظارتی نظام باید به خود بیاید و از این روزمرگی ها خارج شود. دستگاه های نظارتی، بازرسی کل کشور، حراست ها در وزارتخانه ها و … باید به خود بیایند.

وی ادامه داد: من دیده ام وزارت خانه هایی را که فسادهای بزرگ در آن اتفاق می افتد در حالی که حراست آنجا وجود دارد. مردم باید یک سیلی بزرگ به گوش این حراست بخوابانند تا از خواب بیدار شود. وقتی حراست خواب است دکل می رود و برنمی گردد، پول خارج می شود، این همه فساد در خودرو سازی به وجود می آید … مردم از رشوه خواری ها، و بروکراسی های بی مورد منزجر هستند، مردم منزجر هستند از اینکه از حقوق ضعیف کارمندی مالیات کسر می کنند اما نمی توانند از واردکنندگان و صادرکنندگان بزرگ مالیات اخذ کنند؛ اینها ضعف نظام است و دستگاه های نظارتی باید بیدار شوند و این همه شعار های کلیشه ای سر ندهند چون به قول فرمایش رهبر با مبارزه گفتن، مبارزه اتفاق نمی افتد بلکه باید لباس رزم مبارزه با فساد را به تن کنند.

نماینده مردم شبستر در پایان خبر داد: تشکیل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال بررسی است تا به صورت جهادی وارد عرصه شوند.

منبع: اناج

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.