سرویس: سیاسی ۰۹:۳۶ - پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس:

توافق بد هرگز/ باید قلب تحریم‌ها از کار بیفتد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر رسیدن به ” توافق پایدار”، اذعان کرد: به دنبال توافق پایدار و خوب هستیم و برای رسیدن به این نوع توافق عجله‌ای نداریم.

منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، با مثبت ارزیابی کردن تمدید توافقات مذاکرات هسته ای گفت: تمدید توافقات نشان می دهد که طرفین دارند به نقاط مشخصی می‌رسند و لذا نیازمند زمان بیشتری برای توافق در آراء هستند.

وی افزود: ما عجله ای برای رسیدن توافق در عرض ۵ یا ۱۰ روز نداریم؛ می شود در یک زمان مناسب و معقول به توافقی رسید که منافع حیاتی و دراز مدت ما را تامین کند؛ زمان اهمیت دارد ولی نه به اندازه منافع ملی ما،  لذا ۱۰یا ۲۰ روز زود و یا دیرتر رسیدن به توافق مشکلی را ایجاد نمی‌کند.

حقیقت پور با تاکید بر رسیدن به ” توافق پایدار”، اذعان کرد: توافق پایدار غیر قابل بازگشت است که این نوع توافق با تایید شورای امنیت سازمان ملل امکان تاویل و تفسیر برای کشوری را باقی نمی گذارد.

وی تصریح کرد: توافق پایدار شفاف و دقیق بوده و علاوه براین از جنبه حقوقی هم محکم و قوی است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه توافق نهایی در مذاکرات هسته ای برای هر دو طرف در حد ایده آل نخواهد بود، تاکید کرد: توافقات دو سویه است یک چیزی می دهیم و در قبالش امتیازی می گیریم اما اگر ما قلب راکتور را خارج می کنیم باید قلب تحریم ها هم خارج شود در این شرایط است که توافق نتیجه برد -برد خواهد داشت.

وی گفت: توافق بد نباید حاصل شود ما به دنبال توافق خوب و پایدار هستیم؛ ما شرایط‎‌ مان ایده‌آل نیست همان طور که برای طرف غربی هم اینگونه نیست آنها سال ها تحریم وضع کرده اند حالا باید با دست خود تحریم ها را بردارند، لذا توافقی که بشود تامین حقوق اولیه ما در بحث هسته ای را تامین کند برای ما یک توافق خوب محسوب می شود.

منبع: دانا

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.