سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۰۰ - پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴

پزشک مرکز بهداشتی مهدی:

کمبود نیرو، مانع از اجرای طرح سلامت مردان در شهرضا شده است

پزشک مرکز بهداشتی مهدی شهرضا گفت: از مهرماه سال ۹۳، طرح صبا را شروع کردیم و شرح حالی از بیماران گرفته شد و به سبب کمبود نیرو طرح سما برای مردان اجرا نشد.

به گزارش شهرضانیوز، مهناز ممیز در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان فرمانداری شهرضا، با اشاره به طرح ملی صبا و سما، اظهار داشت: گروه هدف این طرح زنان ومردان ۳۰ تا ۵۹ سال هستند که از نظر بیماری‌های قلبی، عروقی،استخوانی، عضلانی و اسکلتی، تغذیه، گوارش و بیماری روحی روانی مورد بررسی قرار می‌گیرند.
وی افزود: ۴۵ درصد جمعیت کشور را افراد بین سن ۳۰ تا ۵۹ سال تشکیل می‌دهند و چون این جمعیت جزو جمعیت موالید هستند از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.
پزشک مرکز بهداشتی، درمانی مهدی شهرضا گفت: در سطح شهرستان شهرضا تعداد زنان ۳۰ الی ۵۹ سال حدود ۱۸ درصد کل جمعیت را تشکیل می‌دهند که بر اساس تحقیقات شیوع بعضی از بیماری‌ها در بانوان حدود  ۲تا۵ برابر بیشتراز مردان است.
وی با اشاره به اینکه چربی خون در زنان ۲تا ۵ برابر، اضطراب و افسردگی ۲ تا ۳ برابر در زنان بیشتر از مردان است بیان کرد: انواع بیماری شایع در زنان بیماری برص، سرطان‌های پوست، روده، معده و مری و در مردان سرطان‌های پوست، معده، مثانه پروستات است.
ممیز افزود: از مهرماه سال ۹۳، با ادغام برنامه، طرح صبا را شروع کردیم و شرح حالی از بیماران گرفته شد و به سبب کمبود نیرو طرح سما برای مردان اجرا نشد.
وی تصریح کرد: از سال گذشته برای اجرای طرح صبا به ادارات شهرستان نامه نگاری شد که به دلیل هزینه‌های مالی این طرح مورد استقبال بانوان شاغل قرار نگرفت.
پزشک مرکز بهداشتی، درمانی مهدی شهرضا با اشاره به اینکه شهرضا از نظر معاینات پرسنل ادارات در استان جایگاه خوبی ندارد، گفت: ۲۷ هزار زن ۳۰ تا ۵۹ در شهرضا هستند که سال گذشته ۶ درصد از آنها تحت پوشش طرح صبا قرار گرفتند.
پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.