سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۱۶:۳۰ - یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴

پرسپولیس از استقلال سبقت گرفت

هنوز به کوچه پانزدهم از خیابان لیگ‌برتر نرسیده‌ایم که از همه باشگاه‌ها، ناله بی‌پولی به گوش می‌رسد.

صبح شنبه برای پرسپولیسی‌ها روز متفاوتی بود زیرا در یک قرار دسته‌جمعی و با هدایت برخی افراد نزدیک به یک چهره مدیریتی – ورزشی، شعارهایی علیه مدیریت فعلی شنیده شد. البته حق با هواداران «منطقی» بود که نگران تیم‌شان بودند اما برخی از آب گِل‌آلود، ماهی خودشان را گرفتند و به جای اینکه برای تغییر اوضاع، در پی رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب باشند، شرایط را خراب کردند. با این حال، وضعیت پرسپولیس آن‌قدرها هم بد نیست. حداقل تا اینجای کار، چند گام از استقلالی‌ها جلوتر هستند.

هنوز به کوچه پانزدهم از خیابان لیگ‌برتر نرسیده‌ایم که از همه باشگاه‌ها، ناله بی‌پولی به گوش می‌رسد. شرایط واقعاً بد است، یکسری مدیران غیرفوتبالی طی سال‌های گذشته، بدون فکر کردن به آخر و عاقبت کار، قیمت فوتبال را هزاران برابر از واقعیتی که دارد، بالا‌تر بردند اما حالا همه باشگاه‌ها به مشکل برخورده‌اند. با این حال، پرسپولیسی‌ها با تمام بی‌پولی‌ای که گریبان‌شان را گرفته، شروع خوبی داشتند. شنبه هفته قبل بود که با حضور ۸ بازیکن تمرینات این تیم استارت خورد و این در حالی است که استقلالی‌ها عصر دیروز تمرین‌شان را شروع کردند. سوشا مکانی، مهرداد کفشگری، بابک حاتمی، محسن بنگر، افشین اسماعیل‌زاده، فرشاد احمدزاده، مرتضی قدیمی‌پور، میلاد کمندانی، احمد نوراللهی و علی علیپور بازیکنانی بودند که کم‌کم در طول هفته به تمرینات اضافه شدند. در سمت دیگر، استقلالی‌ها صبح دیروز جلسه‌ای با حضور بازیکنان و مدیریت و کادرفنی جدید داشتند تا به زودی کارشان را آغاز کنند.

آبی‌ها بازیکنان اصلی خود را نمی‌شناسند. هنوز مذاکرات با بازیکنانی که قرارداد دارند، آزاد شده‌اند، حضورشان ۵۰-۵۰ است و باید جذب شوند، به صورت جدی در استقلال شروع نشده و تنها دو خرید قطعی داشتند‌؛ جابر انصاری و محمدامین حاج‌محمدی. البته در لیست ابتدایی مظلومی، نامی از این دو نبود و اسم نکونام، رحمتی، تیموریان و… را می‌دیدیم اما پرسپولیسی‌ها شرایط بهتری دارند. آنها اکثر بازیکنان خود برای فصل بعد را می‌شناسند. یک حساب و کتاب ساده، این موضوع را ثابت می‌کند.

هر باشگاه لیگ‌برتری می‌تواند ۱۸ بازیکن بزرگسال، ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال، ۸ بازیکن در رده جوانان و ۳ به علاوه یک بازیکن خارجی داشته باشد. سوشا، کفشگری، حاتمی، خالقی‌فر، بنگر، اسماعیل‌زاده، احمدزاده و کامیابی‌نیا به علاوه رامین رضاییان که دیروز پرسپولیسی شده، ۹ بازیکن این تیم را تشکیل می‌دهند. حمیدرضا علی‌عسگری، علیرضا نورمحمدی، امید عالیشاه، مهدی طارمی، هادی نوروزی و محمد نوری نیز ظرف امروز و فردا و پس از رفع مشکلات قراردادشان، تمدید خواهند کرد. از جمع خارجی‌ها، فعلاً حضور مایکل اومانا در تیم محتمل‌تر است. در جمع بازیکنان زیر ۲۳ سال نیز احمد نوراللهی، مرتضی قدیمی‌پور، علی علیپور و میلاد کمندانی قطعی شده‌اند و ۵ جای خالی در این لیست وجود دارد. به طور کلی ۲۰ بازیکن فعلاً در لیست قرار گرفته‌اند و پرسپولیس هنوز می‌تواند به فعالیتش در بازار نقل و انتقالات ادامه دهد.

استقلال هنوز برای تعیین تکلیف گلرهایش به قطعیت نرسیده و با اینکه می‌گویند رحمتی گلر اول این تیم است اما وحید طالب‌لو و محسن فروزان هم ماندنی هستند. پرسپولیس نیز این مشکل را حس می‌کند زیرا با وجود سوشا مکانی، برانکو به دنبال یک گلر دیگر می‌گردد که پاشنکوی مقدونیه‌ای، تا روز دوشنبه جواب نهایی را می‌دهد. در سمت چپ، استقلالی‌ها احتمالاً هاشم بیک‌‌زاده را از دست می‌دهند و پرسپولیسی‌ها نیز به دنبال مهرداد جماعتی هستند. در قلب دفاع، پرویز مظلومی تا به حال ماندن یا جدایی امیرحسین صادقی را تأیید نکرده و پرسپولیس نیز در این پست دچار مشکل است.

در لیستی که برانکو به باشگاه داده، دروازه‌بان، دفاع راست، دفاع چپ، هافبک تدافعی، مهاجم نوک، دفاع میانی و هافبک راست دیده می‌شد. مهاجم و مدافع خارجی به همراه یک جای خالی برای جذب بازیکن آزاد، دیگر خواسته برانکو بود که باشگاه طبق همین موضوع مشغول مذاکره است. پرسپولیسی‌ها رامین رضاییان را به عنوان مدافع و هافبک راست و همچنین کمال کامیابی‌نیا را به عنوان هافبک تدافعی جذب کرده‌اند، به دنبال مهرداد جماعتی برای دفاع چپ هم هستند و البته ماجرای حضور پاشنکو یا یک گلر دیگر نیز هنوز روشن نیست. استقلالی‌ها تا همین‌جا نیز حداقل روی کاغذ و شرایط از پرسپولیسی‌ها عقب هستند اما پرسپولیس نیز جای نگرانی دارد.

 منبع: خبرورزشی
پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.