سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۰۰ - یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴

آیت‌الله حاج شیخ قدرت‌الله نجفی:

دین و سیاست شهیدبهشتی از هم جدا نبود/ ایستادگی در مقابل قوه قضائیه، خیانت به خون شهیدبهشتی است

آیت‌الله حاج شیخ قدرت‌الله نجفی با بیان این که عدم جدایی دین از سیاست از ویژگی های اصلی شهید بهشتی بود گفت: امروز برخی خواص برخلاف مسیر ایشان عمل می کنند.

به گزارش شهرضانیوز، آیت الله نجفی در مراسم گرامیداشت شهیدبهشتی و شهدای هفتم تیر با بیان این که آیت الله دکتر شهید بهشتی قاضی القضات ایران اسلامی بودند، اظهار کرد: یکی از مهم ترین کارهای شهیدبهشتی نظم و سازماندهی به قوه قضائیه ی از هم پاشیده اول انقلاب بود.

وی گفت: شهید بهشتی با تشکیل دانشکده قوه قضاییه، با کمک علمایی چون آیت الله جوادی آملی، آیت الله موسوی تبریزی و دیگران، در فکر پرورش قاضی برای آینده انقلاب بودند.

نجفی با تاکید بر این که قوه قضائیه قبل از انقلاب تشریفاتی بیش نبود، افزود: افرادی که به قوه قضائیه فشار آورده و سعی در انحراف این قوه از مسیر اصلی هستند، به خون این شهید بزرگوار و انقلاب خیانت می کنند.

نماینده سابق شهرضا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عدم جدایی دین از سیاست از ویژگی های اصلی شهید بهشتی بود.

نجفی ادامه داد: امروز برخی، اعمال دینی را به خوبی انجام می دهند، اما در مسائل سیاسی موضع ثابتی نمی گیرند و تنها به فکر منافع خود هستند.

مدرس حوره علمیه دو افت اصلی برخی خواص را عدم موضع گیری صریح و حرکت برخلاف نظر رهبری معرفی کرد و گفت: عدم انطباق با سکولاریزم، از شاخصه های اصلی جامعه شیعی است.

نجفی افزود: برخلاف مسیحیت که چاره ای جز جدایی دین از سیاست دارد، جامعه ی اسلامی ما از رهبری، رهبری فقیه، عادل،شجاع و کفرستیز برخوردار است.

همرزم شهید بهشتی، ولایتپذیری محض را از دیگر ویژگی های شهیدبهشتی خواند و افزود:ایشان تا زمانی که امام (ره) امر کرده بودند، لب از لب بازنکرد و در مقابل تهمت های بنی صدر سکوت کرد.

وی گفت: امروز نیز مردم و مسئولین باید به پیروی از سیره این شهید بزرگوار، پیرو محض فرامین ولایت فقیه باشند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.