سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۱:۲۵ - سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۲

توسط اداره ترویج و آموزش جهاد کشاورزی شهرضا؛

برگزاری دوره‌های آموزشی آشنایی با بیماری های مشترک انسان و دام ویژه عشایر در شهرضا

به گزارش نسل بیدار در شهرضا، آرزو سامی رییس اداره ترویج و آموزش جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا اظهار کرد: در سال جاری یک دوره آموزشی آشنایی با بیماری های مشترک انسان و دام برای عشایر منطقه آیین قریت، در جنوبی ترین نقطه شهرستان شهرضا برگزار شد. وی گفت: این دوره یک روزه برای ۵۰ نفر […]

به گزارش نسل بیدار در شهرضا، آرزو سامی رییس اداره ترویج و آموزش جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا اظهار کرد: در سال جاری یک دوره آموزشی آشنایی با بیماری های مشترک انسان و دام برای عشایر منطقه آیین قریت، در جنوبی ترین نقطه شهرستان شهرضا برگزار شد.
وی گفت: این دوره یک روزه برای ۵۰ نفر از زنان و مردان عشایر برگزار شد و شرکت کنندگان با انواع بیماری های هاری، تب برفکی، تب کریمه کنگو و سیاه زخم آشنا شدند.
رییس اداره ترویج و آموزش جهاد کشاورزی شهرضا افزود: همچنین دو دوره آموزشی آشنایی با بیمه دام و محصولات نیز برای عشایر منطقه آب دراز و سلطان خلیل در جنوب غرب شهرضا و جنوب شرق دهاقان برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه هرکدام از این دوره ها یک روزه و با حضور ۳۰ نفر از عشایر شهرستان شهرضا و دهاقان برگزار شد، گفت: در این دوره های آموزشی مطالبی در خصوص شرایط بیمه و پرداخت خسارت محصولات و همچنین شرایط و ضوابط بیمه دام و نحوه پرداخت خسارت واحدهای دامی عنوان شد.
سامی هدف از برگزاری این دوره ها را توسعه فرهنگ بیمه دام ها و محصولات تولیدی عشایر و استفاده از خدمات بیمه توسط این قشر پرتلاش ذکر کرد.
گفتنی است؛ ۶۰۰ خانوار عشایری کوچنده و درون کوچ با ۶۵ هزار راس دام سبک در مناطق عشایری شهرضا زندگی می کنند.

منبع : ایمنا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.