سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۱۴ - یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا:

شورای شهر در انتخاب شهردار شهرضا صرفه و صلاح مردم را در نظر می گیرد/ شهردار شهرضا بدون روابط شخصی انتخاب می شود

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: شورای شهر در انتخاب شهردار صرفه و صلاح مردم را در نظر می گیرد تا قدم های مثبتی برای مردم برداشته شود.

به گزارش شهرضانیوز، محمد هویدا شهردار شهرضا، در تاریخ ۱۸ خردادماه ۹۴ استعفای خود را به شورای اسلامی شهر تقدیم کرد.
با گذشت ۱۹ روز از استعفای هویدا، هنوز شهرداری برای شهرضا انتخاب نشده است.
شنیده ها حکایت از این دارد که چند گزینه بر روی میز شورای شهر وجود دارد و اعضای شورا در حال بررسی سوابق آنها هستند.
با فضل الله علی نژاد یکی از اعضای شورای اسلامی شهر شهرضا گفت وگوی کوتاهی را درباره آخرین وضعیت انتخاب شهردار شهرضا و گزینه های موجود انجام دادیم.
فضل الله علی نژاد در پاسخ به سئوال خبرنگار شهرضانیوز مبنی بر اینکه گزینه های پیشنهادی صندلی شهردار شهرضا چه کسانی هستند، اظهار کرد: شهریارخان احمدی، مهندس اعلایی، دکتر جافری، مهندس قاسمی و کیومرث زینعلی از گزینه های پست تصدی شهردار شهرضا هستند.
وی با اشاره به ملاک های انتخاب شهردار شهرضا، افزود: باسابقه بودن، عملکرد آنها، اهداف، کسب درآمد پایدار برای شهرداری، اتمام پروژه های نیمه تمام شهر از جمله ملاک هایی است که گزینه های تصدی صندلی شهردار با آن سنجیده می شوند.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا تصریح کرد: شهردار شهرضا بدون در نظر گرفتن روابط شخصی و قومیتی و بدون حب و بغض انتخاب می شود.
وی با بیان اینکه کسی که آرای بیشتری را کسب کند، شهردار شهرضا می شود، بیان کرد: در اواخر هفته و اوایل هفته آینده شهردار شهرضا از بین گزینه های موجود انتخاب می شود.
علی نژاد با بیان اینکه انتخاب شهردار حساس ترین و مهم ترین وظیفه اعضای شورای شهر است، اظهار کرد: شورای شهر در انتخاب شهردار صرفه و صلاح مردم را در نظر می گیرد تا قدم های مثبتی برای مردم برداشته شود.
وی با بیان اینکه رأی مردم امانت است و از آن سوء استفاده نشود، گفت: شورای شهر شهرضا درصدد هستند که با انتخاب شهرداری متعهد، مردم حداقل به حقوق حقه خود برسند.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا با بیان اینکه داشتن تخصص در حوزه شهری یکی از ملاک های مهم انتخاب شهردار است، گفت: افراد غیر متخصص توان نظارت و اجرایی طرح ها و پروژه های شهری را ندارند و همین امر موجب تحمیل هزینه های بسیار زیادی به شهرداری می شود.
وی تصریح کرد: توجه به ظرفیت های مادی و معنوی شهر و توانمندی شهردار مورد نظر در استفاده از تمامی این ظرفیت ها در جهت شتاب بخشیدن به توسعه شهر از اهمیت بالایی برخوردار است.
علی نژاد با اشاره به اینکه برنامه محور بودن شهرداران در مدیریت شهر یکی از ویژ گی های مهم انتخاب شهردار شهرضا است, بیان کرد: اعضای شورای شهر کاری نخواهند کرد که شأن شورای شهر خدشه دار شود و سعی می کنیم ارزش و اعتبار شورای شهر در جایگاه خود پایدار بماند.
وی افزود: تاکنون دکترجافری، قاسمی وخان احمدی در جلسات شورای شهر حضور پیدا کردند و برنامه های خود را تشریح کردند و در این هفته اعلایی و زینعلی نیز در جلسات شورای شهر حضور پیدا می کنند.
به گزارش شهرضانیوز، دکتر جافری ۱۶ سال ، مهندس قاسمی ۸ سال ، کیومرث زینعلی ۴ سال شهردار دهاقان و دو سال معاونت شهرداری شهرضا، اعلایی ۲۶ سال و شهریار خان احمدی ۲ سال سابقه شهرداری را در پرونده خود دارند.
شنیده ها حکایت از آن دارد که رضایی شهردار گلشن نیز یکی از گزینه های تصدی صندلی شهردار شهرضا است.
شایسته است که اعضای شورا به دور از نگاه و دلبستگی سیاسی شهردار را انتخاب کنند، چراکه لحاظ نمودن نگاه صرف سیاسی در انتخاب شهرداران صدمات جبران ناپذیری را به شهر و شهروندان تحمیل می کند و شهرداری را وارد چالش و حاشیه می کنند و بیشتر توان اعضای شورا و شهردار صرف حل و فصل مسائل حاشیه ای می گردد.
بهره مندی شهرداران از تجربه های موفق یکی از ملاک های مهم انتخاب شهردار است چراکه مدیریت و عمران و آبادی شهرها با آزمون و خطا به پیش نمی رود.
داشتن ارتباط قوی شهرداران با بدنه اجرایی در سطح شهرستان استان و ملی می تواند روند عمران و آبادی شهر را تسریع ببخشد.
پاسخگو بودن شهردار به اعضای شورا و مطالبات شهروندان یکی از ملاک های انتخاب شهردار از سوی اعضای شورای شهر باید باشد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.