سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۳۰ - چهارشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۴

آیت‌الله حاج شیخ قدرت‌الله نجفی:

پایداری و سازش ناپذیری از خصلت های شهید بهشتی بود

در آستانه هفت تیر، حضرت آیت‌الله حاج شیخ قدرت‌الله نجفی به تشریح شخصیت و خصلت‌های شهید بهشتی پرداخت.

به گزارش شهرضانیوز، حضرت آیت‌الله حاج شیخ قدرت‌الله نجفی در جمع مسئولان شورای هماهنگی استان و مسئولان شهرستان، اظهار کرد: شهید مظلوم دکتر بهشتی و جمعی از یاران‌شان از انسان‌های زمان شمول و مکان شمول هستند.

وی افزود: حدود ۹ ماه شب‌های دوشنبه خدمت شهید بهشتی بودیم و جلسه بر محور رهنمودهای این بزرگوار بود و مسائل کلان مملکتی بحث و بررسی و تصمیم گیری می‌شد و به مجریان و قوه قضائیه ارائه تا اجرایی شود.

نماینده سابق مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: با آن وضعیت کشور که از سویی جنگ بود و از سوی دیگرتحریم‌های همه جانبه بر کشور حاکم بود ایشان دلسوزی می‌کرد و رهنمود می‌دادند.

وی با اشاره به خصلت‌های دکتر بهشتی، بیان کرد: باید این خصلت‌ها در جامعه فرهنگ‌سازی تا جامعه ما نمونه شود که آدم هایی هستند که این خصلت ها را داشتند.

یکی از خصلت‌های شهید بهشتی قوت و شجاعت روح بود

آیت‌الله نجفی با بیان اینکه یکی از خصلت‌های شهید بهشتی قوت و شجاعت روح بود، اظهار کرد: سه هفته قبل از واقعه ۷ تیر مباحث جلسه درباره علل رفع تورم بود ایشان خطاب به مسئولان امر گفتند که سیلوهای گندم خالی است و گندم کمی مانده است.

وی بیان کرد: مسئولان با صف نان خالی نمی‌شود جنگ کرد کاری کنید که گندم تهیه شود، به رجایی فرمودند از رئیس بانک مرکزی پول بگیر و گندم بگیر.

نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهید رجایی رفت پول بگیرد، ام بنی صدر از دادن پول امتناع کرد، ایشان خودش را نباخت و محکم ایستاد و در همین اوضاع ایشان به آمریکا نهیب می زد.

وی با بیان اینکه در آن زمان در خیابان‌ها منافقان آزادانه آدم می کشتند، گفت: زمانی که در مجلس بودم با ۶ محافظ به مجلس می رفتم و هر روز صبح با خانواده خود وداع می کردم چون ممکن بود دیگر عصر به منزل بازنگردم شهید بشارت را در کوچه نزدیک مجلس ترور کردند.

آیت الله نجفی با بیان اینکه شب ۶ تیر در مسجد ابوذر در یک عملیات تروریستی مقابل قلب حضرت امام خامنه‌ای بمب‌گذاری شد، خاطرنشان کرد: بعد از واقعه ۷ تیر مشاور فرهنگی در وزارت امور خارجه بودم و برای کشورهای خارجی ماهنامه فرهنگی و سیاسی می‌نوشتم، خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدم و کارم را عرضه کردم.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند تعدادی از ماهنامه‌های خود را بیاور ببینم گفت: ماهنامه‌ها را بردم، رهبر شروع به مطالعه کردند به واقعه ۶ تیر که رسیدند دیدم رهبر حالتی به خودشان گرفتند و گفتند کاش می‌شد درباره ۶ تیر بیشتر بنویسید خاطرات زیادی دارم.

شهید زنده ۷ تیر، تصریح کرد: گفتم رهبر عزیز یکی از خاطرات خود را برایم بگویید، رهبر معظم انقلاب فرمودند، وقتی بمب مقابل قلب من منفجر شد سه بار چنان از درد از هوش رفتم که قطع حیات کردم ولی خدا خواست زنده بمانم.

وی گفت: اگر چنین مطلبی برای جانبازان ایران اسلامی بازگو شود جانبازان جان می‌گیرند که به خود بنازید که رهبرتان یک جانباز است و باید این مطالب برای بدحجاب‌ها فرهنگ سازی شود تا قدری حیا کنند.

فرهنگ ایثار و شهادت و جانبازی باید در جامعه نهادینه شود

آیت‌الله نجفی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت و جانبازی باید در جامعه نهادینه شود، بیان کرد: ورزش و هنر جای خود را دارد اگر یک صدم از پولی که خرج آنها می‌شد را برای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت هزینه می‌کردند جامعه ما تغییر می کرد.

وی افزود: یکی از خصلت‌های بزرگ شهید بهشتی و یارانش استقامت، پایداری، سازش ناپذیری و صلابت بود، شهدای هفت تیر کوه‌های استوار و راست قامتان تاریخ آزادگی و بشریت و تشیع بودند آنها به مولای خود اقتدا می کردند و دست شان بیت المال آلوده نبود.

شهید زنده ۷ تیر، تصریح کرد: دکتر بهشتی یک کلاس برای قوه قضائیه تشکیل دادند و ۲۵ دانشجو را انتخاب کردند و برای آنها ۴ استاد مشخص کردند که یکی از آنها من بودم.

وی افزود: این جلسات ادامه داشت و بنزینی که در ماشین خود می‌ریختم و بر سر کلاس می‌رفتم از جیب خودم بود، شهید بهشتی فرمودند نجفی برو کلاس دادگستری درس بده ما هم بدون گرفتن حق التدریسی اطاعت کردیم.

شهید بهشتی گفتند منطق بگو می‌خواهیم قاضی پررورش دهیم

آیت الله نجفی تصریح کرد: شهید بهشتی گفتند منطق بگو می‌خواهیم قاضی پررورش دهیم، با شهید شدن ایشان کلاس تعطیل شد و بعضی از آنها نیز قاضی شدند.

وی گفت: هسته مرکزی ثبات و پایداری انقلاب اسلامی ایران از بهشتی شروع شد و این شهید گرانقدر عمر با برکت خود را در راه مبارزه با ظلم، نفاق، خودرایی و زیاده‌خواهی سپری کرد و سرانجام شهد شیرین شهادت را چشید.

شهید زنده ۷ تیر افزود: بزرگداشت یاد و نام شهید بهشتی تاکید بر عناصر فرهنگی و سیره ارزشمندی بوده که امروز و فردای ما تشنه آن است.

در این دیدار رئیس و اعضاء ستاد هفتم تیر با اهداء لوح و هدایایی از جانباز آیت الله قدرت الله نجفی قدردانی کردند.

گفتنی است جانباز آیت الله قدرت الله نجفی از جانبازان فاجعه غم انگیز هفتم تیرمعروف به شهید زنده ۷ تیر، پدر شهید و نماینده ۲ دوره اول و پنجم مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی می باشند.

269634_orig

269635_orig

269637_orig (1)

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.