سرویس: اجتماعی ۱۹:۳۰ - یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴

اسیدپاش اصفهان دستگیر شد/ شناسایی فرد اسیدپاش از سوی زن های قربانی

یکی از زنان می‌گوید مرد اسیدپاش را کامل ندیده، اما دو زن دیگر تأکید دارند این مرد خطرناک کسی جز همان اسیدپاش نیست.

وکیل قربانیان اسیدپاشی‌های سریالی اصفهان در نشست خبری پنجشنبه گفت: نخستین زن جوان که هدف اسیدپاشی قرار گرفت، «سمیه مسماریان» نام دارد که در ۱۵ شهریور ماه سال ۹۳ هدف اسیدپاشی قرار گرفته است، سپس «مینا آزاده» در پنجم مهرماه ۹۳ و سهیلا جورکش و «مرضیه ابراهیمی» در ۲۳ مهرماه سال گذشته هستند که همگی کمتر از یک ماه مورد هجوم وحشیانه یک ناشناس قرار گرفته‌اند.

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

وی افزود: بازپرس «احمد دهقان» از شعبه ۶ دادسرای اصفهان اقدامات بسیار خوبی انجام داد که جای تشکر دارد، همچنین اگر حمایت این تیم قضایی – پلیسی و امنیتی نبود به نتایج کنونی نمی‌رسیدیم. وکیل پرونده اسیدپاشی در اصفهان با اشاره به اینکه همه وجه اشتراک‌های این چهار زن جوان مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: با وجود برخی اشتراک‌ها اما مرضیه ابراهیمی همان قربانی اسیدپاشی خیابان مهرداد اصفهان شرایط متفاوتی داشته و نو عروسی است که وضعیت وخیمی دارد و هر روز با هزینه‌های سنگین و مبالغی هنگفت درمانی مواجه است.

این وکیل ادامه داد: از آغاز بررسی پرونده اقدامات قضایی و پلیسی زیادی انجام شد و پلیس بسیار حرفه‌ای در این قضیه برخورد و موشکافانه و دقیق چند مرد را که سابقه‌دار بودند، دستگیر کرد. وی ادامه داد: چندین متهم اصلی در این ماجرا دستگیر شدند که هم‌اکنون در مرحله بازجویی هستند اما یکی از آنان که مشخصات وی بسیار با مظنون این پرونده نزدیک است، خشونت علیه زنان را بسیار ماهرانه و با لذت‌ انجام می‌داده که بازجویی‌های اولیه از وی انجام شده است.

وکیل پرونده اسیدپاشی در پاسخ به این سؤال که آیا این فرد دستگیر شده متهم جنایت اسیدپاشی است، گفت: نمی‌خواهم بگویم صددرصد است اما ظن قوی بر وی وجود دارد و فعلاً وی تحت بازجویی است. این مرد جنایتکار جرائم مختلفی علیه زنان انجام داده و همین جرائم پی در پی وی علیه زنان ظن قوی بیشتر مقامات کشور را به این سمت برده که مظنون اصلی همین مرد باشد. من معتقدم کسی می‌تواند اسیدپاشی کند که قبل از آن جنایت‌های مختلف را به عنوان مقدمه انجام داده باشد و دیگر هیچ چیزی برای ازدست دادن نداشته باشد.

وی بیان کرد: این مظنون که بسیار به مشخصات فرد اسیدپاش نزدیک است، پرونده سنگین خشونت علیه زنان در اصفهان و انواع جنایت‌ها را دارد و به همت قوه قضائیه، دادستان، وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شده است. وی بیان کرد: همه اقدامات صورت گرفته با مشخصات مظنون و عامل اسیدپاشی‌های ناجوانمردانه مطابقت داد.

وکیل پرونده اسیدپاشی اصفهان در پاسخ به اینکه اگر این مظنون و اعترافات و شواهد و قرائن به فرد اسیدپاش نزدیک است چرا اعلام نمی‌شود، تصریح کرد: چهار زن قربانی باید وی را شناسایی کنند و البته این قضیه در مرحله مواجهه حضوری صورت گرفت که برخی قربانیان اسیدپاشی وی را دیده‌اند و درصدی هم تأیید کرد‌ه‌اند که اسیدپاش همان مظنون است. وی افزود: ابتدای کار متهم‌های زیادی برای روشن شدن این قضیه دستگیر شدند و پلیس یک سال بررسی می‌کرد اما متهم بسیار سنگدل بوده و بسیار در انتقام‌گیری با مهارت عمل کرده بود. این شخص پس از مدتی تحت نظر بودن بازداشت شد که همان دزد سریالی خانه‌های اصفهان است.

وی بیان کرد: با اقدامات قوه قضائیه و وزارت اطلاعات این پرونده در حال پیگیری سرنخ‌های کلاف سر در گم پرونده اسیدپاشی است، سهیلا جورکش یکی از قربانیان حادثه جهت درمان و ساخت قرنیه به خارج کشور و اسپانیا رفته است که حداقل حدود ۷ ماه دوره درمان وی طول می‌کشد که باید برای تشخیص هویت صد درصد این مظنون اقدام کند که تاکنون این مواجهه صورت نگرفته است.

وکیل پرونده اسیدپاشی اصفهان اظهار کرد: همه مشخصات مظنون با عامل جنایت اسیدپاشی تاکنون مطابقت داشته است و دو مظنون اسیدپاشی وی را دیده و شناسایی کرده‌اند. وی اضافه کرد: در مدت یک سال توسط اتاق فکری که برای این پرونده تشکیل شده است همه اقدامات و سرنخ‌های موجود به صورت حرفه‌ای مورد بررسی قرار گرفته است. وی در پایان بیان کرد: به نظر می‌رسد با مطابقت شواهد موجود فرد دستگیر شده با مشخصات فرد اسیدپاش در آینده‌ای نه‌چندان دور خبرهای خوشی از تأیید به چنگ افتادن عامل اسیدپاش از سوی مقامات قضایی و انتظامی اعلام شود.

منبع: اتاق خبر

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.