سرویس: اجتماعی ۱۰:۰۰ - یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴

آتش سوزی به جان جنگل های خراسان رضوی افتاد/ باز هم مردم آمدند

مسئول اداره منابع طبیعی چناران از وقوع دو فقره آتش‌سوزی در مراتع شهرستان چناران خبرداد.

حسین رجبی، مسئول اداره منابع طبیعی چناران اظهار داشت: متاسفانه طی چند روز اخیر ۲ آتش سوزی در سطح شهرستان به وقوع پیوست که منجر به نابودی بیش از ۱۱ هکتار از مراتع شهرستان شد.

وی ادامه داد: در آتش سوزی اول که در روز سه شنبه ۲۶ خرداد در مراتع پلاک اسجیل (نرسیده به دشت عاشقان) روی داد حدود هشت هکتار از جنگل‌ها و مراتع این منطقه در آتش سوخت.

رجبی افزود : در این آتش سوزی که از ساعت ۱۳ شروع و در ساعت ۱۹ مهار شد، بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به مراتع منطقه خسارت وارد شده است.

مسئول اداره منابع طبیعی چناران در ادامه از وقوع آتش سوزی جدیدی در پلاک گلمکان خبر داد و اظهار داشت در این آتش سوزی ۴/۲ هکتار از اراضی حاشیه رودخانه گلمکان در آتش سوخت.

رجبی بیان داشت: این آتش سوزی که از ساعت ۱۱ شروع و با تلاش و همکاری نیروهای آتش نشانی و شهرداری گلمکان و یگان حفاظت محیط زیست و نیروهای مردمی در ساعت ۱۹ مهار گردید.

وی مبلغ خسارت این آتش سوزی را ۶۰۰ میلیون ریال برآورد کرد و گفت: پس از اطفاء حریق، برخی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی در محل بصورت آماده باش حضور داشتند تا در صورت ادامه آتش سوزی نسبت به خاموش کردن آن اقدام نمایند.

وی در خصوص علت این آتش‌سوزی گفت: علت دقیق این آتش‌سوزی ها هنوز مشخص نشده است اما احتمال می رود بی احتیاطی گردشگران و شکارچیان عامل این آتش سوزی ها باشد که برای استراحت در منطقه آتش روشن می کنند.

منبع: ندای چناران

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.