سرویس: اجتماعی ۱۶:۰۰ - شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴

از فارس تا مازندران / آتش سوزی جنگل ها ادامه دارد+تصاویر

گویا قرار نیست بلای که به جان جنگل های کشورمان افتاده است تمام شود، اتفاقی که امروز امکان دارد در یک استان و یک جنگل دیگر اتفاق بیافتد.

این روز ها شاهد خبرهای ناگواری از سراسر کشورمان هستم که با تیتر های که همه نشان از یک اتفاق بد را می دهند.

گویا قرار نیست بلای که به جان جنگل های کشورمان افتاده است تمام شود. اتفاقی که امروز امکان دارد در یک استان و یک جنگل دیگر اتفاق بیافتد. اما گویا متاسفانه سازمان های متولی  این امر تا به امروز قصد پیگیری این قضیه به این مهمی را ندارد.

این داستان بازهم ادامه دارد. آتش سوزی های مکرر که بدون هیچ راه پیشگیری از طرف سازمان محیط زیست جلو می رود و مطمنا باز هم شاهد این اتفاقات خواهیم بود.
۱۰ هکتار از جنگل‌های منطقه دلند کجور دچار حریق شد
رستم سیاسرانی بخشدار کجور در خصوص آتش‌سوزی درخت‌های جنگلی بخشی از منطقه کجور، اظهار کرد: این آتش‌سوزی حوالی ساعت ۱۲ظهر در منطقه جنگلی دلند بخش کجور رخ داد که در حدود ۱۰ هکتار از جنگل‌های این منطقه دچار حریق شد.
وی تصریح کرد: به درخواست فرماندار شهرستان نوشهر، اولین نشست کمیته بحران حوادث در منطقه کجور تشکیل شد و مقرر شد که شهرداری‌های نوشهر و کجور و اداره کل بندر نسبت به ارسال خودروهای آتش‌نشانی به این منطقه اقدام کنند.
بخشدار کجور افزود: با وجود اینکه برای مهار آتش تمامی تجهیزات و امکانات موجود به منطقه اعزام شد، اما شدت آتش به حدی بود که مهار آن با امکانات موجود میسر نبود؛ فلذا با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران–نوشهر درخواست یک فروند بالگرد از تهران برای مهار این آتش شد.
وی با اشاره به اینکه آتش خسارت صد درصدی به این منطقه واردکرده است، خاطرنشان کرد: سهل‌انگاری در خاموش‌کردن آتش پس از پخت غذا علت اصلی بروز آتش در این منطقه است.
سیاسرانی با بیان اینکه نیروهای هلال احمر و پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات منطقه کجور نیز جهت همکاری نیروهای خود را به منطقه اعزام نمودند، افزود: با همت مردم منطقه و همکاری تمامی مسئولان مربوطه و نیروهای حفاظتی تا لحظاتی قبل این آتش مهار شد.
آتش بار دیگر به جان میانجنگل فسا افتاد

 

مجید کشاورزیان رئیس منابع طبیعی فسا در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی فسایی گفت: این آتش سوزی از ساعت ۲۱ دیشب در این منطقه میانجنگل فسا شروع شد و تا ساعت ۲۳  ادامه داشت که با همکاری منابع طبیعی، محیط زیست، آتش نشانی و نیروی مردمی مهار شد.
کشاورزیان گفت: در این آتش سوزی به پوشش گیاهی و حیاط وحش در این منطقه خسارت وارد شد. وی علت احتمالی این آتش سوزی را نزدیک بودن جاده به مراتع ذکر کرد. به گفته وی حدود پنج هزار متر از این جنگل ها امشب طعمه حریق شد.
بیش از ۱۰۰۰ هکتار از ارضی کشاورزی بیله سوار تبدیل به خاکستر شد
 آرام حلیم فرماندار شهرستان یبله سوار  در رابطه با آتش سوزی های اخیر گفت: اتفاقات بی سابقه آتش سوزی تاکنون بیش از ۱۰۰۰ هکتار از ارضی کشاورزی برداشت نشده را در طول هفته گذشته تبدیل به خاکستر کرده است.
وی گفت: پیش بینی کارشناسان نشان می دهد بیش از ۶۰ میلیارد ریال در این حوادث به کشاورزان خشارت وارد شده است.
منبع: دانا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.