سرویس: سیاسی ۱۲:۰۰ - سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴

زاکانی در مراسم رونمایی از کتاب «امام بزرگوار ما»:

عده‌ای با هزار توجیه مرقد امام را به گونه‌ای می‌سازند تا از اندیشه‌های ایشان عبور کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی امروز تلاش می‌کنند تا افکار و شخصیت امام را تحریف کنند و این اندیشه‌ها را برای جامعه وارونه جلوه دهند.

 علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب امام بزرگوار ما که صبح امروز در موسسه هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: امام بزرگترین میراثی است که در دسترس ما قرار دارد و به تعبیر رهبر انقلاب نگاه ایشان جهت و میزانی است که انقلاب به آن سمت حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه امام در درجه اول خود را ساخت و اسلام را شناخت اظهار داشت: امام پس از شناخت اسلام با معرفی آن ملتی را بیدار کرد و قیامی الهی را رقم زد که در داخل و خارج منشا تحول شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی هم اسلام را به معنی درست و جامعیت دین را معنا کرد و هم قیمت مردم و توجه به آحاد جامعه و بیداری عمومی را مشخص نمود.

زاکانی اضافه کرد: امروز پس از ربع قرن از رحلت امام شاهد این هستیم که عده‌ای به دنبال تحریف امام‌اند و به دنبال این هستند که این وجود چند وجهی را تحریف شده به نسل فردا تحویل دهند.

وی ادامه داد: این جریانات تلاش می‌کنند این الگوی تمام عیاری را که همه نوع نگاه و فرمایشات وی از عمقی توحیدی برخوردار بود و با نگاهی الهی به موضوعات نگاه می‌کرد را به نسل امروز و فردای ما وارونه جلوه دهند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به برخی تلاش‌ها در دهه‌های مختلف پس از رحلت امام برای حذف اندیشه‌های ایشان گفت: در دهه ۷۰ برخی کوشیدند امام و تفکرات ایشان را محو کنند و کسانی که پنجه به صورت افکار امام می‌کشیدند تلاش می‌کردند با نام امام وارد عرصه سیاسی بشوند ولی در راستای حذف اندیشه‌های امام اقدام کنند.

وی افزود: در مسیر زمان این جریانات به این نتیجه رسیدند که تاب تحمل ابعاد مختلف وجود امام را ندارند پس باید افکار امام را تحریف کنند و از همین رو در تلاش‌اند که شخصیت و آنچه از امام به یادگار مانده را دست خوش تغییر قرار دهند تا در میان آن امیال و اندیشه‌های خود را به نسل امروز عرضه کنند.

زاکانی با اشاره به شخصیت جایگاه رفیع امام در زمینه‌های علمی و عرفانی اظهار داشت: امامی که ما می‌شناسیم یک عارف، فیلسوف و بزرگ مرد مصلحی است که مراتب اوج را در حوزه‌های علمیه طی کرد و پس از آن اسباب نجات را برای جامعه فراهم نمود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما آن امامی را باور داریم که شهدا حاضر بودند جان خود را تقدیم کنند تا او یک لبخند بزند و آن امامی را قبول داریم که وقتی خرمشهر آزاد شد گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد و نباید مغرور شویم.

دبیرکل رهپویان انقلاب اسلامی با تقدیر از تهیه‌کنندگان کتاب امام بزرگوار ما گفت: امیدواریم با این تلاش‌ها مانع تحریف امام شویم و اندیشه‌ها و افکار امام را بهتر به جامعه عرضه کنیم.

زاکانی ادامه داد: امروز دیدم که یکی از آقایان گفته است که این حرف امام که فرمودند «ملاک حال فعلی است» دادند ناظر به قبل از انقلاب است؛ خدا را شکر که هنوز نسلی که امام را درک کرده و همچنین صحیفه ایشان هست ولی با این وجود برخی تلاش می‌کنند امام را مصادره کنند زیرا اسلام ناب و اندیشه‌های امام مانع راه عده‌ای است.

وی با اشاره به ساده زیستی و سیره زندگی امام اظهار داشت: ما خانه و حسینیه ساده امام را دیده‌ایم که حتی امام حاضر نبود این حسینیه رنگ شود اما امروز عده‌ای تلاش می‌کنند که مرقد امام را با هزاران توجیه که اینجا میراث فرهنگی است جوری بسازند تا از اندیشه‌های امام عبور کنند که باید گفت: زهی خیالی باطل.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پایان با تاکید بر لزوم تلاش برای معرفی شخصیت امام خاطر نشان کرد: امیدورام که این تلاش‌های مجاهدانه برای شناخت شخصیت امام ادامه دهیم و تلاش کنیم که این درک و فهم را به محک نگاه اجتهادی رهبر انقلاب نیز تصری دهیم.

منبع: دانا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.