سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۳۶ - چهارشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۴

متصدیان واحد های صنفی برای دریافت پروانه کسب اقدام کنند

رئیس اتاق اصناف شهرستان شهرضا گفت: آن تعداد از واحدهای صنفی که فاقد پروانه کسب هستند هرچه سریعتر نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

ابراهیم سبزواری در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز گفت: پروانه کسب مجوزی است که طبق مقررات به منظور شروع و ادامه کسب وکار یا حرفه به صورت موقت یا دائم به فرد یا افراد صنفی برای محل مشخص یا وسیله کسب معین داده می شود.

سبزواری افزود: یکی از مشکلات موجود نظام صنفی فعالیت برخی واحد بدون پروانه کسب است که از سالهای قبل به دلایل مختلف برخی واحدهای بدون پروانه کسب ایجاد و موجب نابسامانی در اجرای صحیح قانون نظام صنفی در سطح شهرستان گردیده اند.

وی با بیان اینکه بیشترین نارضایتی ها از اقدامات خارج از ضوابط واحدهای بدون پروانه کسب است گفت: عدم آشنایی به قوانین در اداره واحد صنفی علت بیشترین تخلف قانونی واحدهای صنفی است که این امر موجب منفک شدن از وظایف اصلی واحد بازرسی و نظارت و اتاق اصناف می شود که یکی از اهم وظایف اتاق اصناف تنظیم بازار و ایجاد فضای امن برای ملت شریف و همشهریان محترم می باشد.

سبزواری اضافه کرد: برابر قانون نظام صنفی افراد صنفی موظفند قبل از تاسیس هر نوع واحد صنفی یا اشتغال به کسب و حرفه نسبت به اخذ پروانه کسب اقدام کنند ولی متاسفانه برخی از متصدیان پس از راه اندازی واحد صنفی نسبت به دریافت پروانه کسب اهمال می کنند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان شهرضا تصریح کرد: اصناف فاقد پروانه باید هرچه سریعتر برای دریافت پروانه اقدام کنند و طبق قانون هر واحد صنفی باید قبل از شروع فعالیت پروانه کسب بگیرند.

سبزواری ضمن درخواست از عموم مردم شهرستان شهرضا در خصوص رعایت مقررات و قوانین در مواقع خرید کالا و خدمات تا بیشتر با صنوف دارای مجوز کسب معاشرت نمایند تا در صورت مشاهده تخلف بهتر بتوانیم ارائه خدمات نماییم افزود: از روسای محترم اتحادیه ها همانگونه که در طی سالهای اخیر با اعضای محترم هیئت رئیسه در خدمتشان بوده ایم و از هرگونه مساعدت دریغ ننموده و هیئت رئیسه اتاق اصناف را همکار و همیار در طرح ساماندهی صنوف فاقد مجوز کسب بوده  درخواست می شود همچنین تلاش کنند تا با معرفی اینگونه واحدهای صنفی به اتاق اصناف آنها را موظف به پیروی از قوانین و مقررات نظام صنفی نمایند که در این راستا بتوانیم در سال همدلی و هم زبانی خدمات در خور شایسته ای را به این ملت شهید پرور با اتکا به خداوند سبحان به منثه ظهور برسانیم.

وی درپایان اضافه کرد: در طی آخرین بازرسی انجام شده در شهرستان شهرضا حدود ۲ هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب فعالیت می کنند که اتاق اصناف برنامه ساماندهی این واحدها را دردستور کار خود قرار داده است.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.