سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۰۰ - یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴

کارگاه آموزشی بهداشت و اصول ایمنی محیط کار برگزار شد

کارگاه آموزشی بهداشت و اصول ایمنی محیط کار عوامل اجرایی پیمانکار و پرسنل شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان شهرضا برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز، با توجه به اهمیت رعایت بهداشت و اصول ایمنی محیط کار در بین عوامل اجرایی پیمانکار بهره‌برداری و پرسنل شرکت آب وفاضلاب روستایی شهرضا گارگاه آموزشی با هدف افزایش سطح آگاهی کارکنان این شرکت در زمینه‌های مختلف بهداشت و اصول ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها و بیماری‌های شغلی و آمادگی هنگام وقوع حوادث،برگزار شد.
در این کارگاه کارشناس شبکه بهداشت در زمینه بیماری فشارخون و عوامل تاثیر گذار بر سلامت قلب و عروق از جمله فشار خون بالا، دیابت، چاقی، استعمال دخانیات و استرس، بیماری فشار خون و ارتباط نزدیک آن با بیماری‌های قلبی و عروقی مطالبی بیان کرد و درخصوص نحوه اندازه گیری صحیح فشار خون آموزش‌های لازم ارائه شد.
در ادامه این کارگاه آموزشی کارشناس جمعیت هلال احمر در زمینه آموزش امداد و نجات و کمک‌های اولیه هنگام وقوع حوادث، اصول مربوط به امداد و نجات هنگام وقوع حوادث از جمله حفظ زمان طلایی نجات مصدومین و ایمنی در جاده ها و کمکهای اولیه مانند CPR(احیای قلبی ریوی)، آموزش‌های لازم را ارائه کرد.
آموزش اصول ایمنی کار و اطفاء حریق توسط مسئول ایمنی شرکت آبفار استان اصفهان یکی دیگر از برنامه‌های این کارگاه آموزشی بود.
مسئول ایمنی شرکت آبفار استان اصفهان در مورد رعایت اصول ایمنی محیط های کاری که عوامل اجرایی پیمانکار و پرسنل آبفار با آن مواجه هستند مطالب مهمی ارائه کرد و کلیه شرکت کنندگان با مثلث آتش و انواع مختلف کپسول‌های اطفاء حریق بسته به نوع مواد آتش زا و نحوه کار با کپسول های آتش نشانی آشنا شدند.
خاطرنشان می‌سازد در این کارگاه، نحوه صحیح کار با کپسول‌های اطفاء حریق به صورت مانور اجراشد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.