سرویس: بین الملل ۱۶:۰۰ - چهارشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۴

شلیک به ۱۰۸ شهروند آمریکایی طی ۳ روز گذشته

بحران آمریکا طی روزهای موسوم به «یادبود» به خشونت و قتل عام شهروندان کشیده شده است.

تعطیلات سراسری ایالات متحده، با گرفتاری سه شهر بزرگ این  ایالت، شیکاگو، بالتیمور و نیویورک در جرم و جنایت و حملات مسلحانه همراه شده است.

به نوشته گاردین، شیکاگو که با افزایش سالانه قتل های مرتبط با سلاح گرم روبه رو است، دروضع وخیم تری به سر می برد. دست کم ۵۶ نفر از جمله یک کودک چهار ساله و سه نوجوان از بعد از ظهر جمعه تا اوایل سه شنبه هدف شلیک گلوله قرار گرفته اند.دوازده نفر طی تعطیلات آخر هفته کشته شده اند که این آمار در مقایسه با سال گذشته دوبرابرشده است.

بالتیمور، که هنوز به دلیل کشته شدن یک جوان بیست و پنج ساله که درحبس پلیس دچار ضایعه نخاعی شده وکشته شده بود، در شوک به سر می برد، شاهد ۲۸ کشته و زخمی دیگر در این شهر است.به نوشته بالتیمور سان، تعداد شلیک ها دراین شهر ماه می را به مرگبارترین ماه از سال ۱۹۹۹ تبدیل کرده است.

عضو شورای شهر بالتیمور در مصاحبه با سان گفت: «بسیار تأسف بار است، شلیک و کشتار در سراسر شهر جریان دارد، در حال حاضر فکر نمی کنم هیچ منطقه ای از شهر امن باشد، شش افسر پلیس در این حوادث تحت تعقیب قرار گرفته اند.

گاردین افزود، در نیویورک ۲۳ نفر در ۱۶ حادثه تیراندازی کشته و زخمی شده اند؛ پنج مورد ارتکاب قتل طی سه روز تعطیلات گزارش شده است.

سال گذشته تعطیلات روز «یادبود» با کشتار جمعی در ایسلا ویستای کالیفرنیا همراه بود.هنگامی که الیوت رادگر ۲۲ ساله سه هم اتاقی، خود را با چاقو به قتل رساند و سه نفر دیگر را در دانشگاه کالیفرنیا کشت و ۱۴ تن دیگر را پیش از کشتن خود، زخمی کرد.

به گزارش آرشیو خشونت های مسلحانه، از اول ژانویه سال ۲۰۱۵، نه هزارو ۳۶۶ نفر با خشونت های مربوط به اسلحه آسیب دیده اند که این میزان بیش از ۷۱۴۵ مورد در سال گذشته بوده است. تعداد کشته شدگان در این سال نیز ۴۸۶۸ نفر بوده اند که نسبت به میزان ۴۱۲۳ در سال گذشته افزایش یافته است.

این آمار شامل کشته و زخمی شدن ۱۱۵۵ کودک و نوجوان بوده است که ۴۸۶ نمونه استفاده دفاعی از اسلحه ثبت شده است.

به نوشته سایت خشونت های مسلحانه، در مجموع ۱۸۹۳۵ مورد شلیک با اسلحه در سال ۲۰۱۵ به ثبت رسیده است که ۱۷۰۵ مورد آن به شلیک های خشونت آمیز پلیس مربوط است.

آزادی خرید و حمل سلاح در آمریکا با حمایت لابی کارخانه‌های سازنده اسلحه در کنگره و رسانه‌ها، سبب شده هر روز در گوشه و کنار این کشور جان قربانیان زیادی را بگیرد.

منبع: دانا

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.