سرویس: سیاسی ۱۴:۳۰ - سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴

رئیس مجلس:

حل مسأله هسته‌ای تنها بر عهده دولت نیست/نگرش‌ها به این رویداد، منطقی باشد

رئیس مجلس از موضوع مذاکرات هسته‌ای به عنوان یکی از پیچ‌های پیش روی نظام یاد کرد و گفت: حل مساله هسته‌ای فقط بر عهده دولت نیست و یک پای کار، مجلس است.

 علی لاریجانی گفت: مطمئناً مسائل و معضلات کلان کشور نظیر مذاکرات هسته‌ای، بدون دخالت مجلس حل نمی‌شود ولی باید با نگرش و رویکرد منطقی و صحیح با این رویداد مواجه شد.

وی که در جلسه مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت سخن می‌گفت، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، برگزاری چنین نشست‌هایی برای هماهنگی و همفکری پیرامون مسائل مهم مرتبط با منافع ملی و کشور را با ارزش خواند و افزود: شرایط کشور در حوزه‌های مختلف به گونه‌ای است که مجلس باید در جهت ساماندهی و ارایه راهکار برای اقدامات موثر مصمم‌تر وارد عرصه شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به در پیش بودن انتخابات آینده مجلس در سال جاری، تصریح کرد: نهاد قانونگذاری می‌تواند به عنوان یکی از ارکان اصلی تصمیم‌گیری کشور در کنار سایر قوا نقش بسزایی در پیشرفت و آبادانی ایران ایفا کند؛ بنابراین باید با کار کارشناسی در این زمینه گام برداریم.

وی با اشاره به مساله معیشت معلمان و مسایل آموزش و پرورش، بر لزوم رفع تبعیض میان کارمندان دولت تاکید کرد و گفت: مجلس نسبت به مسایل فرهنگیان بی‌تفاوت نیست و به دنبال راهکار عملی در جهت تغییر وضعیت موجود در این وزارتخانه و رفع دغدغه کسانی است که در آینده فرزندان این کشور بسیار تاثیرگذارند.

رئیس مجلس ادامه داد: از کمیسیون مربوطه خواسته‌ام تا با بررسی این موضوع، برنامه‌ای برای رفع نگرانی‌های قشر خدوم فرهنگی کشور تدوین کنند.

لاریجانی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و با دشوار و پیچیده خواندن این مذاکرات و ارتباط آن با امنیت ملی، خواستار رعایت همه جوانب در اظهارنظرها شد و تاکید کرد: باید مساله هسته‌ای را موضوع خودمان بدانیم و همه کمک کنیم تا در این زمینه تصمیمات درست اتخاذ شود.

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرها و شرط گذاری‌ها در قبال مذاکرات هسته‌ای، لزوم حل مسایل در فرایند مذاکرات را خاطرنشان کرد و گفت: قطعاً این مساله با احساسات حل نمی‌شود و باید تصمیمات دقیق و منطقی در این خصوص اتخاذ کرد.

لاریجانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، با تحلیل اوضاع منطقه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران کشوری تاثیرگذار در منطقه است و ما در شرایط پیچیده منطقه در جهت دستیابی به ایده امت واحده حرکت می‌کنیم و معتقدیم نباید مسلمانان منطقه اسیر اختلاف‌افکنی‌ها و دعواهای ساختگی استکبار و صهیونیسم میان شیعه و سنی شوند، چراکه این حوادث به ضرر دنیای اسلام است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، در محور دیگری از صحبت‌های خود در حوزه اقتصاد خاطرنشان کرد: امروز با وجود موفقیت در کنترل تورم و ایجاد آرامش اقتصادی با مشکلاتی نظیر رکود اقتصادی مواجه هستیم ولی می‌توان با طرح و برنامه، رونق اقتصادی در کشور ایجاد کرد.

رئیس مجلس بر لزوم تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و عمرانی بویژه در حوزه صنعت تاکید کرد و خواستار ایفای نقش بیشتر نظام بانکی کشور در این خصوص شد.

بر اساس این گزارش، در پایان این جلسه، اعضای فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در خصوص انتخاب هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بحث و تبادل نظر کردند.

منبع: دانا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.