سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۱۵:۵۸ - سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴

تست شناور با سرعت ۱۱۰ نات در سپاه

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه شناور تندرو با سرعت ۱۱۰ نات را تست کردیم، ‌گفت: آمریکا همیشه در خلیج‌فارس منفع است و تمکین می‌کند.

سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه در چهارمین همایش ملی شناورهای تندرو که صبح امروز در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برگزار شد اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه در حوزه شناورهای تندرو با وزارت دفاع و شرکت‌های خصوصی در ارتباط است.

وی افزود: شناورهای تندروی غیر نظامی در دنیا بسیار زیاد است و ما شناورهای با سرعت ۱۰۹ تا ۱۱۰ نات را حفظ کردیم.

فدوی تاکید کرد: در گذشته شناورهای نظامی تندور مجهز به موشک اژدر و توپ وجود نداشت و ما خودمان این کار را شروع کردیم و با اعتماد به نفس سلاح را بر روی شناور تندرو آوردیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: آزمایشگاه دریایی و حوضچه تفت نیروی دریایی سپاه در دانشگاه امام حسین در حال فعالیت است و می‌توانیم از این طریق شناورهای تندرو تا ۱۲۰ نات را طراحی و تست کنیم.کاری که در گذشته مجبور بودیم در خارج انجام دهیم.

وی افزود:تنها کشوری که با شناور تندرو آمریکایی‌ها را مجبور به اظهار ناتوانی کرده ایران است. آمریکایی‌ها افرادی مستکبر هستند و حاضر نیستند ضعف خود را اعتراف کنند مگر اینکه دیگر نتوانند آن را کنترل کنند که این کار در حوزه شناورهای تندروی ما صورت گرفته است.

فدوی گفت: وزیر دفاع آمریکا اعتراف می‌کند که ناو هواپیمابرشان توسط شناورهای تندروی سپاه غرق می‌شود لذا وقتی نمی‌توانند راه مقابله پیدا کنند؛ می‌گویند باید استراتژی دریایی آمریکا را تغییر دهیم.

وی خاطرنشان کرد: فرمانده نیروی دریایی آمریکا نیز سه ماه پیش اعلام کرده بود که ما را از شر باروت در ناوها نجات دهید زیرا این باروت‌ها توانمندی شناورهای تندروی سپاه را افزایش می‌دهد و به جای آن لیز و الکترومغناطیس قرار دهید زیرا در اثر اصابت منفجر نمی‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: آمریکایی ها در دریا منفعل هستند و هیچ موردی در خلیج فارس نیست که آخر آن همراه با تمکین آمریکایی‌ها نباشد و در همین ۲۰ روز گذشته ۳ الی ۴ مورد مفصل داشتیم.

وی با اشاره به توقیف کشتی ورسک گفت: این موضوع سیاسی و نظامی نبود و حکمی بود که میان شرکت‌ها صادر شده بود و به نیروی دریایی سپاه، نیروی ارتش و نیروی انتظامی ابلاغ شده بود که هر کشتی متعلق به این شرکت را توقیف کنیم. این حکم هفتم ماه به ما ابلاغ شد و ما کمتر از ۲۴ ساعت این کشتی را در تنگه هرمز توقیف کردیم.

فدوی در بخشی از سخنانش اظهار داشت: در صحنه ای که قایق‌های تندروی ما در آن باشند آمریکایی‌ها منفعل و تمکین‌ کننده هستند. البته آمریکا هم در حوزه شناورهای تندرو وارد شد و آنها را به خلیج فارس آورد  اما یک عامل، محیط بر همه سیستم‌های شناور تندرو است که آمریکایی‌ها آنرا ندارند و آن فردی است که روی شناور سوار می‌شود. لذا آنها باز هم استراتژی خود را تغییر دادند و به سمت شناورهای بدون سرنشین رفتند.

فدوی با بیان اینکه آمریکا به دنبال این است تا شناورهای تندرو را قبل از شلیک شان هدف قرار دهد اظهار داشت: آمریکا جنگنده های F15 و بالگردها و شناورهای خودش را برای مقابله با شناورهای تندروی ما تقویت کرده است اما باز هم توان مقابله با آن را ندارد.

فدوی با اشاره به دستاوردهای نیروی سپاه گفت: طبق برنامه پنج ساله پنجم تا پایان امسال می‌بایست به هدفگذاری تولید انبوه شناور تندروی نظامی با سرعت ۸۰ نات برسیم. این سرعت وحشتناکی در نیروهای دریایی جهان است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: لذا ما باید تلاش کنیم تا در چند ماه آینده  انبوه شناورهای تندرو با سرعت ۸۰ نات و مجهز به موشک با برد ۱۰۰ کیلومتر را داشته باشیم شناورهایی که هیچ کس نمی‌تواند آنرا بگیرد.

فدوی در پایان سخنانش با اشاره به رزمایش سال گذشته این نیرو اظهار داشت: در این رزمایش شناورهای تندرو و موشک‌های زیادی حضورداشتند و همه موشک‌ها به غیر از یک موشک به هدف اصابت کرد.

منبع: دانا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.